To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Indhira
Temat postu: O rasach słów kilka...  PostWysłany: 29 Mar, 2003 - 23:36
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
W zasadzie każdy orientuje sie mniej czy wiecej jak dana rasa wyglada, ale pewne spotkania i wypowiedzi niektorych graczy natchnely mnie do napisania tej notki.
Przede wszystkim Warlock jest oparty na Krysztalach Czasu, a tam spojrzenie na niektore rasy (w szczegolnosci orki) jest nieco inne niz np. w Warhammerze i Tolkienie, do ktorych wiekszosc graczy jest przyzwyczajona.
Pierwsza sprawa: wyglad.
Orki bynajmniej nie sa brzydkie, zielone i paskudne. Sa bardzo podobne do ludzi, jedynie nieco bardziej grubokosciste, troszke mocniej zbudowane, a orczyce bynajmniej nie sa obiektem do smiechow z urody, gdyz nie jeden czlowiek stracil glowe dla seksownej orczycy (ostatecznie sa tacy, co gustuja w perkatych noskach Wink ), w koncu istnieje cos takiego jak polork - potomek czlowieka i orka...
Reptilioni owszem maja ogony i luski, ale nie maja bynajemniej ostrych pyskow, tylko taka splaszczona twarz, jakby bylo calkiem pozbawieni nosow.
O wygladzie reszty ras mam nadzieje nie musze sie wypowiadac.
Moze jeszcze warto wspomniec o tym, ze kmarany to kotoludzie, a wiec chodza na dwoch nogach, w pozycji wyprostowanej, bo czasami mam wrazenie, ze nie kazdy jest tego swiadom.
Sprawa druga: charakter
Orki sa praworzadne zle w zalozeniach, stworzyly swietnie prosperujace imperium i przywiazuja bardzo duza uwage do wszelkich praw i regulacji, a takze do posluszenstwa zwierzchnikom. Faktem jest, ze ich imperium oparte jest na morzu przelanej krwi wielu ras i zastraszeniu (slynne legiony), ale nie oznacza to bynajmniej, ze orki to bezwolne maszyny do zabijania. I nie sa tepe ani glupie.
Reptiliony takze w znacznym stopniu odbiegaja od utartych w wielu glowkach schematow, a wiec jest to rasa niemalze mistykow, stateczna, spokojna i madra. Przywiazujaca olbrzymia wage do wiedzy. Przez stulecia wladaly Ochria (tak to nie pomylka) i pod ich rzadami swiat rozwijal sie w harmonii i dobrobycie. Teraz to juz schylek, ale warto o tym nie zapominac wybierajac te rase i pamietac o dumie, jaka jej jeszcze pozostala.
Gobliny to nie sa zadne stwory chaosu, owszem nie zbudowaly moze wspanialej cywilizacji, a najwyzszy stopien ich organizacji to wioski, gdzie w skleconych chatach mieszkaja cale rodziny, ale maja charakter neutralny-neutralny (przynajmniej w zalozeniach), co oznacza, ze nie kazdego goblina trzeba z punktu utluc.
Wogole w tym swiecie nie ma czegos takiego jak chaos, sa tylko bardzo brzydkie, zle i agresywne stwory...
Hmm. I jeszcze co do kmaranow - one stworzyly skomplikowany ustroj spoleczny i sa bardzo sprytne i w pewien sposob madre, owszem miewaja kocie odruchy, jednakze jest to rasa zdecydowanie cywilizowana - nawet sie ubieraja...
W zasadzie to wszystko, jesli jest jeszcze cos, co warto napisac to zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

I. kocica

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 30 Mar, 2003 - 18:06
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ja tylko chcialem sprostowac bo jak znam zycie to sie zaraz Zetar rzuci.
Warlock nie jest oparty na KC, w pelnym tego slowa znaczeniu.
Jedna z jego domen: Orchia owszem. Arshen to zupelnie inna bajka.
Lecz wszystko to co wymienila Indhira w swej calkiem madrej notce ma rowniez zastosowanie w Arshen, drugiej domenie, aby zachowac jednosc MUD'a potrzebne sa wszak kompromisy i jeden swiat nie moze soba wykluczac drugiego.

Mam nadzieje, ze cos z tego sie da odczytac.
Wszak czesc tej notki powyzej daje prawdziwy obraz rasy, ktorej sam jestem przedstawicielem.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zefir
Temat postu:   PostWysłany: 31 Mar, 2003 - 08:33
Administrator


Dołączył: 07 Lip, 2002
Posty: 117
Skąd: Blikennkirst
Heh !

Jak ty mnie znasz, mimo to chciałem dodać coś od siebie. Chaosu na Warlocku nie ma i nie bedzie. Przeciewieństwem dla ras jako tako ze sobą współżyjacych, raz lepiej raz gorzej są Nieumarli. To oni stanowią przeciwieństwo dla wszystkich ras żywych.

Zgodzę sie z Indhirą co do wyglądu ras, choć moga też pojawić sie pewne wypaczenia. Np w niektórych miejscach znajdzie się orki rodem z Tolkiena i o podobnym zachowaniu. Nie możemy uogulniać. Są miejsca gdzie się żyje w przyjaźnie z jednymi rasami, a w innych te same rasy toczą zaciekłą walkę.


Pozdrawiam

Zetar

_________________
---=== MAGUS ===---
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 01 Kwi, 2003 - 10:03
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
Nie ma jak debiut!
Co do ras... Ujednolicić nie można jak to Zetarek się słowi tyle, że NPC'y nikt nie zmienia są rożne, bo groszek z kapustą Arshen to dopuszcza jednak rasy Orków (graczy) to już sprawa inna i to jest Tym 'normalnym'-ludzkim wyglądem. (bo jak zetarku dopowiesz że nie to właśnie umożliwiłeś chaos na całym warlocku- skoro ork orkowi nie równy - a od tego do konfliktów na tle rasowym (bo ideologie sie gryzą) juz jeden krok i do osób co to anarchi są posłuszne Twisted Evil - takiemu nic nie wytłumaczysz się sie z nim tylko lejesz. I jak "ktos" Very Happy slusznie zauważył Kmarany to rasa z rodowodem kocim a nie zmutowane koty, a czemu to mowie bo spotkalem 'kmarana' który był świecie przekonany Shocked że nie ma dłoni tylko łapy i to cztery (przecież to nawet nie Kotołaki żeby być cywilizowanymi bestiami z pazurami jak małe sztylety - bo taki to nawet czarujący nie jest Cool i nawt 'rasowych 'pysków' nie mają - rysy twarzy są "z kocone"to usta TEŻ tam są . Co do reszty ras cóż ja się mogę kłócić długo i namietnie ale znów ktoś mi powie że sie czepiam i innym nie daje się wypowiedzieć jedna uwaga do goblinów - te trochę przypominają znane nam powszechnie gobliny (mówie w konwencji KC) są KC'owymi orkami właśnie z krzywym ryjem i dłuższymi kłami agresywne i na tyle inteligentne że szczytowym osiągnięciem jest obóz nomadów służący za miasto częściej chrząkaja niż mówią bo po co prymitywą skomplikowany system werbalny jak mu warknie że to żarcie jest jego ten zrozumie jak nie to go szabla maczugą dzidą* niepotrzebne poskreślać. Oczywiście sa mniej i bardziej cywilizowane jednak prymitywne koczownicze plemiona.. żadnych wykwintnych znamiom i sztuki (zbrojeniowej też nie Wink ) A to jak sie każdy zachowyje indywidualnie raczej indywidualnie będzie ocenianie Razz jak zamierza być to do tępego bezmózgiego brutala raczej kwieciście się nie będzie przemawiać więc niech nie ma pretensji, że go za sposób bycia mieczami rozliczają większość świata jest bądz co bądz cywilizowana ...

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zefir
Temat postu:   PostWysłany: 01 Kwi, 2003 - 11:07
Administrator


Dołączył: 07 Lip, 2002
Posty: 117
Skąd: Blikennkirst
Eeee?

Przeczytałem to 3 razy. Starłem sie dokładnie ale muszę przyznać, że wyłapałem tylko kilka zdań, które zrozumiałem. Przykro mi to przerasta moje zasady pojamowania.

Jednak z tym co zroumiałem muszę się zgodzic. Dokładnie (lub prawie dokładnie) o to mi chodziło (Chaos - nazwy dokładnie tą nazwą, pisany z dużej litery - conajwyżej anarchia), ale wracając do sprawy. Ja nie komentuje wyglądu danej rasy, tylko jej zachowanie. Mogą powstać takie gildie, które w ten sposób będą determinowały zachowanie graczy, że nawet przedstawiciele tej samej rasy nie będą chcieli na nich patzreć czy się z nimi zadawać. Nie ma ograniczeń co do charakteru. Tylko są ograniczenia tyczące wyglądu.

Zetar

P.S. Teraz pewnie zostane zeżarty ... Czekam

_________________
---=== MAGUS ===---
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 01 Kwi, 2003 - 11:30
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Zefirku, nikt Cie nie zezre bo wszyscy mowimy o tym samym tylko kazdy troche inaczej Wink
Ty, jako mag (zboczenie zawodowe) koncentrujesz sie (tak mi sie wydaje) na NPCach i ew. zachowaniach tychze (sposobie zycia i wogole). Jak ktos zyje i zre non-stop g...o no jaki by cywilizowany nie byl wszyscy go beda lali on-sight.
My jako gracze koncetrujemy sie na postaciach graczy. Na tym, ze jak taki SC (ork z rasowki z Orchii) przyjdzie do Arshen to ma byc odbierany (wyobrazany sobie) tak samo jak w rzeczywistosci wyglada, a nie tak jak go widza w danej czesci swiata. vide: Arshenowe Uruki, ktore kompania lala az milo.
I tyle...
NIc dodac nic ujac...

PS: Fir, a ty wiesz ze na klawiaturze jest cos takiego jak ENTER?
To bardzo pomaga w czytaniu...

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu: PostWysłany: 01 Kwi, 2003 - 14:12
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
No mnie glownie chodzilo o wyglad w mojej notce.
Faktycznie charakter moze byc rozny, ale mi chodzilo o taki standard, o pewne postrzeganie danej rasy.
A Fir jakby stawial wiecej przecinkow i kropek to bylby lepiej zrozumialy.
Hyhy, w kazdym razie ja nadazylam za zawilosciami jego wypowiedzi.

Pozdrawiam

I. kocica

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GIP
Temat postu:   PostWysłany: 06 Kwi, 2003 - 21:23
Początkujący


Dołączył: 02 Sty, 2003
Posty: 7

Ujednolicenie postrzegania ras jest... trudne, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie niemożliwe. Kiedy mysle Kmaran, to mi staje przed oczami rasa Kotów z Feliksa Kresa. Czyli coś na kształt kota chodzącego na dwóch łapach. Wytłumacznei proste, brak innych wzorców, niedostatek wyobraźni. Ale... (zawsze musi być jakieś ale, czyż nie? Wink ) postrzeganie zmienia się w trakcie poznawania. Sądzę, więc że nie można zakładać, że "tu" rasa A bedzie postrezegana jako A a "tam" jako rasa A+. Natomiast jeśli ktos bedzie odgrywał swoja postać tak samo "tu" i "tam" to wkońcu wryje konkretny obraz w wyobraźnie tych, którzy go spotkają. Chyba się trochę zapętliłem, ale wiadomo o co chodzi. Prawda??Taaa, a co do Kyllana to nie ma szans, on sie nie nauczy uzywac znakow interpunkcyjnych, ale przeczytranie i zrozumienie go to tylko kwestia wprawy. Swoja droga, kiedy on wreszcie zgubi to "Fir"??

_________________
"Wszystko co nas nie zabija, czyni nas silniejszymi." Nietzche
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 07 Kwi, 2003 - 14:16
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ja chcialem zaznaczyc...(jako znawca i wielbiciel wszelakiej prozy Fantasy/SF), ze w Kres'ie rasa Kotow to sa normalne kotki...
Widac nie czytales dokladnie...Jest jak byk napisane, ze chodza normalnie na czterech lapach... I ze sa to rozne kotowate: tygrysy, pumy, rysie, koty male i duze, dachowce, koty perskie, co dusza zapragnie.
Takoz Sepy...To sa normalne Sepy takie jak my je znamy...
Sila rzeczy pierwsza czesc Twej wypowiedzi musze uznac za ...(sam sobie dopisz za co).

Co do kmaranow...Rase jesli dobrze pamietam "wymyslil" Sethar. Uzylem "" poniewaz nikt tak naprawde niczego nie wymysla...Bo juz dawno temu wymyslil to kto inny itd itp. NIe dbam o to czy ktos sie kims sugerowal, albo inspirowal.
Prawda jest, ze w kanonie Fantasy istnieje cos takiego jak gra RPG na PC...Chdzi mi tutaj o cykl Lands of Lore...Jak ktos nie zna to niech zaluje, jak zna to wspaniale. Nie dociekam czy Sethar znal zanim wymyslil (dodam, ze pierwsza czesc tej gry to jest ro 1990 jakos tak, a jest ona oparta o jakis cykl literacki niestety niedostepny w Polsce, z wiadomych przyczyn).

Kmarany maja bardzo wiele wspolnych cech z kotami, tak jak reptiliony z obecnie zyjacymi gadami i tak jak ludzie z malpami.
Nie oznacza to na boga, ze sa to przerosniete koty z wyprostowana postawa ciala i samoswiadomoscia. Takoz reptiliony NIE POCHODZA OD JASZCZUREK, (od czego pochodza repty wie ten kto czytal ich Genesis), ludzie tez nie pochodza od malpy.
Pamietajcie, ze ludzie maja tylko wspolnego przodka z malpami. I to zachodzi w swiecie, ktory znamy....
A co ze swiatem Fantasy? Tam przeciez wszystko powinno byc 100* bardziej bajkowe niz tu. I piekne! Nie zgadzam sie na postrzeganie kmaranow jako kotow, tak samo jak nie zgadzam sie na postrzeganie elfow jako "ludzi co troche dluzej zyja"! Czy wszystko musi miec odbicie w RLu?! Czy nie macie krztyny wyobrazni? Macie?
Zatem wyobrazcie sobie rase kmaranow:
Postawa pionowa, owszem. Nieco zgarbiona. Siersc. Ogon. Kly. Pyszczko-Usta(cos pomiedzy). Wasy. Oszka. Oczy. Muskulatura, rysy twarzy, ubior, ubarwienie...
Nic nie widzicie? Nadal koty? Szkoda.
Pozostaje mi zaprosic do gry w Lands of Lore...tam sie ta rasa nazywala Huline, chyba...
D.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu: O kmaranach slow kilka...  PostWysłany: 07 Kwi, 2003 - 21:52
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
Dobrze to wyglada w Magic: The Gathering... oto linki...
http://www.wizards.com/magic/autocard.asp?url=/global/images/magic/tempest/mirris_guile.jpg&name=#
http://www.wizards.com/magic/autocard.asp?name=Mirri,[Cat[Warrior#

Hm...
Pozdrawiam,
Garagoth.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 08 Kwi, 2003 - 14:01
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
No własnie.. Miałem dwie wizje Kmaranów i w wydaniu Garagotha jest to jedna z tych wizji Razz ... dla mnie zadawalająca. Cool W drugiej widziałem to z tą różnicą, że pyszczek był twarzą z kocimi rysami twarzy Embarassed ( tzw. Egzotyki ze światów cyberprzyszłości –cp2020?). Umm.. jaszczurki są z lawy i skały niech i będzie ale i tak elfy są najlepsze Twisted Evil
Ps. Na przykładzie kmarana warto tez wspomnieć inną rzecz tym co tworzą emoty dla ras – żeby tak jak u kmaranów nie pojawiło się, że myją się łapką i liżą łapkę – JAKA ŁAPKĘ – Mad mają dłonie. Kto nie wierzy niech choćby takiego pogłaszcze po łapce lub po dłoni - ciekawe co mu wyskoczy. No i ŁAPKĄ to powodzenia w trzymaniu broni - i noszeniu butów ( przy czterech łapkach ).
Księciunio Kyllan
Ps. Purystą znaków interpunkcyjnych MÓWIMY (Książęca liczba mnoga) ZDECYDOWANE NIE! Laughing

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 21 Maj, 2003 - 15:29
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Małe podsumowanie, bo ktoś wspomniał moje skromne imie.
Kmarany to cos na wzór drugiego obrazka z Gatheringa (linki wyzej)
Czyli twarz nie z kocimi rysami ale wręcz cały koci łep. Co do łapek to sie można sprzeczać, możliwe ze sie je uczowieczy, aby nie mieszać w ustawieniach ubranek, to samo z innymi okryciami i zbrojami.
Ale głowa ma być jak najbardziej kocia (łącznie z spiczastymi uszkami) i grzywą (jak u lwa, ale na szczeście tylko niektórzy - ci bardzie zgildiowani jeśli należą do społeczności i outsiderzy jeśli nie należą).

Co do cech charakteru i społecznych to tak jak w notce Indhiry.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Shador
Temat postu:   PostWysłany: 15 Wrz, 2003 - 16:26
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz, 2002
Posty: 7
Skąd: Radom
re kmarany -

Wiecie co ten spor mozna by bylo w latwy sposob rozwiazac. Kmaran to cos takiego jak Khaajit w pewnym cRPG zwanym Elder Scrolls III - Morrowind.


Tutaj podaje wyglad Khajiita ktory jak sadze jest b. podobny (jesli nie taki sam) jak Kmaran.

Co do ogolnego wygladu ras proponowalbym zrobic update stronki i przy kazdej rasie pokazac zewnetrzny wyglad.

_________________
Mess with the best and die like the rest!
-Hackers the Movie-
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Shador
Temat postu:   PostWysłany: 16 Wrz, 2003 - 17:40
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz, 2002
Posty: 7
Skąd: Radom
Mam pytanie dotyczace goblinow...

Czy zna ktos jakies strone traktujace o goblinach w KC? Jakies opisy ich hierarchii, zachowania, moze jakas krotka historia?

Plus poszukuje tez stron ogolnie zwiazanych z Gobbo ( Wink ) z duza iloscia obrazow tychze zielonych stworzen.

_________________
Mess with the best and die like the rest!
-Hackers the Movie-
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 16 Wrz, 2003 - 19:34
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
W kwestii kocich pyszczkow i naradach z pewnym fanatykiem nieitsnienia tychze w kmaranach, kocim pyszkom, lbom i co tam jeszcze mowimy nie.
Ma byc ludzka (humanoidalna) twarz z kocimi rysami. I uszkami tez zreszta. Chyba juz to pisalem. No wiem powtarzam sie. ALe ktos musi.
D.
Co do obrazkow, nie wklejajcie prosze calych tylko linki do nich inaczej forum moze wolniej chodzic. Mnie zwolnilo. Wink

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006