To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 11:01
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
A mnie jest tylko przykro.
Włożyłam w to wszystko niesamowicie dużo pracy...
Jak chciałam pomóc przy mieście to okazało się, że to co robię nie nadaje się do niczego.

I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 11:18
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Nie rozumiem tylko jednego, jak można się pogniewać na muda, dlatego, że jakaś rasa ma wyższą zręczność od elfa i tak się złożyło, że jakaś osoba, która gra nią właśnie jest expiarzem i ma najwyższe średnią na całym mudzie.

I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 11:25
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
KTOS powiedzial :
"daj im lapke wyrwa ci kawal ciala"
MIAL racje

KTOS inny powiedizal jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy
...
ja dopowoem inna

nikomu nie odbieram szacunku za jego prace.. czego ja chce to
uzania i szacunku za wlasna prace .. szacunku a nie podetanych marzen
...
i pod tymi slowami pewnie bedize moglo sie podpisac 90% osob zainteresowanych tak wiec miejmy dla siebie szacunek
czy tak wiele wymagam? a moze nie mam prawa wymagac?

"NIe ja stworzylem swiat ja chce w nim godnie zyc"

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 11:38
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Indhira: TY chyba nie wiesz co mowisz.

Nie chodzi o to.
Nie ROZUMIESZ co ci ludzie czuja?
Oni pracuja za nic, dla przyjemnosci, pisza miasto, ktore jest napisac trudno i nie kazdy to potrafi. Ja np. nie bo juz zbyt przesiaklem reptem. Probowalem pomoc, bo przy mojej jako takie sprawnosci jezykowej, moglem cos zrobic. Wszystkie moje opisy zostaly uznane za niestostowne.

Zrozum, ze niektorzy: Ja, Kamil, Basia chcieli zrobic cos pieknego, ambitnego i niepowtarzalnego. I ja zawsze bede pisal takie opisy a nie inne. Nigdy nie zejde ponizej pewnego poziomu. jesli kiedys w moim opisie zauwazysz pewien standard to mozesz sie ode mnie odwrocic, obrazic. Ja po prsotu chcialem zrobic cos wspanialego, a nie odwalic bo opisow i tak nikt nie czyta. Wiem ze nikt nie czyta. Prawie nikt. Pozdrowienia dla Myrra, ktory czyta.

Chcielismy, zeby warlock mial to czego nie ma od wieloma wzgledami arka, klimat. Jak na razie to cytujac za Kyllanem tylko u gobow widac jakis klimat i to nie byle jaki. Licze jeszcze na komendanta KSC, ale na jego kompanie juz mniej. koniec cytatu. Dolaczam sie do tych slow.

Sa jednostki, ktore jakos odgrywaja postacie, ale to sa jednostki. Ja nie chce expic. Nie jestem zazdrosny o cechy, czy wartosc bojowa. Chodzi mi o to ze ucierpi na tym klimat. Wybacz ale ja jeszcze ne widzialem poprawnie erpegujacego kmarana, znam trzech. Jeden mowi jak mruczacy krasnolud, bez obrazy, drugi expi jak zalony i nie ma czasu erpegowac, a nawet jesli to stale chodzi nawalony w 3 dupy i zrozumienie go graniczy z cudem. Ja jesli sie nawale to sie przynajmniej nie odzywam, po pierwsze odgrywam postac niepijaca, a po drugie nie bede erpegowal jak nikt nie rozumie co mowie. jest jeszcze jeden kmaran, uwazam ze najleszpa osoba odgrywajaca kmarana, glownie dlatego ze rozumie KOTY. Ale on nie gra. Zniechecil sie, czeka na rasowke, padl na lagu i wogole strasznie jest. Aha i nie chce byc szefem.

Przepraszam bardzo, a co to za polityka zeby tworzyc rasowke pod expiarza? Po co im emoty?
Dajcie im same umy, speca jakiegos i looz. Jak ci sie wydaje co beda robic osoby przyjete do rasowki przez szefa ktory jest expiarzem? No nie mow ze erpegowac.

Ogolnie zauwazam, ze klimat wycieka nam przez palce. A jesli daje sie jednej rasie cos klimatycznie to wypada drugiej tez dac. Albo chociaz probowac dac.

I czasem zeby kogos zrozumiec trzeba zapomniec o swoich humorach, widzimi sie, preferncjach, i juz nie mowie o samym mudzie tylko o ludziach wogole... No itrzeba chcec. Akceptacja i zrozumienie tak niewiel kosztuje a tak wiel wnosi. Pomyslcie o tym. Przyjazn jest znacznie wiecej warta niz wlasna duma.


PS: wystarczy spojrzec na pytania na forum. Na prawde malo osob interesowalo jak wlasciwie odgrywa swoja postac. wazne sa bramy, questy, ziola, exp, expienie, zabijanie, umy...
ech..

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu: Menta...  PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 12:43
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
Zupelnia jasno napisales, Mentusku.
Chcialem sie podpisac pod twoja notka. I tyle.

Kazdy wiedzial od poczatku, jaka rasa jak sie prezentuje. To, ze ktos chce grac elfem skazuje go na pewne zachowania. Tak samo, jak chcac grac orkiem tez trzeba sie jakos zachowywac (pokazcie mi orka, ktory rzuca czary...). Kazdy potrafi to czy tamto, to jest wasza decyzja, kim chcecie grac - i oskarzanie nas, ze wasza wybrana rasa nie jest super wojownikiem i arcymagiem jest smieszne, tudziez zniechecajace. Dla nas.

Kyllan, Astaroth... ja szanuje wasza prace. Naprawde. Ale przez okolo rok zobaczlem, hym, mury miasta i fontanne, ktora idzie do zmiany Razz Chcialbym szanowac tez to, co powstalo, a nie powstaje... (Jeden projekt CALY gildii elfow lezy u mnie i czeka. Ale czekam wciaz na wasz projekt, w imie roznych dziwnych rzeczy. Chyba glupio robie... czas to przemyslec.)

Tym optymistycznym akcentem koncze swoje dalsze jakiekolwiek wypowiedzi w tym temacie.
Dowidzenia,
Garagoth.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 16:07
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Witka Wszystkim
PO dluuuugasnej nieobecnosci.
Postaram sie nadrobic.

A na poczatek mojego comebacku dodam cos od siebie do tych rozmowek o dodatkowych "przywilejach" kmaranów i innych ras.
Na poczatku byl pomysl aby kazda rasa miala jakis bonus do walki (odpowiednio do charakteru i anatomii) aby bez broni tez mozna bylo ciekawie powalczyc.

Teraz widze ze to ewoluuje do gildii. Chyba musze dokladnie sie przyjzec tym trendom. Ja jestem za tym aby te "dodatki" byly dla wszystkich bezgildiowcow. To mialo im pomoc i tego nalezy sie trzymac.

Jesli chodzi o obawy o rownowagę. Spokojnie. Żadnej rasy nie bedzie podpakowywac tak aby byla za silna. Tu sie doda, ale gdzie indziej odejmie, aby bylo w miare zrownane, oraz aby zabawa rowniez byla.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myrr
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 16:43
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Wrz, 2003
Posty: 47
Skąd: Warszawa
No to przy okazji mam pytanie
jak w zasadzie powinny mowic kmarany

Chodzi o tum wymowy
czyli Badziej ludzka czy bardziej elfia oczywiscie w kostrukcji zdania???
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 16:50
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Wybacz! ale nie jestem ekspertem w sprawie elfow! i nie wiem jak wyglada elfia wymowa w kwestii zdania!

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myrr
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 17:00
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Wrz, 2003
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Cool
Po porosu
mowimy w sposob prosty czy ubieramy wypowiedz w ozdobne sformuowania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kharegno
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 17:14
Początkujący


Dołączył: 10 Sie, 2003
Posty: 14
Skąd: Gdansk
Eh Drake... Jesli idzie o moja wspolprace z Garagothem, to jesli czegos nie potrafie zakodowac, to go prosze i w zamian np. pisze mu jakies opisy. Z gildia krasnoludow bylo podobnie, juz pomijajac fakt, ze byla to dluzsza historia. Ja ze swej strony rowniez obiecalem napisac Orchii jakis trakcik na kilkadziesiat lokacji i oczywiscie mam zamiar to zrobic, gdy tylko dostane dokladniejsze wspolrzedne:).

Co do ilosci Magow.. nie jest rozowo. Zaczal sie rok szkolny, studia, jeszcze inni maja prace... W Arshen wychodzi tak, ze ostatnimi czasyjedyna oosba logujaca sie codziennie jestem ja, ale z reguly jestem tak zmeczony, ze ciezko mi cokolwiek zrobic albo dokonczyc. No coz, zobaczymy, mam nadzieje, ze bedzie lepiej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 18:56
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Poprostu chodzi generalnie o to, żeby kmarany nie używały tych wszystkich krasnoludzkich wstawek w rodzaju siem, wiemc, kruca, kuna itp. itd. A tak to wydaje mi się, że nie używają specjalnie ozdobnego języka, ale tak naprawdę to nie ma większego znaczenia, trzeba pamiętać o tym, że przecież skrypt mowy zmienia wypowiedzi kmaranów.

Pozdrawiam

I. kocica

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Asghar
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2003 - 22:46
Mag Warlocka


Dołączył: 08 Lip, 2002
Posty: 33
Skąd: Kraków
Tak czytam, czytam... i dochodze do wniosku, ze zle sie dzieje oj zle.
Nie ma juz miejsca na spokojna wymiane zdan i argumentow? Czy trzeba sie juz na siebie obrazac? Czyzby minela pierwsza euforia i teraz sie wszystko sprowadza tylko do cyferek i twierdzen oni maja lepiej bo to tamto i siamto?
Ludziska cierpliwosci, nie da sie wszystkiego na raz. Szczegolnie, ze magusow jest faktycznie baaaaardzo malo, albo nie robia praktycznie nic (co jest i moim udzialem i nad czym wielce boleje). Pamietam jak w zasadzie domene zesmy we dwie osoby ciagneli (a projektow bylo duzo duzo mniej) i jest cholernie ciezko. Troche wyrozumialosci, a chetnych do pomocy zapraszam na gore Razz

Tak na podsumowanie jeszcze raz tylko powiem: Pax Pax Pax.

_________________
Emerytowany Imperator Asghar, byly szefu Orchii
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2003 - 00:04
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Wypowiadajac mysli kmaranem nalezy pamietac, ze to raczej zywiolowa rasa. Oczywiscie zdarzaja sie opanowane czy spokojne wyjatki.

...nie!..no zle...
inaczej powiedziec...
Kmaran jest jak kot. Koty generalnie zachowuja sie spokojnie, czasem sobie miaukna, mrukna, ale jak przychodzi co do czego to kot staje sie lowca. I ta zywiolowosc jest zauwazalna.

Pamietajcie, ze sposob mowienia, wyrazania mysli to nie tylko slowa. Jak dla mnie dobrze jest jesli kmaran wtraca pomiedzy kwestie jakies emoty. I broncie bogowie machanie ogonem jako oznaka wesolosci. Kto ma kota ten wie, ze jak jego pupil macha ogonkiem to zdecydowanie nie oznacza to radosci. Jesli kotu jest przyjemnie to mruczy. (Moj mruczy). Generalnie machanie ogonem wyraza niepokoj i niezdecydowanie kotow. Calkiem odmiennie niz u psow.

Tedy emot typu: xxx zzz kmaran macha ogonem wesolo.
Uwazam za jakies wielkie nieporozumienie.
Jak ktos nie za sie na kotach to prosze nie grac kmarana. Albo prosze poznac sie na kotach Wink .

znam jak powiedzialem jednego kmarana, ktory odgrywa dobrze. Nie jest to fajerwerk, ale mysle ze bedzie coraz lepiej szczegolnie jak otworzy sie rasowke. Aha, za fajerwerk uwazam erega i sposob wyrazania sie pewnego goblina , ktory dluuuugo dluuuuugo nie mogl zostac lesnym, a ktory sepleni nawet swoje wlasne imie, nota bene wymawiane przez niego calkiem czesto. Imie na B, zeby nie bylo watpliwosci.

Generalnie najpierw nalezy odgrywac postac ze swiata, jakiegos arshen albo ochrii, a dokladniej swiata fantasy. Takie postacie wyrazaja sie nieco inaczej niz zwyklismy rozmwiac miedzy soa w XXI wieku i nie idzie tylko o slownictwo. Jak sie to opanuje to sie mozna skupic na odgrywaniu rasy.
Ech co ja bede sie produkowal, pozno juz..spac mi sie chce..moze cos dopisze rano.

PS. wielkie sory za literowki ale nowiutki laptop i klawiaturka sie troche przycina.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2003 - 08:31
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Wspomniano o emotach charakteryzujacych rase.
W zalozeniu wszystkich ras bylo i nadal jest ze beda mialy swoje indywidualne emoty rasowe, cos w stylu tego nieszczesnego "machania ogonkiem" czy tez mruczenia, pokazywania kłów przez kmarany.

Takie rasowe emoty w połączeniu z rasowymi specjalami (przypominam - dostepnymi dla kazdego osobnika danej rasy) maja wlasnie pomoc odtwarzac i odgrywac postac.

Jesli zas chodzi o "nalecialosci" z innych ras (kuca, kuna itp) to niestety od strony kodowej raczej sie tego nie wyeliminuje. Nie zmusimy nikogo do poprawnego odgrywania postaci danej rasy.

Aby wysilic sie na jakies uzasadnienie, to mozna podciagnac to pod nalecialosci wychowania. Moze taki "kucajacy" Kmaran przebywal w "nieodpowiednim" dla szanujacego sie kmarana towarzystwie. Rolling Eyes

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 23 Paź, 2003 - 08:08
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Coz stweirdze ze czytajac ten topic usmialem sie prawie do lez.
Wyglada na to ze kazdy ma inna wizje kmarana a co najciekawsze wizje te opisuja ludzie ktorzy kmaranami nie graja.
Do tego mieszane sa rozne systemy w ktorych sa "kotoludzie" niewazne jak wygladaja tylko maja wspolna ceche ze sa kotowate.
Do tego proby systemowego naklaniania do RPGa ?
To juz zupelnie nieporozumienie. Ludzie opanujcie sie troche.
Kmaran to najbardziej nieustalona rasa. Ja np grajac swoim wiem ze czasem wtrace cos po krasnoludzku z tego wzgledu ze przez piec lat gralem krasnoludem. Tylko i wylacznie na arce i nie mialem secondow. Ciezko zrzucic przyzwyczajenia z pieciu lat, pewnie podobnie wyglada zprawa z Myrrem ktory gral Krasnalem.
A nikt nie zapyta o historie postaci ? O to ze np ten kmaran mogl wychodzwac sie u krasnoludow, nabrac ich manier ? Gdzie miejsce na indywidualny rpg ?
Widze ze wszystko ma byc na jedno kopyto. Standardowo...
I to mnie smuci.
Co do zarzutow o expienie.
Kocham po prostu kocham takich ludzi.
Milosnikow RPGa, ktorzy tylko zazdroszcza ze ktos jest wyexpiony, jednoczesnie potepiajac to. Takie zwykle ludzkie zaklamanie.
Nie mialem tutaj zadnego ulatwionego startu. Zadnych bonusow od wizow, znajomosci swiata, wszystko musialem poznawac od nowa. Nie bylem testerem nie mam przewagi.
Nie pkuje, nie ublizam innym i nie wykorzystuje w glupi sposob wyexpienia postaci. A i tak znajda sie tacy za przeproszeniem debile ktorzy sie czepiaja.
Zazdrosc - ludzka rzecz.

A do dyskusji o kmaranach zapraszam na kanale warlocka.
Z Drakiem juz sobie wytlumaczylismy co nam lerzalo na sercu.
I jezeli juz ktos sie dowala, narzeka itp. Niech to robi pod swoim wlasnym nickiem a nie jako Gosc. To po prostu tchorzostwo i gowniarstwo.
Namieszac i zobaczymy co zrobia inni. Jak te dzieciaki co wlaza na irca pobluzgac bezkarnie ludzi...

Ragar pol Kmaran pol Krasnolud. nimfa blotna ;]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006