Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Poll
Inne mudy albo mmorpg ?
Tibia
6%
 6%  [ 1 ]
Arkadia
18%
 18%  [ 3 ]
Barsawia
6%
 6%  [ 1 ]
Inne mudy
12%
 12%  [ 2 ]
Inne mmorpg
56%
 56%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 16


Autor Wiadomość
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2009 - 18:14
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

mnie juz nie bawi rpegowanie gdziekolwiek, po pijaku "rpeguje" czasami (chodz teraz juz mniej) : P
ale ja jestem spaczony - u mnie swiat zabawy w takie rzeczy umarl pare lat temu (po figurkach/roleplay/itd)
reasumujac: moja wypowiedz jest poprzedzona moim subiektywnym odbiorem i wielu moich znajomych, ktorym swiat mmo calkowicie wypaczyl wszelaka wizje RPG

pa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 11 Mar, 2009 - 19:36
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Poor U Razz Wink

A zacytowalam, bo pasowalo... tylko dlatego Smile

Pozdrawiam.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Amar
Temat postu:   PostWysłany: 12 Mar, 2009 - 14:15
Skryba


Dołączył: 15 Lis, 2008
Posty: 57

Aż mi się przypomina Onion Movie - ta scena gdzie stary przetrawiony przez RPG gość rozwala zabawę młodszym graczom przy papierowym RPG-u.

Nie wiem jak inni ale mnie nie bawi już ciągłe nabijanie skili/expa/czegośtam w grach, bez żadnego sensu, umocowania w jakimś systemie z ładem i składem. Moim skromnym zdaniem to nudne.

Dlatego MUD-y mają przewagę nad innymi grami, bo istnieją bardzo długo, zdaje się były jednymi z pierwszych gier na kompy i tworzyli je ludzie by rpgować jak szaleni.

No bo co to za zabawa samemu lub w grupie łazić i mordować jakieś potworki bez żadnej motywacji? Jeszcze jak to jest zajmujące to pół biedy ale jak miałbym to robić tylko dla samego expienia to raczej smutna rzecz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 12 Mar, 2009 - 15:20
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

expisz zeby zabijac innych, stajesz sie wiekszy, a oni mniejsi, a pozniej drama
eot. : P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 12 Mar, 2009 - 23:24
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Amar,
mysle ze znajdzie sie wiele osob, ktore maja podobne do Ciebie podejscie do MUDow. W sumie sama sie do tego grona zaliczam. Niestety nie wszyscy gracze mysla tak samo... coz poczac. Takie zycie Razz

Zastanawiam sie natomiast co jest takiego fascynujacego w patrzeniu jak na ekranie przewijaja sie linijki tekstu? - bo wlasnie na tym polega typ grania preferowany przez htrug'a. Mmorpg mimo wszystko sa, przy takm sposobie grania, o wiele bardziej intereujace, choc zda sie, ze nie tak latwo tam zrobic automat... a na MUDzie... zapuszczasz auto, wychodzisz z domu... a twoja postac rosnie w sile. PASJONUJACE Razz
Nie wiem czemu, ale mam wrazenie ze to idealna rozrywka dla ludzi znudzonych zyciem. (tylko prosze sie nie obrazac htrug, bo to ogolna uwaga nie skierowana bezposrednio do Ciebie - bo Ciebie fakt faktem nie znam, wiec trudno cos powiedziec dokladniej Smile )

Pozdrawiam.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 13 Mar, 2009 - 12:24
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

jak mnie nie znasz, gralismy przez chwile ze soba...eh ta pamiec : P

wszedzie jest bardzo latwo zrobic bota, cale mmo opiera sie na botowaniu (mowie o oficialnych serverach), a grasz manualnie tylko jak trzeba kogos zabic na mass pvp, chociaz i w tym wypadku sa fajne programiki, ktore 'laduja ci zycie' 'autotargetuja' kogo chcesz i wiele innych : P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Amar
Temat postu:   PostWysłany: 13 Mar, 2009 - 14:23
Skryba


Dołączył: 15 Lis, 2008
Posty: 57

Boty, boty, boty.

Ja rozumiem jakieś proste skrypty do automatycznego zwiewania przed silniejszymi, czy segregowania ziółek do konkretnych kontenerów ale już auto exp jest nie bardzo.

No bo taki student przykładowo, przyjmując, że jednak czasem się pojawia na zajęciach, po ciężkim dniu na uczelni dużo bardziej ceniłby sobie miłą rozgrywkę z kolegami z gry gdzie mógłby zapomnieć o całym miernym dniu i wcieliłby się w rolę kogoś innego.

Taki jakby wątek terapeutyczny, odstresowanie etc.

Nabijać expa tylko dla expa jednak mi się nie widzi. Mimo wszystko.

Jakby to podsumować, exp powinien wg. mnie przychodzić z doświadczeniem (gracza) w grze, to chyba tak właśnie powinno być.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 13 Mar, 2009 - 14:58
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Aj htrug... gralam, dawno temu to bylo, ale osobiscie Cie nie znam Smile

Amar,
Ty chyba malo w MUDy grales. Bez automatu to teraz nieliczni zyc moga ;D A automat na uciekanie przed silniejszym.. hihi... automat ucieka, automat goni Smile, a wynik zalezy od lagow Razz Tak to niestety na MUDach wyglada od jakiegos czasu, a wyexpieni maniacy pk psuja gre innym i psuc beda. Jedyny sposob by to zmienic, to zablokowac pk ;P Jak wiadomo... niemozliwe. Nalezy sie zatem uzbroic w cierpliwosc i stalowe nerwy, a MUD na pewno bedzie mila zabawa.

Zawsze tez pozostaje ta wspomniana przez htrug'a grupa do RPGa, ktora bardzo polecam. Lepszego RPGa nie ma Smile, tylko niestety czasem ciezko zebrac ludzi Sad
Tym optymistycznym akcentem koncze wypowiedz i ide sprzatac, bo dzis dla relaksu gramy w Mlotka Smile i mi sie zaraz zwali 6 osob do mieszkania.

Pozdrawiam i zycze przyjemnosci z grania.

Htrug nie exp tyle, bo Ci sie postac przegrzeje! Razz

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 13 Mar, 2009 - 15:07
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

ee tam : P

niedlugo wstaje nowy server L2 i cholera wszystkie znane ryje beda grac, a ja nie mam czasu w ogole ...oj ciagnie ciagnie, nie da sie od competition i expa uciec, nie da ; (

milej gry, niech was cos zezre : P

PS.
Amar po takim dniu to piwo, flaszke se obal ze znajomymi, a nie przed kompem : P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Amar
Temat postu:   PostWysłany: 14 Mar, 2009 - 13:53
Skryba


Dołączył: 15 Lis, 2008
Posty: 57

htrug napisał:
[...]
PS.
Amar po takim dniu to piwo, flaszke se obal ze znajomymi, a nie przed kompem : P


Emm no ja tam wolę nie wspierać za mocno przemysłu, który już nie jedną porządną osobę na złe drogi poprowadził :)

Lineage, ech.
Gdyby tak każdy mógłby sobie pozwolić na spokojną grę w WoW albo LN (tak to się skraca?). Byłoby fajnie:)

A może stworzyć nowy dział albo temat taka np, 'umawialnia' eee albo jakoś inaczej :) ludziska i ludzie umawiali by się gdy mają wolny czas na jakieś małe exp'ienie albo cuś tam innego :) Wspólne rozwiązywanie questów czy co tam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 14 Mar, 2009 - 16:07
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

<3 alkohol
nie LN tylko L2 : P
umawialnie masz na IRCu albo GG
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 14 Mar, 2009 - 17:32
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Wspolne rozwiazywanie questow na Warlocku??? Chyba najpierw trzeba by bylo troszke tych questow dopisac Razz

htrug jak Ty mozesz w L2 grac? Smile Mi sie znudzilo po zmienieniu 5ty raz serwera hehe Teraz gram w WoW, tam chociaz mozna sobie z kilku opcji wybrac co chcesz robic w danej chwili. Na L2 nadal sie tylko chodzi lac moby i zbierac matsy na sprzet?? czy moze sie cos zmienilo?

Pozdrawiam.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 14 Mar, 2009 - 18:38
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

botujesz ciagle ciagle, a pozniej jak sa mass pvp o epici (AQ, baium, antharas etc.) wylaczasz i grasz, ale to na oficialnych serverach
na prywatnych tez mozna tak, ale GMi lapia, albo sie po prostu nie da bo sa blokady
ja nie gram w nic w sumie juz od 2 miechow jakos, przedtem botowalem party w L2, ale znudzilo mi sie i teraz kolega expi mi mojego maina: P

mialem grac w WH, ale czasu nie mam na manualne zabawy (bot tam w sumie nic nie daje)

dobra, czas na jakies piwo na kazimierzu, a pozniej sie zobaczy, cya
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Amar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2009 - 13:55
Skryba


Dołączył: 15 Lis, 2008
Posty: 57

A ten tego ile się właściwie za WoW-a płaci i przede wszystkim - jak?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2009 - 14:06
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Pre-paid w Empiku mozna kupic -> 2 miesiace grania za 120 zl mniej wiecje.
Badz oplacac karta co miesiac, za okolo 50 zl (cena zalezy od tego jak stoi euro)

Pozdrawiam.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006