To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Poll
Jaka rase wybralbys/wybralabys w momencie otwarcia muda?
elf
18%
 18%  [ 19 ]
krasnolud
13%
 13%  [ 14 ]
czlowiek
8%
 8%  [ 9 ]
goblin
15%
 15%  [ 16 ]
niziolek
5%
 5%  [ 6 ]
ork
8%
 8%  [ 9 ]
kmaran
15%
 15%  [ 16 ]
gnom
0%
 0%  [ 1 ]
reptilion
10%
 10%  [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 101


Autor Wiadomość
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 23 Paź, 2003 - 18:44
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Setharku, skoro masz spójną wizję kmaranów to przedstaw ją nam wszystkim na forum. Bo większość ma poważne kłopoty ze stworzeniem sobie własnej.
Ja ze swojej strony postaram się też przedstawić swoją, ale to dzisiaj w nocy.

Pozdrawiam

Indhira, kocica

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu: Moja wizja kmaranów  PostWysłany: 24 Paź, 2003 - 00:12
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Od razu chciałam zaznaczyć, że nie brałam udziału w decydowaniu o tym, jakie rasy będą na warlocku i nie wiem jakie miały być one w zamysłach twórców tej rasy. To są moje osobiste przemyślenia i moje spojrzenie na tę rasę. W zasadzie wynikają one z moich obserwacji kotów (to moje ulubione zwierzaki) oraz z wspaniałego systemu RPG jakim jest Wilkołak: Apokalipsa, gdzie egzystuje coś takiego jak kotołak - bastet.
Kmarany to rasa inteligentna, pełna wrodzonego sprytu i bystrości, tworzą luźne społeczności, ze względu na raczej samotniczy tryb życia i dużą niezależność, jak niemniej mają swoją kulturę, obyczaje i zasady.
Kmaran jak kot chodzi swoimi drogami i swoje zdanie ma, w kaszę sobie nie daje dmuchać i jest w nim jakiś element nieprzewidywalności, bo tak naprawdę nigdy nie wiesz, czy kot się do Ciebie zacznie łasić czy wysunie pazurki.
Dla mnie koty to zwierzęta magiczne, tajemnicze... mające swoje sprawy, których nikt poza nimi nie zna i nie rozumie... Ktoś kiedyś się oburzył, że do kmarana nie pasuje magia, dla mnie wręcz przeciwnie, magia jak najbardziej, ale prędzej szamanizm, choć nie widzę powodów, dla których kmarany nie mogłyby zostać magami, bo wg mnie mogą (choć może niekoniecznie tak dobrymi jak inne rasy - zresztą jakby predyspozycje nie do końca te).
Kot to drapieżca, istota dzika, nieudomowiona... owszem kmarany są jakoś tam cywilizowane, ale jednak, wydaje mi się, że nie można zapominać o tym, że ich żywiołem jest pierwotna natura... instynkt łowcy.
Duma - kmarany wg mnie powinny być dumne, nawet miejscami troszke obrażalskie (moja kotka, jak ją zepchnąć z ulubionego miejsca to się obraża i idzie sobie gdzieś indziej ignorując wszystkich dookoła), choć to oczywiście powinno być zależne od indywidualnego erpega. Czy taki kmaran bardziej się łasi czy mniej, ale jak już akceptuje konkretną osobę i jest miły to - TO SĄ WYŁĄCZNIE MOJE PRZEMYŚLENIA - koty są zmysłowe, nawet perwersyjne, ja nie wiem, czy ktoś widział takie koty między sobą w dobrych stosunkach, ciągle się do siebie łaszą, wylizują się i wogóle są bardzo wobec siebie przyjacielskie. Biorąc za przykład kotołaki uznałam, że kmarany mają bardzo liberalny stosunek do wszelkiej seksualności (mam nadzieję, że to nie podchodzi pod cenzurę).
A reszta, to już kwestia wyczucia i wczucia się.
Jakby mi coś jeszcze przyszło do główki to napiszę.
W kwestii wyglądu kmaranów, mają jak najbardziej ludzkie kształty, dłonie z pazurami, a nie szponami (niektórzy twierdzą nawet, że to są pazurki) nie dłuższymi niż 1-2 cm, wysuwanymi i chowanymi, co jest fizycznie możliwe jeśli się wydłuży palec o jakieś pół centymetra.
Hmm. No i tyle.

Pozdrawiam

Wasza Kocicowatość

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński


Ostatnio zmieniony przez Indhira dnia 24 Paź, 2003 - 14:16, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 24 Paź, 2003 - 08:28
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Doskonaly opis charakteru. Pasuje całkowicie do założeni rasy.

Ze swojej stronu dodam kilka uwag tylko.

Kmarany powstały przed Wielkim Poruszeniem. Zostały stworzone w sposób magiczny przez jakiegos Wielkiego Maga, ktory kombinował cos z łączeniem gatunków. Jak wiele innych stworzeń Arshen stworzonych przez owczesnych Magów zostały stworzone do niewolniczej WALKI (NIE PRACY). W swoim założeniu miały być bezwzględnymi maszynami do zabijania. Ale cos tam nie wyszło i zamiast utracić słabe cechy i zachować slne, nowa rasa zachowała wszystkie cechy obu ras. Oczywiście cechy ludzkie, zwłaszcza fizyczne zostały silnie przytłumione przez cechy kocie. Dlatego tez, Kmarany wyglądaja raczej jak człekokształtne koty.

Charakter ich również jest bardziej koci niż ludzki. Co prawda potrafią zyć w grupach, nawet wielkich miastach, ale wolą takie miasta zakładać w lasach i górach. Tworzą społeczność Kastową, gdzie Każdy osobnik może znależć swoje miejsce po przejściu odpowiednich testów i wtajemniczeń. Przynależność do danej Kasty nie jest deprecjonowana urodzeniem (Młode kmarany nie należą do żadnej kasty), a bardziej umiejętnościami i predyspozycjami.

Zgodnie ze swoją naturą i genezą (powstały w sposób magiczny) Kmarany moga być Magami, jednak tak jak zauważyła Indhira raczej jest to magia szamańska (taka jest tez jedna z kast). Zestawienie fizycznych cech ludzkich i kocich spowodowało również większą specjalizacje w profesji Tropicieli i Zwiadowców i związanych z tym umiejetności i cech charakteru. Kmarany są naturalnie predestynowane do tych profesji. Jednak aby mówić o Kmaranach jako wielkich wojownikach to byłaby to juz za duża przesada. Wolą dojść do celu jak najmniejszym nakładem energii.

Kmarany z natury są raczej samotnikami. Unikają innych ras i wolą swoje towarzystwo. Zdażają sie jednak wyjątki. Zwłaszcza jeśli dany osobnik ma zyłkę kupiecką. Połączenie intuicji, spostrzegawczości i wytrwałości pomaga im znacznie również w tej profesji.

Mimo swojej samotniczej natury, potrafią przemóc sie i jeśli zachodzi taka potrzeba zintegrują sie w każdym srodowisku i społeczności. Chociaż nie będą wtedy szczęśliwe, a ich natura będzie im ciągle przypominać o tym co utraciły.

Jeśli chodzi o ich mieszanie sie z innymi rasami. Jako hubrydy ludzi i kotów, zachowały cechy seksualne ludzkie, jednak ich rytuały godowe są raczej kocie. Tak samo jak ich zachowania miłosne. Te ostanie są po części podporządkowane ich budowie fizycznej i nie zawsze są ludzkie (np. całowanie, którego u Kmaranów nie ma gdyż raczej przeszkadza im w tym budowa głowy).

W budowie fizycznej odziedziczyły po pocim elemencie budowę głowy i całego ciała, które jest bardziej kocie niż ludzkie oraz takie cechy fizyczne: bardzo kocia głowa, owłosienie całego ciała (różnie wygalane i fryzowane w zależności od Kasty), ruchliwy ogon (nie chwytny) i chowane pazury.

W zachowaniu również daje sie zauważyć kocie naleciałości. Mruczą gdy jest im dobrze. Spinają sie i jeżą gdy są przestraszone lub złe. Machają ogonem gdy są zaaferowane i zaciekawione. Ogólnie w zachowaniu zachowują sie jak koty.

Po ludzkich przodkach odziedziczyły raczej gorsze cechy charakteru. Potrafią kłamać, intrygować, używać podstępu. Nie są tak prostolinijne jak zwierzęta.

Tyle narazie. W połączeniu z charakterystyka Indhiry jest to w miarę pełny obraz rasy. Wszelkie wątpliwości proszę zgłaszać do mnie, a postaram sie wszystko wyjaśnić.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 06 Sty, 2004 - 19:09






Sethar napisał:
Ktos sie obawiał, że z Kmaranka (o facjacie proponowanej przez tworcow)nie da sie całowac. Moze i racja. Ale czy ktos zauwazyl jaki jezyczek maja koty? :twisted:

Heheh! uprzedze usmieszki i glupie zatry! Koty maja szorstki jezyk.

Pozdrowka Sethar
:oops: (\/)
(>'.'<)
(") (")
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 10 Mar, 2004 - 12:17






Może odświeże ten stary wątek.

Moje spostrzeżenia co do ankiety są zgoła inne. Może nie znam zbyt dobrze całeo warlocka ale moim zdaniem zdecydowanie najwięcej w świecei jest kmaranów - chóc to niestety cześć z nich prawdopodobnie leciała na staty a nie na odgrywanie postaci. Na drugim miejscu bym postawił gobliny - całkiem sporo i to dość dobrze rozwiniętych. Na trzecim elfy (podobna liczba do goblinów) i w większości idealiści wciąż czekający na goldię i chwała im za to. Na czwartym orki - podobna liczba jak goblinów i elfów. Na piątym ludzie. Na szóstym krasnoludy Exclamation na siódmym reptiliony - może kilku spotkałem. Na ósmym niziołki. Na dziewiątym gnomy.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 10 Mar, 2004 - 14:57
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Tomasir a zesz cie myslisz sie w kilku sprawach :]
Najwiecej jest kotow to prawda - dlatego do rasowki kotow nie dostanie sie nikt od reki a raczej po wykonaniu zadan - Kmaranow z Bractwa jest juz duzo i przez to jest surowsza weryfikacja...
Drugie co do ilosci sa raczej krasnoludy i goby.
Orki dopiero obudzily sie ze snu zimowego i pojawia sie troche starych graczy... Ludzi jest troche z uwagi na Paladynow i Banitow. Repty o ile wiem sa 4 lub 5 ... przy czym gajacych moze 2 Wink
Jeden nizolek co zaczyna grac (byl drugi ale spotykany sporadycznie i na chwile) Oraz jeden gnom juz nawet wyexpiony ale przestal grac kilka miesiecy temu Smile
Elfow kilka (a zwlaszcza elfek) ale jak mowisz idealistow ktorzy zadko sie pojawiaja na dluzej.

Ostatnio z uwagi na wysyp nowych graczy renesans przezywaja orki i gobliny. Kotow tez jest duzo.
Polecalbym jednak Niziolki i gnomy - jak skonczone zostana rasowki potrzeba bedzie szefa przeciez Wink A zaklepanych stanowisk jeszcze nie ma :]
Mam nadzieje ze to sie wyrowna i nie kmarany nie okaza sie najliczniejsza rasa na Warlocku. Po prostu duzo ludzi wybiera kota z uwagi na harakter samotnika, znajomosc chocby pobiezna odgrywania rasy jak i unikatowosc jej istnienia (ja nie znam innego muda z kotami).
A chcialbym dodac ze niziolki i gnomy z ich wysoka zrecznoscia tez moga byc swietnymi wojownikami (Gnomy z uwagi na mentale wysokie tez magami) wiec nie sa to slabe rasy.
Druga sprawa - Banici , umowo najsilniejsza gildia rasowa na Warlocku raczej jest malo popularna niewiadomo dlaczego...
A ma naprawde bardzo duze mozliwosci.

Ragar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 10 Mar, 2004 - 15:03






Taka mała uwaga co do krasnoludów. W Fortecy aktualnie jest 5, prócz tego spotkałem 2 czy 3 (w tym jedną krasnoludkę). Więc nie sądzę by a liczba była duża. No chyba że część się bardzo rzadko pojawia

A co do elfów to wcalnie nie jest ich tak mało. Znam chyba z 5, z tego 3 bardzo regularnie się pojawiająca, a spotkałem co najmniej z 8-10. Do tego wśród młodocianych też ta rasa jest coraz popularniejsza
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 10 Mar, 2004 - 15:16
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
z moich obliczen wynika ze w khazat mot jest 8 krasnali:
Az sobie wymienie:
Zerek, Svan, Vaden, Garnath, Drannor, Thorin, jakis na T(straznik) i Ty Tomasirze.

W bractwie podejrzewam kotow jest teraz kolo 10 (poza adeptami)
Ragar, Daret, Surria, Myrr, Saoral, Fernir, Krwin, Meruru, Zealuun, Saba

wiec to nie sa az takie rozbieznosci...

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 10 Mar, 2004 - 16:10






ja mówiłem o tych którzy naprwdę są a nie o tych którzy zasnęli snem wiecznym.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zerek
Temat postu:   PostWysłany: 10 Mar, 2004 - 17:34
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 25 Wrz, 2003
Posty: 27

Tak Draku masz racje (prawie ;P ) jest nas 8 + jeszcze 3.
Z tym ze (tu racje ma Tomasir) 5 w miare czesto albo codziennie loguje.
Reszta mam nadzieje niedlugo powroci do gry (choc spodziewam sie powrotu tylko dwoch z nich).
Ten na T to chyba Thargrim.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Warug
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 22:08
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 13 Mar, 2004
Posty: 35
Skąd: Baku
Zaczolem od niedawna grac w Warlocka, ale juz widze ze bedzie to mud ktory bede czesto odwiedzal.
Wybralem krasnoluda ze wzgledu na sentyment. Jak znajde pewne materialy dotyczace mojego wyobrazenia krasnoluda niezwlocznie je tu umieszcze.
Narazie malutki dorastam w samotnosci Smile

_________________
In your mind is real world
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Vinsseth
Temat postu:   PostWysłany: 20 Maj, 2004 - 01:00
Początkujący


Dołączył: 18 Maj, 2004
Posty: 14
Skąd: Gasta
Zaglosowalem i wybralem Reptiliona. Dlaczego ?

No przeciez ta rasa kiedys rzadzila na Orchii,
wiec rzady te trzeba przywrocic Very Happy

Z Pozdrowieniami
Vinsseth Saccar, Reptilionski uwodziciel z zapalony fajkarz z Gasty

_________________
"Ten, który śmierci śmieje się w twarz"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 20 Maj, 2004 - 02:21
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Aaaaaaaaaaaaaaaaa

/me wpada w panike

Powiedz ze zartujesz. Powiedz, ze nie bedziesz odgrywal zapalonego fajkarza i o zgrozo! uwodziciela z Gasty. Fajkarz jeszcze zniose. Ale nie uwodziciela.
Poczytaj ty bratku topic Rzecz o Reptilionach.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Vinsseth
Temat postu:   PostWysłany: 20 Maj, 2004 - 02:34
Początkujący


Dołączył: 18 Maj, 2004
Posty: 14
Skąd: Gasta
Hah! No wlasnie co z tego,ze Reptilioni sa chyba najbrzydsza rasa.

Pamietajmy,ze kazdy reptilion musi znalezdz sobie zone Very Happy
W jaki sposob? Kazdy robi to na wlasny sposob,
a ja bede uwodzicielem pieknych Reptilionek.

Poza tym nie musze czytac o reptilionach.

Co do fajkarzy to wszystko przez niziolkow,
u ktorych zbyt dlugo sie zadomowilem
...Te ich nalogi...

_________________
"Ten, który śmierci śmieje się w twarz"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 20 Maj, 2004 - 02:37
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Wlacz GG, pogadamy.

PS:
Nie musisz czytac o reptilionach, bo....?

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006