Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pancernik
Temat postu:   PostWysłany: 22 Mar, 2008 - 14:40
Początkujący


Dołączył: 21 Kwi, 2004
Posty: 12

Hmm. Co z wami? Od pewnego czasu regularnie gram, i nie widzialem jeszcze zadnego reptiliona...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 22 Mar, 2008 - 17:14
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

bo byly za stare i umarly
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 23 Mar, 2008 - 20:47
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Literki ostatnio niezbyt mnie ciesza - szczegolnie ze rzygam juz tym jednym expowiskiem, a na zadnym innym nie mam sie co pokazywac.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pancernik
Temat postu:   PostWysłany: 23 Mar, 2008 - 20:54
Początkujący


Dołączył: 21 Kwi, 2004
Posty: 12

Drake, ja Cie prosze, daj jakis znak na PM'a, czy cos...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 24 Mar, 2008 - 11:43
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Drake napisał:
...szczegolnie ze rzygam juz tym jednym expowiskiem, a na zadnym innym nie mam sie co pokazywac.

A kiedy to ostatnio sprawdzales inne? Powiem tylko tyle, ze wiekszosc expowisk Orchii zostala przerobiona (zreszta zgodnie z postulowanymi przez Ciebie zmianami). Takie gadanie, ze masz tylko jedno expowisko jest cokolwiek dziwne, ale jak sie nie gra to sie nie wie no nie?

Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FruityFrank
Temat postu: Wymarły płaskowyż  PostWysłany: 16 Paź, 2008 - 18:48
Początkujący


Dołączył: 15 Paź, 2008
Posty: 2

Najchętniej bym wypytał bezpośrednio w grze, ale trudno spotkać ostatnio jakiegokolwiek reptiliona.

Jestem na etapie rozmowy z głosem, który zadaje niezbyt precyzyjne pytanie (właściwie to 2 pytania: "co zostalo umieszczone ...? i co to przedstawia?"). Nie pytam wprost jak brzmi odpowiedź, bo nie chce sobie ani innym psuć zabawy.

Niemniej jednak, można udzielić setki poprawnych gramatycznie i merytorycznie odpowiedzi, które nie zostaną zaakceptowane przez npc-a, ze względu na niewłaściwą formę, odmianę, itp. Stąd moje pytanie: jak należy poprawnie sformułować tą odpowiedź?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 16 Paź, 2008 - 20:21
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

2 smoki. Czarny i biały. Równowaga.

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lokkak
Temat postu:   PostWysłany: 16 Paź, 2008 - 20:27
Mądrala


Dołączył: 25 Kwi, 2004
Posty: 207
Skąd: Edoral
Dostałem odpowiedź na Twoje pytanie od kogoś kto nie może się zalogować na konto na forum.
Należy odpowiedzieć jednym słowem w mianowniku. Dodatkowo po tej odpowiedzi potrzebne jest poparcie szefa gildii, którego fizycznie nie ma - dlatego następnym krokiem powinien być list do Garagotha albo Esaila (najlepiej do obu jednocześnie).


Pozdrawiam.

@Drannor: prosił przecież o podpowiedź a nie odpowiedź - muszę szybciej po napisaniu klikać wyślij. Razz

edit2: Podziękowania należą się Kungarowi.


Ostatnio zmieniony przez Lokkak dnia 16 Paź, 2008 - 23:07, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FruityFrank
12 Temat postu:   PostWysłany: 16 Paź, 2008 - 20:58
Początkujący


Dołączył: 15 Paź, 2008
Posty: 2

Dziękuję zarówno za podpowiedź jak i odpowiedź.
A byłem już tak blisko, ale "symbol rownowagi" nie zadziałał Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 25 Paź, 2009 - 15:04
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Lezka mi sie w oku kreci jak czytam ten temat.
Dalo sie kiedys normalnie dyskutowac? Dalo sie.
Wszelkie mniej kulturalne, badz bardziej tajne notki poprosze na PW.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 00:43
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Cytujac notke Kungara z innego watku:
Kungar napisał:
W przynależności reptilionów do szermierzy przeszkadzał mi jedynie rodzaj broni jaką się tam walczy. Gdyby były włócznie do wyboru byłoby OK. Z tym że reptiliony należące do przebudzonych powinny mieć zablokowaną możliwość wstępowania do jakiejkolwiek innej gildii bojowej. Oni i tak są przepakowani. Tylko jeździectwa i walki konno nie mają a to chyba tylko dlatego, że w czasie kiedy pisano założenia nie było tych umiejętności lub antarów.

Ze co prosze?
Jestesmy jacy?

Co do szermierzy to sila rzeczy musza to byc szable, miecze czy sztylety. Sa to bronie ktorymi reptiliony KC sie posluguja (ba nawet maja do nich plusy). Moze erpegowo nie pasuje, ale (tak zmieniam zdanie i nie szermierze tez mi do profilu postaci nie pasuja) nie powinno sie graczy sztucznie ograniczac bo nie staramy sie tu przecierz odwzorowac systemu rpg w skali 1:1. Graczy jest malo wiec wszelkie sztuczne ograniczenia mozna poddac dyskusji. W moim zamierzeniu gildia PR nie miala niczego ograniczac. Miala byc zbieranina indywidualistow i dawac tym indywidualistom wszelkie sciezki rozwoju, ktore sa oni w stanie przekonujaco odegrac.

Gdybys znal umiejetnosci bojowe innych gildii oraz rodzaj ich stopniowania wiedzialbys, ze tak naprawde bojowo patrzac jestesmy w tej chwili najslabsza rasowka na mudzie. Nie bede sie wdawal w szczegoly.

Jezdziectwo czy antary zupelnie nie pasuja do profilu gildii. I to nie tylko ze wzgledu na kwestie ideologiczne. Rowniez gildii umiejscownienie. Cytujac pancernika: "wciagnij antara zlebem, wciagnij antara na polke... ". Tak sobie to wyobrazasz?

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 11:10
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Drake napisał:

Ze co prosze?
Jestesmy jacy?

Przepakowani. Jeszcze uniki do tarczownictwa chcecie z ZSK lub szermierzy i zaklęcia lub speca. Lub jedno i drugie. Całkiem nieźle młoty i tarczownictwo do tego możliwość zrobienia sobie runicznej broni plus uniki, parowanie, zaklęcia, spec z innych gildii i pełny zestaw umiejętności niebojowych. Nie poprzewracało się wam w głowie?

Drake napisał:

Co do szermierzy to sila rzeczy musza to byc szable, miecze czy sztylety. Sa to bronie ktorymi reptiliony KC sie posluguja (ba nawet maja do nich plusy).

Kurna nie! Teraz się posługują? Jednak Very Happy
A dlaczego nie może być włócznia, bo tak? Tak sobie ostatnio ustaliliście z kolegą Trokhernem?

Drake napisał:

Graczy jest malo wiec wszelkie sztuczne ograniczenia mozna poddac dyskusji. W moim zamierzeniu gildia PR nie miala niczego ograniczac.


Graczy jest mało bo niektórzy starzy gracze są odstręczającymi d... .

Drake napisał:

Gdybys znal umiejetnosci bojowe innych gildii oraz rodzaj ich stopniowania wiedzialbys, ze tak naprawde bojowo patrzac jestesmy w tej chwili najslabsza rasowka na mudzie. Nie bede sie wdawal w szczegoly.

To tylko źle świadczy o mudzie.

Drake napisał:

Jezdziectwo czy antary zupelnie nie pasuja do profilu gildii. I to nie tylko ze wzgledu na kwestie ideologiczne. Rowniez gildii umiejscownienie. Cytujac pancernika: "wciagnij antara zlebem, wciagnij antara na polke... ". Tak sobie to wyobrazasz?

Very Happy Nie muszę tego sobie wyobrażać bo w przeciwieństwie do twojego przydupasa wiem gdzie jest stajnia z antarami i nie znajduje się ona na płaskowyżu. Nie było potrzeby nigdzie tego antara wciągać, chyba że chcieliście nim wjeżdżać do siedziby gildii. Poza tym to duża sprawna jaszczurka z wielkimi pazurami. Jestem pewien, że lepiej by sobie poradziła z wspinaczką niż jakikolwiek reptilion.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 12:30
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Kungar napisał:

Graczy jest mało bo niektórzy starzy gracze są odstręczającymi d... .


Radze Ci po dobroci, przestać wyzywać innych ludzi. W innym wypadku zostanie zastosowany czynnik wychowawczy w postaci bana.

Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 16:31
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Kungar napisał:
Drake napisał:

Ze co prosze?
Jestesmy jacy?

Przepakowani. Jeszcze uniki do tarczownictwa chcecie z ZSK lub szermierzy i zaklęcia lub speca. Lub jedno i drugie. Całkiem nieźle młoty i tarczownictwo do tego możliwość zrobienia sobie runicznej broni plus uniki, parowanie, zaklęcia, spec z innych gildii i pełny zestaw umiejętności niebojowych. Nie poprzewracało się wam w głowie?

Gdybys choc troche znal sie na mechanice muda wiedzialbys ze um uniki niejako wyklucza um tarczownictwo. Rzecz jasna oba moga ze soba wspolpracowac, jednak w naszym przypadku uniki nam po prostu niepotrzebne bo walczymy (z wyjatkami) w pelnej zbroi. Kazda inna rasowka na mudzie ma 2 wysokie defensy. My mamy 1 i to calkiem nisko w porownaniu z nimi. Za kwestie laczenia gildii i balansowanie wynikajacych z nich synergii odpowiedzialny jest AoB. Nie zauwazylem takiej rangi przy twoim imieniu.
Gdybys troche pogral wiedzialbys takze ze runiczna bron nie jest permamentna.
Mloty srednio dobrze paruja.
Spece innych gildii zostaly na tyle zbalansowane, ze nie sa to juz spece na miare arkadiowej miazgi czy bspchnij.
Zaklecia tez sa zbalansowane. Musielibysmy calkiem zmienic styl walki zeby je rzucac. Nasze sa nietypowe.
Pelny zestaw umiejetnosci niebojowych - wcale nie jest pelny. Nie mamy wielu uzytecznych umiejetnosci (np skradania sie/ukrywania/tropienia/targowania).
Moze jest ich sporo jak na twoje doswiadczenia z innych mudow, ale zwaz ze nie przekraczaja pewnych progow. Inne gildie maja mniej ale wyzej. Jesli taki system ci nie odpowiada polemizuj z osoba przydzielajaca te umiejetnosci czyli Garagothem.

W ogole pozwole sobie ciebie zacytowac: Nie poprzewracało się wam w głowie?

Jako gracz oczekuje tylko sensownej drogi rozwoju dla mojej postaci. Zakon mi nie odpowiada, wiec do niego nie ide. Szermierze tez nie, nawet gdyby byla taka mozliwosc.

Kungar napisał:
Drake napisał:

Co do szermierzy to sila rzeczy musza to byc szable, miecze czy sztylety. Sa to bronie ktorymi reptiliony KC sie posluguja (ba nawet maja do nich plusy).

Kurna nie! Teraz się posługują? Jednak Very Happy
A dlaczego nie może być włócznia, bo tak? Tak sobie ostatnio ustaliliście z kolegą Trokhernem?

Poniewaz jak szermierka to bron biala. http://pl.wikipedia.org/wiki/Szermierka
Wlocznia bronia biala nie jest.
I nie teraz sie posluguja tylko posluguja sie w systemie KC. Zdajesz nie nie rozrozniac swiata mudow i swiata systemu rpg mimo, ze wielokrotnie zaznaczam o czym pisze w danym momencie. W systemie KC reptilion ma +10 do toporomieczy i po +5 do mieczy i kusz. Na mudzie nie posiada zadnych blokad ani bonusow. Tworzona postac zaczyna z mlotami na ledwo.
Zreszta wyciales zdanie z kontekstu, decydujac sie nie cytowac calego akapitu.

Kungar napisał:
Drake napisał:

Graczy jest malo wiec wszelkie sztuczne ograniczenia mozna poddac dyskusji. W moim zamierzeniu gildia PR nie miala niczego ograniczac.


Graczy jest mało bo niektórzy starzy gracze są odstręczającymi d... .

Abstrahujac od dyskusji na ten temat, nie da sie ukryc ze niektorzy nowi tez maja pewne braki.

Kungar napisał:
Drake napisał:

Gdybys znal umiejetnosci bojowe innych gildii oraz rodzaj ich stopniowania wiedzialbys, ze tak naprawde bojowo patrzac jestesmy w tej chwili najslabsza rasowka na mudzie. Nie bede sie wdawal w szczegoly.

To tylko źle świadczy o mudzie.

Cos za cos. Albo rybki albo akwarium. Przeczytaj swoja notke wyzej.

Kungar napisał:
Drake napisał:

Jezdziectwo czy antary zupelnie nie pasuja do profilu gildii. I to nie tylko ze wzgledu na kwestie ideologiczne. Rowniez gildii umiejscownienie. Cytujac pancernika: "wciagnij antara zlebem, wciagnij antara na polke... ". Tak sobie to wyobrazasz?

Very Happy Nie muszę tego sobie wyobrażać bo w przeciwieństwie do twojego przydupasa wiem gdzie jest stajnia z antarami i nie znajduje się ona na płaskowyżu. Nie było potrzeby nigdzie tego antara wciągać, chyba że chcieliście nim wjeżdżać do siedziby gildii. Poza tym to duża sprawna jaszczurka z wielkimi pazurami. Jestem pewien, że lepiej by sobie poradziła z wspinaczką niż jakikolwiek reptilion.

Coz, to co Krun sobie wymodzil z jaszczurami i jak je nazwal to juz jego prywatna sprawa. Dla mnie antary to wielkie jak olifanty (ino troche nizsze a troche dluzsze) fortece bojowe.
Wielkie antary wdeptywały w ziemię wrogie armie. Tak naprawdę to dosiadający ich jeźdźcy niewiele mieli do roboty - od czasu do czasu rąbnęli kogoś w głowę młotem. Całą robotę odwalały antary.

Pancernik nie jest moim przydupasem. Mozna powiedziec, ze w obecnej chwili to raczej ja jestem przydupasem Pancernika.

Jak na osobe ktora skonczyla wszelka dyskusje juz kilkakrotnie i kilkakrotnie wyzwala mnie od najgorszych usilujesz polemizowac ze mna nadzwyczaj czesto. Polecam ci zapoznanie sie z zupdejtowanym opisem rasowek na TN.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 27 Lis, 2009 - 09:10
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Drake napisał:

Poniewaz jak szermierka to bron biala. http://pl.wikipedia.org/wiki/Szermierka
Wlocznia bronia biala nie jest.
I nie teraz sie posluguja tylko posluguja sie w systemie KC. Zdajesz nie nie rozrozniac swiata mudow i swiata systemu rpg mimo, ze wielokrotnie zaznaczam o czym pisze w danym momencie. W systemie KC reptilion ma +10 do toporomieczy i po +5 do mieczy i kusz. Na mudzie nie posiada zadnych blokad ani bonusow. Tworzona postac zaczyna z mlotami na ledwo.
Zreszta wyciales zdanie z kontekstu, decydujac sie nie cytowac calego akapitu.


Pazury już im nie przeszkadzają? No nie może być!

Jak się już powołuje na wikiedię to wypadałoby sprawdzić co to ta broń biała jest.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_bia%C5%82a

Otóż włócznia to jak najbardziej broń biała. Także broń rzucana, ale również biała. Inna sprawa, że nie uznawana przez Międzynarodową Federację Szermierczą. Ale nikt chyba reptilionem nie wystartuje w najbliższej olimpiadzie Very Happy
Twoi rodzice powinni zacząć wypłacać mi korepetycje.

PS.
Jeszcze ze słownika wyrazów obcych na podsumowanie lekcji

fechtować się walczyć białą bronią; ćwiczyć się w szermierce.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006