Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Lleken
Temat postu:   PostWysłany: 25 Lip, 2007 - 19:11
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Lip, 2007
Posty: 28
Skąd: Włocławek/Warszawa
Ja bardzo chętnie poczytam, więc jak znajdziesz czas to wrzucaj Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lip, 2007 - 07:32
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Esail napisał:
W zalozeniu Przebudzone Reptiliony mialy byc gildia "elitarna" a nie zwykla rasowka. Stad taki a nie inny system przyjmowania. Normalnej rasowki dla reptow nie ma. Ja osobiscie przyznaje sie bez bicia ze nie czuje tej rasy wogole, ale jakby ktos czujacy napisal rasowke dla nich to moge ja zakodowac.
Pozdrawiam,
Esail


Pytanie, czy warto marnować czas na tworzenie zupełnie nowej gildii, skoro w obecnej są prawie wszyscy aktywni gracze. Myślę, że warto byłoby przedstawić założenia PR, aby każdy mógł ocenić, czy mu ta gildia odpowiada.

Już prędzej widzę takie rozwiązanie - Jakiś klub wyznawców Lahagana + np. zakon. Klub można zakodować szybciutko, wymyślenie kilkunastu emotów to nie problem.


Przy okazji znalazłem ciekawy kawałek tekstu:

Kod:

Teraz pora przejść do domeny jaszczurów:
Nowa Archagasta - stolica upadłego i podporządkowanego orkom królestwa reptyliońskiego - ostatnia pozostałość po niegdyś dumnym srebrzystokłym Imperium. Co prawda mianem Archagasty określało się zawsze stolicę owego Imperium - ale po jego upadku jaszczury utraciły swą starożytną osadę, którą przemianowano Ostrogar. Zaszła więc potrzeba obrania nowej stolicy - a jaszczurzej stolicy zawsze przysługuje miano: archagasty - więc zmieniono na taką właśnie nazwę imię miasta, które za czasów Imperium Reptyliońskiego zwane było Walem - a stanowiło centrum administracyjne wyspy Wielki Wal - będąc najludnieszym miastem tych okolic. Wedle legendy bowiem osadę tą założono w miejscu gdzie w Czasach Czerni stała wioska, w której narodzić miał się sam Lahagan Biały.

Walorum - tym mianem określa się kompleks osadniczy, który mieści się w najważniejszym dla jaszczurów regionie - wokół świętej Góry Walor. Walorum składa się zasadniczo z dwóch osiedli. Pierwszym z nich - jak podaje podręcznik - jest położone u stóp góry wielkie miasto Aramasta, będące ludnym ośrodkiem handlowym - które pomimo ogólnej biedy jaka panuje w całym królestwie jest w stanie dobrze prosperować dzięki temu co znajduje się powyżej...
A jest tym drugie osiedle kompleksu walorumskiego: ogromny klasztor założony na szczycie świętej wieży (którego prawdopodobnie sama kadra klerycka liczy kilkanaście tysięcy osób). Jest on jednym z najważniejszych ośrodków religijnych jaszczurów Archipelagu - obok orkuskiej Gasty (gdzie składowane są odzyskane i odrestaurowane Kamienne Tablice). W katakumbach klasztorzu Walorum mieszczą się bowiem 3 najcenniejsze relikwie upadłego Imperium: zmumifikowane ciała Lahagana oraz drugiego imperatora, brata Lahagana - Hasuga Wspaniałego - i, co ważniejsze: magiczny młot Reptyliona Wielkiego: Gwiazdę Reptylionów - relikwie, których ponoć sam Kartan bał się zbezcześcić. Do klasztoru rok rocznie ściągają rzesze pielgrzymów, stąd też cały kompleks może cieszyć się godziwym obrotem finansowym - zarówno kapłani: z datków wiernych jak i świeccy: z obsługi (noclegi, wyżywienie itp.) pielgrzymów.
 
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lip, 2007 - 13:04
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Drannor napisał:


Już prędzej widzę takie rozwiązanie - Jakiś klub wyznawców Lahagana + np. zakon. Klub można zakodować szybciutko, wymyślenie kilkunastu emotów to nie problem.


Jak nie problem to mi napisz kilka(nascie) emotow do kaplanow Graama bo mi sie inwencja emotowa wyczerpala.
Btw. jeszcze chwila a zakonnicy pojawia sie w swiecie.

Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 27 Lip, 2007 - 13:14
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

No, napisałem i wysłałem. Może się nadzadzą do czegoś:P

Btw:

http://www.topory.fora.pl/wielka-wojna-reka-scypionowa-spisywana-t7.html

Hehe;)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lleken
Temat postu:   PostWysłany: 27 Lip, 2007 - 16:36
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Lip, 2007
Posty: 28
Skąd: Włocławek/Warszawa
Widze, że zakon już jest:
Achmed Rahid z Klasztoru Sw. Cuthberta w Opactwie Olgrionu, Nowicjusz w Zakonie Srebrnego Kielicha czlowiek

Brawo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 27 Lip, 2007 - 16:59
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Lleken napisał:
Widze, że zakon już jest:
Achmed Rahid z Klasztoru Sw. Cuthberta w Opactwie Olgrionu, Nowicjusz w Zakonie Srebrnego Kielicha czlowiek

Brawo!


To troche za duzo powiedziane. Achmed do moj sekond sluzacy do testowania roznorakich gildii. Co do postepow prac to wlasnie skonczylem kodowac soula i podstawowe zaklecia, generalnie cala czesc mechaniczno-konstukcyjna jest zakonczona. Zostalo mi tylko kilka opisow do napisania i bedzie koniec. Pozniej zostanie mi tylko znalesc jakies dobre miejsce. Mysle ze do niedzieli sie wyrobie.

Pozdrawiam,
Esail
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lleken
Temat postu:   PostWysłany: 27 Lip, 2007 - 17:05
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Lip, 2007
Posty: 28
Skąd: Włocławek/Warszawa
Esail napisał:

To troche za duzo powiedziane. Achmed do moj sekond sluzacy do testowania roznorakich gildii. Co do postepow prac to wlasnie skonczylem kodowac soula i podstawowe zaklecia, generalnie cala czesc mechaniczno-konstukcyjna jest zakonczona. Zostalo mi tylko kilka opisow do napisania i bedzie koniec. Pozniej zostanie mi tylko znalesc jakies dobre miejsce. Mysle ze do niedzieli sie wyrobie.

Pozdrawiam,
Esail


W każdym razie - jestem zadziwiony, że tak szybko "zmajstrowałeś" tę gildię.
Jakby trzeba było w czymś pomóc, to wal śmiało Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 27 Lip, 2007 - 17:16
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Lleken napisał:
W każdym razie - jestem zadziwiony, że tak szybko "zmajstrowałeś" tę gildię.
Jakby trzeba było w czymś pomóc, to wal śmiało Smile


Czy ja wiem czy szybko. Nosilem sie z zamiarem dania Orchii kaplanow od jakiegos juz czasu. W koncu usiadlem i zakodowalem co mialem w glowie.
Co do pomocy, to z mila checia przyjme opisy emotow (bo ich nigdy za malo). Bylbym takze wdzieczny za opisy jakis swiatynnych npcy.

Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skans
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lip, 2007 - 03:15
Skryba


Dołączył: 21 Mar, 2004
Posty: 85

Ze trzy tygodnie temu napisalem dosc przydlugawa notke, jakie byly zalozenia tej gildii, niestety taki jest mechanizm forum, ze wylogowuje i poszlo sie to pasc przy wysylaniu, a nie mialem serca zeby drugi raz w srodku nocy pisac ta epistole.

Tak w skrocie:
Gildia PR specjalnie nie byla(jest?) elitarna, ale ze wzgledu na to ze miala w swoim czasie dosc przyzwoite umy i sama rasa reptiliona dawala pewne bonusy na tamte warlockowe czasy. Nie moglo dochodzic do sytuacji, ze dostanie sie do niej latwo ktos kto zacznie szalec "bo mu sie znudzi" (byla jedna wpadka). Tak wiec glownie dochodzily do niej postacie o charakterze "praworzadny/neutralny". Zadnych cyrkow i teorii spiskowych o jakiejs reptilionskiej partyzantce przeciw orkom.
W zasadzie rola czlonkow gildii ograniczala sie do eksploracji swiata ku wlasnej przyjemnosci i pomocy magom czy to w ramach testow czy opisami. (niestety braklo juz sil z roznych powodow na napisanie Gasty i otaczajacych gor, a to byly dwa najwazniejsze projekty)

Jesli chodzi o sama filozofie gildii, przebudzone reptiliony po prostu czekaja na nowy lad. Sa pogodzone z tym ze czas reptilionow juz minal, orki znajduja sie tez juz u schylku swego panowania. Nikt nie wie co nastanie pozniej. PR licza na to, ze rasa reptilionow odnajdzie znow swoje miejsce choc juz nie jako rasy dominujacej i do tych niepewnych czasow probuja sie przygotowac. Liczac, ze wsrod swoich wedrowek znajda wskazowki jak reptiliony maja przetrwac, wejsc w nowa ere i znow sie rozwijac. Dodatkowo w otaczajacych gorach mialo sie znajdowac pare roznych drobiazgow, ktorymi gildia miala sie opiekowac.
Resztki rasy reptilionskiej, ktore zyja na Orcusie w zasadzie wegetuja na gruzach swojego imperium nie majac przyszlosci.
Z rpgowego punktu widzenia uznaja wladze orkow, choc nie wchodza z nimi w konfidencje. Jedyna rase jaka mozna uznac za przyjacielska to elfy (w ramach splaty starego rasowego dlugu), reszte traktuje sie neutralnie, na mudzie gdzie gralo dosc malo osob nie da sie oczywiescie tego oddac w 100%.
Powiedzmy ze rola PR zaczyna sie w tym momencie gdzie koncza sie wskazowki z Krysztalow Czasu w jego pierwszym wydaniu. Kolejne wersje podrecznika KC z tego co sie orientuje wprowadzaly czasem sprzeczne zmiany. Wiec zeby nie mieszac staralismy sie trzymac informacji z pierwszego wydania. Samych PR w orginalnym KC nie uswiadczy, uznalismy jednak, ze jest to jednak droga, ktora mogla podazyc jakas czesc reptilionow, a przy okazji wpasowac ja jakos w swiat muda. Nie kladac nacisku na robienie gildii do wojen itp. Mialo byc pare rzeczy, ktore mialydac zajecie czlonkom gildii z dostateczna iloscia atrakcjii by nie musieli sie mieszac w bardziej krwawe spory z innymi gildiami.
Niestety swiat KC jest dosc uporzadkowany i ciezko o wywolanie wojen gdy na wszystkim trzymaja lape orki;)

Zostawiam to info dla tych, ktorzy dlubia cos przy tej gildii czy chca sie bawic reptilionem. Zawsze mozecie poczekac na Drak'a i sie cos wiecej dowiedziec. Tyle przynajmniej pamietam ja i raczej tu z niczym powyzej nie rozminalem jak to bylo w planach. W kazdym razie nie jest to typowa rasowka "z robta co chceta" tylko, ci ktorzy tam wstepowali brali na siebie pewne ograniczenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lip, 2007 - 17:32
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Dzieki Ci wielkie za te wyjasnienia. Mam nadzieje ze obecnym grajacym czlonkom PR to troche naswietli pewne rzeczy.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje,
Esail
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lleken
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lip, 2007 - 18:15
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Lip, 2007
Posty: 28
Skąd: Włocławek/Warszawa
Ano, również dziękuję Wink
Swoją drogą, ciekawy jestem w jaki sposób używać pewnych umiejętności, które można trenować w PR. Ani nie ma do tego pomocy, ani starszego gracza, który by objaśnił krok po kroku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lip, 2007 - 18:23
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Wiekszosc z nich jest dla picu;)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lleken
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lip, 2007 - 18:29
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Lip, 2007
Posty: 28
Skąd: Włocławek/Warszawa
Tzn, które konkretnie? Smile
Zebym nie wydawał kasy niepotrzebnie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skans
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lip, 2007 - 18:47
Skryba


Dołączył: 21 Mar, 2004
Posty: 85

Esail napisał:
Dzieki Ci wielkie za te wyjasnienia. Mam nadzieje ze obecnym grajacym czlonkom PR to troche naswietli pewne rzeczy.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje,
Esail

Musialbys napisac konkretnie o co chodzi, jest mozliwosc, ze pare spraw bylo nie do konca zakodowanych i nie dzialaja jak to bylo pierwotnie planowane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lleken
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lip, 2007 - 18:49
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Lip, 2007
Posty: 28
Skąd: Włocławek/Warszawa
To już, napisze ci na privie.
Ps. Pm-a wysłałem, czekam na odp. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006