Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ingwar
1 Temat postu: Gildie - balans - komentarze  PostWysłany: 11 Mar, 2013 - 11:50
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
Przyznam sie ze az boje sie bac zakladac taki topic Smile

Ale jesli dyskusja ponizej utrzyma sie na jakimkolwiek poziomie postaram sie odposywac na bierzaco na pytania..

Odrazu male dodatkowe info.

Lesne i rasowka i zawodowka czekaja ale ciagle nie mam doprecyzowanego pomyslu co zrobic z niektorymi rzeczami i potrzebuje ustabilizowac system i nazbierac odpowiednia ilosc danych zeby moc stwierdzic co chce z nimi zrobiic.

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2013 - 12:54
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

Hej,
dzięki za taki topic
to ja mam od razu pytanko odnosnie nazguli:
- czy mozna cos z robic z regenem hpkow, poniewaz (z zasady kodu jestem wyglodzony/wysuszony) aby napelnic moj hp pool musze wiecej stac niz pani lekkich obyczajow aby naskrobac 10zl ; ), ziola, mikstury rozsypuja mi sie w rekach at sight itd.

oraz drugie pytanko:
-planujecie cos zmieniac w legendach goblinowych?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kisc_lawendy
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2013 - 13:33
Chochlik


Dołączył: 08 Paź, 2009
Posty: 149

Hi and thanks!

Question:
Skoro ZSK ma byc polzawodowka, czy to oznacza ze moge swoim healerem pojsc do Rohanu i Rohanskiej zawodowki co rownaloby sie w posiadaniu wszystkich 3 slotow rasowki/polzawodowki/zawodowki?

Jesli tak, to IMHO z lekka przegieta taka postac, a mozliwosc zeby ZSKowiec dolaczyl do jakiejkolwiek innej obecnie gildii zawodowej wyklucza chyba sam aspekt RPG, wiec lipa.
Do rasowki to tez tylko Rohan, bo innych nie ma.

W zwiazku z powyzszym ZSK nadal maja slabo, chyba ze slawni 'Paladyni' z sila bojowa zostana otwarci, badz 'Kaplani' z mega party buffami i w ogole (te buffy teraz to sa strasznie slabe). ; )

*I tak LE i LD rzadza! Thanks za info! ; )))

Kind regards.

_________________
"Deszcz jest jak kwiat, który czuje się na odległość."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2013 - 14:35
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
htrug napisał:
Hej,
dzięki za taki topic
to ja mam od razu pytanko odnosnie nazguli:
- czy mozna cos z robic z regenem hpkow, poniewaz (z zasady kodu jestem wyglodzony/wysuszony) aby napelnic moj hp pool musze wiecej stac niz pani lekkich obyczajow aby naskrobac 10zl ; ), ziola, mikstury rozsypuja mi sie w rekach at sight itd.

oraz drugie pytanko:
-planujecie cos zmieniac w legendach goblinowych?


O ile weim nie jestes wyglodzony/wysuszony a maxymalnie napity i najedzony non stop wiec i regeny sa na maxa z tego powodu.
Ziola i mikstury faktycznie sie rozsypuja .. i za to macie policzone 30% waszej sily bojowej in - co jest rekompensowane przez extra uniki itd.
Jesli chcecie dla mnie nie ma problemu zeby to usunac przy odpowiednim usunieciu innych bonusow.


I tak Legendy tez beda przepisywane w swoim czasie albo nieco pozniej.
Ale jakie zmieny w nich zajda to nie mam pojecia poki do nich nie dojde ja lub ktokolwiek inny.

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2013 - 14:46
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
kisc_lawendy napisał:
Hi and thanks!

Question:
Skoro ZSK ma byc polzawodowka, czy to oznacza ze moge swoim healerem pojsc do Rohanu i Rohanskiej zawodowki co rownaloby sie w posiadaniu wszystkich 3 slotow rasowki/polzawodowki/zawodowki?

Jesli tak, to IMHO z lekka przegieta taka postac, a mozliwosc zeby ZSKowiec dolaczyl do jakiejkolwiek innej obecnie gildii zawodowej wyklucza chyba sam aspekt RPG, wiec lipa.
Do rasowki to tez tylko Rohan, bo innych nie ma.

W zwiazku z powyzszym ZSK nadal maja slabo, chyba ze slawni 'Paladyni' z sila bojowa zostana otwarci, badz 'Kaplani' z mega party buffami i w ogole (te buffy teraz to sa strasznie slabe). ; )

*I tak LE i LD rzadza! Thanks za info! ; )))

Kind regards.


Tak to to oznacza i o ile wiem taka mozliwosc istniala juz od jakiegos czasu.

I tak w tym momencie byla by to napewno "lekka" przesada wiec ZSK bedzie musialo byc odpowiednio dobalansowane.

To ze nie ma za duzo zawodowek z ktorym by zakon pasowal to wiem ale juz za to to ja nie odpowiadam. z tego co wiem szermierze by jakos pasowalii, rohan jak najbardziej, moze lesne duchy.. choc tu nie wiem..

Palladynow ogladalem (Przynajmniej ten napisany kawalek) i tak mi sie to bezplciowe wydaje ze nie bardzo mam ochote tam cos robic. Chyba ze znalazlem zly kawalek kodu Smile
To taka zwykla zawodowka z jednym specem niczym nie rozniaca sie od 3/4 gildii na mudzie.

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pancernik
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2013 - 15:16
Początkujący


Dołączył: 21 Kwi, 2004
Posty: 12

No pozostaje pytanie co w tym wypadku z nimi zrobić. Bo nie czarujmy się - ZSK ma jedną przydatną i jedną pół przydatną rzecz - leczenie i to parę umek tarczownictwa które pozwala przeżyć do chwili w której trzeba się będzie leczyć z szansą i nadzieją na zadanie jakiegoś celnego ciosu. A połączenie ZSK z jakąś zawodówką będzie faktycznie przegięciem. Dlatego dobrą opcją byłaby możliwość rozwoju wewnątrz gildii polegająca na obcięciu części umiejętności zakonników ale dodaniu odpowiednio zbalansowanych i uzupełniających ich paladynów. Trzeba by się może przyjrzeć umiejętnościom stricte paladyńskim, zabrać najpotężniejsze leczenia i dać w zamian jakieś szybko działające nakładanie rąk czy coś. I - cały kult Graama jest taki odrobinę bezpłciowy. Niby walka z nieumarłymi, ale jakoś tak bez ikry. Ani to ich maczugą zatłuc, ani czarem w żaden sensowny sposób. Ba - nawet nakrzyczeć na nich nie wypada. Z kolei dobalansowanie pozostawi niektórych (mnie, mnie!) z palcem w przysłowiowym nocniku żeby nie powiedzieć że w przysłowiowej czarnej d... Ze względu na rasę żadnych perspektyw na zawodówkę, dodatkowo obcięcie już i tak dość słabych możliwości bojowych. Sprawa jest trudna i trochę, być może, marudzę. Ale obawiam się że jeśli nie dam z siebie głosu to może się to nie do końca wesoło skończyć dla biednych jaszczurek. ;-)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2013 - 15:23
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

Przeprowadzilem maly tescik: zbilem sie do 50% HP, żeby sprawdzić ile trwa regen do 100% u mnie.
Wyszlo ok. 9 minut


Mam pytanko zatem, czy istnieje opcja przyspieszenia regena jesli sie stoi i nic nie robi (globalnie)? Ot taki boost pomiedzy walkami, jako, że samej walki nie chcecie tykac to moze takie zdynamizowanie?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kisc_lawendy
Temat postu:   PostWysłany: 12 Mar, 2013 - 20:34
Chochlik


Dołączył: 08 Paź, 2009
Posty: 149

Bajka te zmiany, czuje sie, jak gruby dzieciak przed zamknietym sklepem pelnym slodyczy. ; )))

Mam nadzieje, ze zmiany LE i LD nie potrwaja 2-3 miesiace. ; PPP

_________________
"Deszcz jest jak kwiat, który czuje się na odległość."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mercer
Temat postu:   PostWysłany: 12 Mar, 2013 - 22:19
Początkujący


Dołączył: 01 Sty, 2013
Posty: 6

Ingwarze, czy mógłbyś objaśnić w jaki sposób planujecie pogodzić nowy system przyznawania umiejętności z obecną strukturą Akademii Szermierki? Sława przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie?

Pozdrawiam,
Mercer
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kisc_lawendy
Temat postu:   PostWysłany: 12 Mar, 2013 - 22:23
Chochlik


Dołączył: 08 Paź, 2009
Posty: 149

Mercer napisał:
Ingwarze, czy mógłbyś objaśnić w jaki sposób planujecie pogodzić nowy system przyznawania umiejętności z obecną strukturą Akademii Szermierki? Sława przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie?

Pozdrawiam,
Mercer


Cytat:
Dlatego zostal wdrozony jeden spojny system w ktorym wszyscy dostaja umiejetnosci tak samo szybko.
Na poczatek dostajemy jakis procent maxymalnych umiejetnosci gildii a potem
raz w tygodniu na podstawie ilosci godzin spedzonych w grze poprzedniego
tygodnia (liczy sie tylko pierwsze kilkanascie godzin gry w danym tygodniu).


Wnioskujac po powyzszym wszystkie gildie zostana zrownane z ziemia i nie bedzie wyjatkow.
Przynajmniej logika tak sugeruje z powyzszego posta, wiec co za tym idzie pewnie w ogole zostana wycofane te 'smieszne potyczki u szermierzy' w celu zdobycia titla i umow.

Ale, jak zwykle pewnie myle sie. ; PPP

_________________
"Deszcz jest jak kwiat, który czuje się na odległość."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mercer
Temat postu:   PostWysłany: 12 Mar, 2013 - 23:07
Początkujący


Dołączył: 01 Sty, 2013
Posty: 6

@kisc_lawendy
Wnioski oczywiście wyciągamy podobne, ale chciałbym usłyszeć potwierdzenie od Ingwara. Dobrze byłoby wiedzieć, czy moje wysiłki pochłonie pustka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 13 Mar, 2013 - 11:01
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
Mercer napisał:
@kisc_lawendy
Wnioski oczywiście wyciągamy podobne, ale chciałbym usłyszeć potwierdzenie od Ingwara. Dobrze byłoby wiedzieć, czy moje wysiłki pochłonie pustka.


Pol na pol..
Skille beda zalezec on nowego systemu.
Natomiast tytuly pozostana po staremu zeby utrzymac klimat gildii..
I tu rozne gildie beda mogly sobie wymyslac co im sie bedzie chialo.. awanse itd..

Jest jeden drobny wyjatek.
jJsli jakas gildia daje poziomy typu kandydaci itd.. to ci kandydaci moga miec inny poziom skilli niz cala reszta..
KSC ma naprzyklad tak zrobione.

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 13 Mar, 2013 - 11:03
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
htrug napisał:
Przeprowadzilem maly tescik: zbilem sie do 50% HP, żeby sprawdzić ile trwa regen do 100% u mnie.
Wyszlo ok. 9 minut


Mam pytanko zatem, czy istnieje opcja przyspieszenia regena jesli sie stoi i nic nie robi (globalnie)? Ot taki boost pomiedzy walkami, jako, że samej walki nie chcecie tykac to moze takie zdynamizowanie?


Straca na znaczeniu ziolka/potki/heale itd.. szkoda by bylu psuc ludziom zabawe..
A pozatym nie bardzo widze jak kodowo zrobic zeby tego nie mozna bylo naduzywac.. Sad

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mercer
Temat postu:   PostWysłany: 13 Mar, 2013 - 12:26
Początkujący


Dołączył: 01 Sty, 2013
Posty: 6

@Ingwar
Dzięki za info. Co prawda nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla osoby, która przez ostatnie trzy miechy intensywnie wbijała sławę, ale cieszę się że nowy system wyciągnie szermierzy z tego pandemonium. W pełni popieram projekt.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kisc_lawendy
Temat postu:   PostWysłany: 20 Mar, 2013 - 20:57
Chochlik


Dołączył: 08 Paź, 2009
Posty: 149

Witam.

Czy na chwile obecna czlowiek bedacy tylko ZSK moze dostac sie do jakiekolwiek gildii zawodowej technicznie i w ramach RPG?

Czy na chwile obecna reptilion w rasowce i bedacy ZSK moze dostac sie do jakiejkolwiek gildii zawodowej technicznie i w ramach RPG?

Dzieki.

_________________
"Deszcz jest jak kwiat, który czuje się na odległość."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006