To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Erkar
Temat postu:   PostWysłany: 13 Lip, 2004 - 17:59
Skryba


Dołączył: 08 Lip, 2004
Posty: 68

z tego co przegladalem na forum to polowek ma nie byc bo i tak jest duzo ras... (przegladalem pobieznie, wiec moge sie mylic)

w kazdym razie odsylam do
http://www.warlock.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=151

a to jest link do tematu w sprawie polefow w Banku Pomysłów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 16 Lip, 2004 - 09:40






Czy nie uważacie drodzy magowie iż teraz poziom ogromnej większości potworów może zniechęcać do gry? Mówię to nie tyle w swoim imieniu (bo ja jeszcze jakoś sobie radzę), ale choćby taka postać ~180 podcech może mieć problemy - przecież nie będzie w kółko lała małych/niedużych goblinów - czy też męczyła się z mniejszymi harpiami.

Młodsi gracze jakoś pewnie się przyzwyczają - bo w końcu nie wiedzieli jak było kiedyś ... Ale co z graczami którzy zaczęli w starszych zasadach i teraz mają wielkie trudności z znalezieniem miejsca w którym można w miarę efektywnie expić.

Ogólnie może fakt iż ciężko się expi zwiększy ilość rozmów a co za tym idzie poprawi klimat w grze

A jeszcze mam pytanie - jak wygląda obecnie sytuacja z minimalnymi postępami (jaki poziom exp do niego jest potrzebny - i jak można porównanie jeśli w tym zakresie się coś zmieniło).

Czy przewidujecie wzrost liczby zadań w grze?
Czy jeśli osoba mówi bym przyszedł za kilka dni to porozmawiamy - oznacza iż u tej osoby można uzyskać zadanie - czy też jest to "zbywanie"
Czy exp za urnę (bo jak rozumiem takowy jest) zależy tylko i wyłącznie od ilości rzeczy - czy też wkładając cenniejsze przedmioty - można więcej zyskać?
Czy exp za urnę- jest czysto honorowy - czy też można sporo zyskać w ten sposób (oczywiście to czyste przupuszczenia)
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Lip, 2004 - 12:08
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
Moje zdanie nie jest w tej kwestii miarodajne bo ani nigdy nie bylem wielkim expiarzem (mialem tylko raz wielce i to 3 dni jakos) ani nie naleze do osob narzekajacych, tymniemniej sadze ze nie jest tak tragicznie..
Zabijac jak sie chce to jest co bez najmniejszego problemu.. to ze nie ma takiego expa jak na wyzej wspomnainych miajscach to juz inny problem.. (nie samym expem homanoid zyje)

Wzrost liczby zadan przewidujemy choc nie jest to jakims wielkim priorytetem w tym momencie.. a od tworzecego zalezy czy jak ktos mowi zebys przyszedl za pare dni to to jest zadanie, zbywanie, czy nieokonczony qwest..

Hle hle.. Ktos tu mowil o expie za urne?
Jesli juz taki wystepuje Smile a nikt nie powiedzial oczywiscie ze tak jest.. to jest raczej skromny bardzo.. tymniemniej zawsze to jakis plus za przyniesienie czegos do urny..
Urna nie ma sluzyc jako alternatywne zrodlo expienia tylko jako pomoc od graczy dla graczy z minimlnym bonusem dla dajacego..

A wlasnie cobie przypomnialem ze wczoraj dokonczylem pisac pewne zadanie Smile
Sprobojcie wygrac.. (kto ze mna gral ten zrozumie)

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 16 Lip, 2004 - 12:54






To prosze odpowiedz jeszcze na 2 pytania które pominąłeś:

- czy exp z urny (jeśli takowy jest Wink ) zależy od rzeczy jaką wkładam - np. wartościowa - więcej, szmelc - malutko

- jak to obecnie jest z osiąganiem minimalnych postępów. Bo jednak sam musisz przyznać iż trochę przygnębiające jest gdy graz po 10 godzinach expienia nie widzi żadnych postępów. Może prościej - ile % exp potrzebne jest by wystąpiły minimalne i jak było to przed wprowadzonymi zmianami - bo jak wnioskuję z wypowiedzi niektórych graczy coś uległo zmianie w tej kwestii...

- No i dodatkowo chciałem zapytać czy zamierzonym jest iż koło miasta reptów (jak mapowałem dokładnie całe obszary zauważyłem) trakt pokrywa się z lasem (droga oczywiście nie Mad ). A nie chciałem zgłaszac błędu w każdej lokacji. Niby możliwym iżtrakt idzie w góra a las dołem - ale chyba nie o takie wytłumaczenie chodzi Wink
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
markus
Temat postu: Mapy  PostWysłany: 16 Lip, 2004 - 13:50
Początkujący


Dołączył: 16 Lip, 2004
Posty: 1
Skąd: gdansk
Rolling Eyes Laughing Czy na stronce mozna znalesc jakies mapy???? Jesli tak to gdzie. Prosze o wksazuwki
Mr. Green A propos jak zagrac dalej ta sama postacia, a nie tworzyc nowe??????
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Lip, 2004 - 14:33
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
Re Tomasir
Jesli takowy jest to proponuje doswiadczalnie poprobowac.. Smile

Wiem wiem.. wredny jestem..
Poziomy postepow byly znacznie obcinane na wieszych poziomach..
Obawiam sie ze teraz maja juz i tak katastrofajnie niski poziom wiec dalsze obciecia nie wiem czy mialy by sens..
A ze sie dlugo expi na wysokich poziomach.. niestety u nas progi rosna bardzo szybko i musialbym sie bardzo starac zeby napisac algorytma ktory by ciagle pokazywal poziomy postepow.. (pol zartem pol serio)

re markus
Wpisac jako imie postaci imie wczesniej stworzonej postaci :>

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 16 Lip, 2004 - 16:07
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Ingwar napisał:

A ze sie dlugo expi na wysokich poziomach.. niestety u nas progi rosna bardzo szybko i musialbym sie bardzo starac zeby napisac algorytma ktory by ciagle pokazywal poziomy postepow.. (pol zartem pol serio)


Przepraszam bardzo, jakich wysokich poziomoach? Mnie Bardzo duzo brakuje do wysokiego poziomu Evil or Very Mad
Jaja se robisz? Wink

No offence Cool

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
neuczarny
Temat postu:   PostWysłany: 17 Lip, 2004 - 08:27
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 15 Lip, 2004
Posty: 35
Skąd: Gdańsk
Czy jest zamiar wprowadzenia broni dystanosowej?

_________________
Wiem ze nic nie wiem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
neuczarny
Temat postu:   PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 09:20
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 15 Lip, 2004
Posty: 35
Skąd: Gdańsk
Czy jest planowana mozliwosc wprowazeni kowalstawa np ze odpowiednio silny gracz wytrenowany w kowalstwie z odpowiednim sprzetem i surowcami moglby wykuc cos sobie oczywiscie o jakosci proporcjonalnej do umiejetnosci i doswiadczenia gracza Question

_________________
Wiem ze nic nie wiem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 09:25
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Tak. Czekamy na dobry projekt gildii rzemieślniczej, kowalskiej.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
neuczarny
Temat postu:   PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 11:05
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 15 Lip, 2004
Posty: 35
Skąd: Gdańsk
To znaczy ze mam cos wymyslic i walnac to w banku opisow?

_________________
Wiem ze nic nie wiem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 11:32
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Jeśli tylko masz jakiś pomysł to jak najbardziej. Ewentualnie wysłać do jakiegoś czarodzieja.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 11:39
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Re Tomasir:
Pozwole sobie wyreczyc Ingwara:

"czy exp z urny (jeśli takowy jest ) zależy od rzeczy jaką wkładam - np. wartościowa - więcej, szmelc - malutko "

Swego czasu sprzatajac u nas w sprzecie (usuwajac ten co malo przetrwa, badz gorsze przedmioty okrywajace to samo), bylo tego za jakies 10 platyn, wkladalem to do urny i dobilem do minimalnych (ale wczesniej troche expilem), wiec sadze ze od ceny zalezy jak najbardziej, no i cos nie cos daje. Smile

"- jak to obecnie jest z osiąganiem minimalnych postępów. "

Z moim obserwacji wynika ze nowe postepy nastepuja dwukrotnie szybciej. Czyli nowe nieznaczne = stare minimalne. Jesli wczesniej robilem postaepy w 8 h, teraz robie w 4.

"- No i dodatkowo chciałem zapytać czy zamierzonym jest iż koło miasta reptów (jak mapowałem dokładnie całe obszary zauważyłem) trakt pokrywa się z lasem (droga oczywiście nie ). A nie chciałem zgłaszac błędu w każdej lokacji. Niby możliwym iżtrakt idzie w góra a las dołem - ale chyba nie o takie wytłumaczenie chodzi"

A zauwazyles ze czasem na arkadii, badz na warlocku tez, miasta zzewnatrz zajmuja tylko kilka lokacji (patrzac na mape swiata ogolna), a jak sie wejdzie to jest ich znacznie wiecej?
To nie jest tak ze las gora, a gory dolem. Po prostu lokacje traktu od tabliczki do Lakoh(idac na se od tabliczki do nastepnego skrzyzowania, tam jest Lakoh jakby kto nie wiedzial) sa dluzsze o wiele od tych lesnych, wiec tak naprawde to nic nie zachodzi, tylka zle mape narysowales. Smile Wydluz te lokacje, jeszcze nie wiemy jak bardzo (bo planowana jest rozbudowa tamtejszych w okolicach Gasty terenow), ale na razie wydluz na tyle, zeby sie nie zachodzilo. I bedzie dobrze.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 14:05
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Proponuje zalozyc nowy topic z pytaniami bo ten sie krzaczy ...A co do urny ... to wiedza tylko ci co kodowali :>

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006