Witaj Przybyszu

Środa, 24 Lipiec, 2024 - 01:59

     
Witaj Przybyszu
Dołącz do nas!Rejestracja jest darmowa i daje pełny dostęp do strony!

 Zarejestruj się
 Login:
Nazwa:


Hasło:


Zapamiętaj mnie

Odzyskaj hasło
Admini
Brak adminów online...
Orchia
Żaden online...
Śródziemie
Żaden online...
Użytkownicy:
Ostatnio zarejestrowany:Nowych dzisiaj:0
Ostatnio zarejestrowany:Nowych wczoraj:0
Ostatnio zarejestrowany:Wszystkich:4041
Ostatnio zarejestrowany:Ostatnio zarejestrowany:
Kathrynvaw
Użytkownicy:Online
Użytkownicy:Użytkownicy:0
Goście:Goście:1
Wszystkich:Wszystkich:1
Użytkownicy Online
Brak użytkowników online
 

Zasady
Zasady dla graczy Warlocka.
Warlock jest grą,której przeznaczeniem jest sprawianie przyjemności graczom i wspołtworzącym ją czarodziejom.
Jak w każdym społeczeństwie, konieczne jest jednak istnienie praw, wymierzonych przeciwko niszczeniu przyjemności innych osob.
Zasady podstawowe

 1. Nie jest dozwolone granie jedna postacia przez wiecej niz jedna osobe. Udostepnianie komukolwiek postaci lub hasla do niej jakimkolwiek celu jest wiec nielegalne.
  Wlasciciel postaci jest zawsze odpowiedzialny za jej czyny, niezaleznie od tego kto jej uzywa i w jaki sposób wszedl w jej posiadanie.

 2. Kazdy gracz ma prawo miec kilka postaci, jednak bezwzglednie zabronione jest granie wiecej niz jedna z nich w tym samym czasie.
  Tym bardziej zabroniona jest jakiekolwiek pomaganie przez jedna z nich drugiej, w tym zostawianie przedmiotów, usuwanie przeszkód, proszenie innych graczy przez jedna postac o pomoc drugiej, etc. Nie jest dozwolone rowniez tworzenie postaci wylacznie w celu zdobywania informacji dla innej lub w celu anonimowego wypowiadania sie.

 3. Podczas swojego zycia, postacie maja okazje wykonywac różnego rodzaju zadania, za które sa wynagradzane punktami doswiadczenia.
  Nie jest zabronione przekazywanie informacji o zadaniach w swiecie warlocka, jednak zabronione jest dzielenie sie ta wiedza na ircu itp. Zadania sa tak pomyslane by umozliwic większe poznanie swiata i uatrakcyjnic gre. Zalecane jest wiec wykonywanie ich samemu.

 4. Zabronione jest uporczywe nękanie innych graczy. Określenie co jest nękaniem nie jest całkiem oczywiste, wiec należy tu użyć zdrowego rozsądku i dobrego smaku - na pewno jest nim wykraczające poza roleplaying obrażanie lub rozpowszechnianie fałszywych pogłosek o innych graczach. Bezwzględnie tępione będzie przenoszenie konfliktów miedzy postaciami do świata rzeczywistego, przez rozpowszechnianie fałszywych lub kompromitujących informacji o ich właścicielach.
  Używanie wulgarnego języka w obecności osób, które go nie akceptują, lub w publicznych notkach nie będzie tolerowane.

 5. Zabronione jest oszukiwanie i czerpanie korzysci z błędów. Jeśli odnajdziesz jakis pozwalajacy na to blad, powinienes go zgłosić.
  Jeśli nie jest dla ciebie jasne, czy dana własność jest błędem, możesz skontaktować się z administracja.

 6. Zabronione jest używanie Warlocka w celu reklamowania jakichkolwiek zewnetrznych wobec niej osob fizycznych i prawnych, przedmiotów, lub usług (także sieciowych).

 7. Nie wolno korzystać z programów, które wykonują zamiast gracza złożone czynności, takie jak na przykład wyszukiwanie i zabijanie potworów. Skrypty do pełnej automatyzacji zachowania graczy takie jak autopogonie, autoataki lub tak zwane 'autozielarze' sa również surowo zabronione. Można jednak używać prostych niebojowych trigerów takich jak wsiadanie na statek, otwieranie bram i inne tylko nieznacznie upraszczające grę. Także triger zwany 'autowsparciem' jest dozwolony, jednak tylko wtedy, gdy gracz go używający wciąż ma fizyczna kontrolę nad postacią (prosto: znajduje się przed komputerem i kontroluje postać).

 8. Nie jest zabronione bieżące komunikowanie sie poza Warlockiem w czasie grania w Warlocka, na przykład na IRCu. Istnieje oficjalny kanał #warlock gdzie możesz wejść porozmawiać z graczami czy magami, dowiedzieć się czegoś więcej gdy masz pytania, czy po prostu porozmawiać ze znajomymi. Z drugiej strony mocno radzimy samemu poznawać Warlocka zamiast czerpać wiedzę tylko od innych.

 9. Jeżeli interesuje Cię powiększanie i urozmaicanie świata Warlocka, jeśli chcesz zostać Magiem lub tylko pomóc pisać projekty miejsc czy opisy, zgłoś się na oficjalnym kanale lub napisz na konto pocztowe lub Warlockowe któregoś z Magów. Każda pomoc bedzie bardzo mile widziana i doceniana.
Naruszenie zasad grozi usunięciem bez ostrzeżenia. Jeśli poziom ujawnionej głupoty i/lub złej woli będzie niewielki, a także w przypadkach bardziej wątpliwych, ich naruszenie może skonczyć się tylko ostrzeżeniem lub odebraniem postaci części jej zdolności, zgromadzonego doświadczenia, czy statusu.
W przypadku powtarzającego się nagannego zachowania graczy, może zostać zablokowany dostęp do Warlocka dla całej domeny internetowej. Nie jest to coś, co zrobilibyśmy z przyjemnością, ale jeśli sytuacja nas do tego zmusi, tak sie stanie.
Zasady graczy.
Warlock jest mudem roleplayowym, utrzymanym w konwencji hard fantasy. Oczekuje się, że zachowanie graczy będzie utrzymane w tej samej konwencji.
Jeśli gracz nie jest w stanie roleplayowac sam, jesteśmy w stanie to zrozumieć, pod warunkiem że nie przeszkadza w tym innym (musi jednak się liczyć, że droga do wielu gildii będzie przed nim zamknięta). W związku z tym, gracz musi przestrzegać kilku zasad.
 1. Zabronione jest używanie imienia, opisu lub przydomków nie pasujących do konwencji fantasy, bądz wulgarnych.
 2. Zabronione jest używanie imienia:
  - nieprawidłowo odmienionego;
  - nie dającego się prawidlowo odmienić bez używania apostrofow;
  - zlożonego, pod względem odmiany, z wiecej niż jednego wyrazu;
  - którego nie da się sensownie przeczytać.
 3. Nie jest dobrze widziane posługiwanie się imieniem jakiejś sławnej postaci, szczególnie jeśli pochodzi ona z pierwowzoru literackiego
  jednej z naszych domen. Poza szczególnie bulwersującymi przypadkami, jesteśmy jednak skłonni to tolerować, pod warunkiem, że gracz nie
  będzie oczekiwał od innych graczy utożsamienia jego postaci ze swym pierwowzorem.
 4. Zabronione jest publiczne pisanie na tematy nieroleplayowe poza miejscami oznaczonymi jako specjalnie przeznaczone do tego celu.
 5. Zabronione jest rozpowszechnianie z zalożenia niedostępnych dla graczy informacji, takich jak na przykład liczbowych odpowiedników słownych opisów różnych wielkości.
Zabijanie innych graczy.
 1. Gracz zwykł atakować bez usprawiedliwionej przyczyny graczy słabszych od siebie.
 2. Gracz zwykł atakować wciąż te samą osobę.
 3. Gracz organizuje nagonke przeciwko jakiejś osobie. (Nie znaczy to,że nie można prosić innych o pomoc w zemście.)
 
Discord
OSTATNIE POSTY
wyświetl PostaNowosci na Warlocku(113)
  Gruushka
 dnia 16. Paź o godz. 13:00
wyświetl PostaNowosci na Warlocku(113)
  kisc_lawendy
 dnia 23. Paź o godz. 23:23
wyświetl PostaNowosci na Warlocku(113)
  Ingwar
 dnia 07. Sty o godz. 16:42
wyświetl PostaNowosci na Warlocku(113)
  Garagoth
 dnia 04. Lut o godz. 19:51
wyświetl PostaGildie - balans(22)
  Ingwar
 dnia 16. Sty o godz. 23:19

[Wejdź na Forum]

Skrypty Warlocka / Mudlet

 • Używam, są dobre.
 • Używałem, ale przestałem/am, nie odpowiadają mi
 • Nie, jeszcze nie sprawdzałem/am, zrobie to kiedyś
 • Nie i nie zamierzam, mam swoje

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15
Komentarzy: 0

 
krysztalyczasu.prv.pl
www.krysztalyczasu.pl
 
       

  Oficjalna strona polskiego LpMuda opartego o Krysztaly Czasu oraz o Śródziemie J.R.R. Tolkiena.