Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kaz
Temat postu: Oddac miasta ludziom  PostWysłany: 13 Gru, 2004 - 15:33
Początkujący


Dołączył: 12 Gru, 2004
Posty: 10

prosze mnie nie ganic gdyz to bank pomyslow

Chodzi mi oto ze teraz jak poznaje swiat to widze ze wiele miast jest miastami rasowymi czy ktos kiedys myslal o mozliwosci awansu w swoim spoleczenstwie miejskim.

Otoz chodz mi oto zeby mozna bylo zostac np namiestnikiem danego miasta. A jest jeszcze wiele innych funkcji ktore sa potrzebne w miastach.

Otoz niebyla by to gildia tylko taka praca otrzymywalby zania pieniadze mi mialby jakies tam bonusy np dom czy cos tam nierozwodze sie nadtym bo to tylko taki przeblysk jak narazie

namiestnik pilnowalby pozadku w miescie mialby podleglych mu graczy na jego sluzbie ( brak umow tylko pare emotow i kasa za wykonywanie obowiazkow) byla by to jego myslaca wladza wykonawcza
jak ktos zostal zatakowany to moglby mu zglosic erpegowo ze jest taki problem i na tym terenie grasuje taki i taki osobnik.

dzieki tym podleglym mu straznikom ktorymi sa oplacani gracze moglby sciagac zabojcow zlodzieji i innych oprychow
jesli niemialby wystarczajacej sily na danego gracza moglby wystawic nagrode

jka mniemam napewno bedziecie chcieli wprowadzic zawod kupca wiec niech namiestnik sciaga podatki z kupcow udostapnia im jakies za kase miejsca np budki targowe gdzie mozna bedzie przegladac ekwipunek jak w sklepie bez klopoczenia sie

mialby tez wplyw na polityke gildii jesli jakies sa w miescie

odpowaidalby za inne cechy ktore mialy by powstac np kowale itp kupcy to przyklad

odpowiedzialny bylby za wydawanie np licencji do ruznych klubow mieszczacych sie w miscie zwiazanych z zawodami np gornikow ( jesli taki istnieje)

oglaszalby swieta itp no ze tak powiem od niego zalezalo by tez czy misto ma klimat i czy lubi sie je odwiedzac bo moglby wprowadzac jakies atrakcje w porozumieniu z czarodziejami

jego plusy

kasa treche kasy z dawalby moze system choc niemosi bo moglby sie rzadzic z podatkow narzucanych na gildiie zawodowe typu kowale kupcy

mialby jakas moze chate domek gubernatora Laughing

no i wiele innych rzeczy to narazie pomysl a nie projekt bo niewiem czy to cos fajnego

Niech miasta stana sie miastami gdzie bedzie nas interesowac co sie dzieje zeby

mozecie mi zarzucic wszystko tylko nie brak fantazji Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzyś
Temat postu:   PostWysłany: 13 Gru, 2004 - 16:27
Chochlik


Dołączył: 25 Cze, 2004
Posty: 124
Skąd: z Lasu Dzikusów.
Kaz:
Hyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhy [ No offence ]. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaz
Temat postu:   PostWysłany: 13 Gru, 2004 - 17:08
Początkujący


Dołączył: 12 Gru, 2004
Posty: 10

lepsze to niz bluzgi
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 13 Gru, 2004 - 17:49
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Grałem kiedyś w taką grę... SimCity. :) Ale nie mam pojęcia jak z tego można zrobić MUDa.

Natomiast sam pomysł jest dość dobry żeby stworzyć... hmm... ciekawą gildię, której członkami byliby mieszkańcy miasta, a jej przywódcą ten wspominany przez Ciebie wiele razy - "namiestnik". Możliwości nieograniczone...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaz
Temat postu:   PostWysłany: 13 Gru, 2004 - 21:03
Początkujący


Dołączył: 12 Gru, 2004
Posty: 10

chodzilo mi oto zeby wlasnie niebyla to gildia zeby gracze niemusieli tylko angazowac sie w gildie lecz zeby mogli tez tworzyc inna karriere niz tylko opierajaca sie na expie czy stazu. Aby wieksza spolecznosc bo juz nie jedna gildia mogla mu to umozliwac i tworzyc swego rodzaju funkcje "panstwowe" co po czesci pozwolilo by bardziej urealinic gildie "rzemieslnicze" oraz pokazac ich zaleznosc pomiedzy danym miastem a cechem. Niemowie tu tylko o posadzie namietnika ale tez o kilku innych ktore sprawily by ze gracze miaja takze wplyw na miasto i sa ich mieszkancami ingeruja w jego sprawy.
A nie tak jak teraz jest na wielu mudach XXX miasto dobre miasto bo ma dobre rzeczy u kowala, jubilera i jeszcze innych fajnych lokacji albo ekspowisko.
Ponadto pocwolilo by to nato wprowadzenie zadan zadawanych przez graczy sobie nawzajem. Bo czemu nie w gildiach przeciez rekruci odwalaja jakas tam robote a jak przyjdziemy do takiego namiestnika tez nam moze cos zlecic.
Ja myslalem nadtym w takich realiach.

pozatym miasta mogly by zesoaba rywalizowac i naprzyklad za pieniadze w kasie mogli by realizowac jakies "inwestycje" wydaja kase na jakis budenek czy cos co czarodzieje zatwierdza i sprawi ze misto bedzie jakies fajniejsze i pokaze ze jest nanie wplyw.
Jak juz ktos powiedzial SIMCiTY mu sie z tym kojarzy ale czy to jest zle na wielu mudach sie buduje domy to czemu nikt niema sie tym zjamowac sie na mudzie apodatki itp.

Mi chodzi przedewszystkim o erpega ale marza mi sie tez wojny tylko takie z sensem i niemusza sie konczyc zabiciem wszystkich wrogow lecz przepedzeniem ich i podpisaniu pokoju na moja korzysc Smile

kazdy pomysl jest godzien aby go przeanalizowac ( TYLKO BEZ EPITETOW PROSZE) Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krun
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 16:11
Chochlik


Dołączył: 08 Kwi, 2003
Posty: 114
Skąd: Tagar-Dur
Pomysl ciekawy, aczkolwiek sa pewne ograniczenia. W Orchi "namiestnikami", Katanami moga byc tylko orki... wyjatkiem jest kilka miast, ale w wiekszasci byly by to orki, a co za tym idzie jedna rasa byla by bardziej uprzywilejowana od innych... Takich sytuacji musimy unikac. Ci którzy sa z nami dluzszy okres wiedza do czego one moga doprowadzic.

_________________
Andrzej Sapkowski napisał:
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza, tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 16:35
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Cytat:
Takich sytuacji musimy unikac. Ci którzy sa z nami dluzszy okres wiedza do czego one moga doprowadzic.


Wiedzą, ale nie żeby ktoś z Was albo Nas takich sytuacji unikał. :P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaz
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 17:55
Początkujący


Dołączył: 12 Gru, 2004
Posty: 10

Jesli chodzi o orki to w orchi jest wiele miast rasowych
misto reptow elfow i krasnolodow niewiem czy sa inne jak narazie bo mlody jestem. MYsle ze w takich miastach namiestnikami byli by przedstawiciele danych ras.
W histori wiele jest przypadkow ze mimo podobnej sytuacji wladze pomniejsza pelnili burmistrzowie itp pelnili ludzie narodowosci podmitej.
Wiec ja nie widzialbym w tym problemu chociaz wiekszosc raczej byla by orkami ale to pozwolilo by na to aby wzrosla ilosc graczy grajacych orkami. To chyba na plus bo przeciez orkowie tu rzadza.
Bo wyjdzie tak jak na arce w Isthar ze na jednego czlowieka przypada xxx elfow dlatego ideologia Isthar troche padla i wiele gildii tam niema sensu.

pozatym coz namiestnik jest jeden ma paru zastepcow i ta swoja swite do pomocy ale wspominalem takze o innych mozliosciach tam jak mysle niemusialy byc orki

aha czy ktos myslal jak uatrakcyjnic zawod gornika? Bo mam pare pomyslow.

-Otoz mozan drazyc jako takie korytarze ale czy mozna by to bylo robic na wieksza skale ze sam robie chodniki itp?

- ze sa ruznego rodzaju skaly i niektore bardziej zasobne w kruszce inne mniej

- jak by mozna bylo tworzyc tunele to trzeba je zabezpieczyc czyli stemple brane z tartakow lub ciosane przez siebie zamych w lesie
Gildia drwali miala by pluz bo moglaby wyszukiwac odpowiednie drzewa czyli o wiekszej wytrzymalosci ale o tym zachile

- coz riozne typu skaly rozne kruszce inne zloto nosne itp

-niebezpieczenstwo to nieodzownie towarzyszy gornikom
rozne stopnie zagrozenie na ruznych skala przy srebrze mniejsze bo mniejszy zysk przy zlocie wieksze

co pwoduje :
-ulatniajacy sie gaz jak bedziesz duzo kul w miescu gdzie sie ulatnia to mozliwe ze wybuchnie, jesli chcesz zyc opusc lokazje lub poczekaj az gaz ulotni sie
- tunele czasem moga sie zawalic zgrzyty trzaski informujace o niestabilnosci konstrukcji
- odlamianie sie kutej skaly i przygniecenie

aha mam takie pytanie czy to jest realne "kiedy"
nieznam sie na kodowaniu i niewiem czy niewyobrazam sobie niestworzonych rzeczy Embarassed

zdrawin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 18:34
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Nie wyobrazam sobie zeby jakis namiestnik ( poza tym ze namiestnikiem sa wylacznie orki ) mieszal mi sie do spraw gildii.. w tym przypadku bedzie to moj Dom. Mysle, ze wprowadzenie tych 'funkcji panstwowych' doprowadzi to do tego, ze jak juz gracz zostanie takim namiestnikiem to sie bedzie panoszyl, bo ma wazna fuche i nikt mu nie moze podskoczyc bo on tu 'rzadzi'.

Moze sie myle... w koncu nigdy niczego sie nie wie naprawde, dopoki sie tego nie sprawdzi.

A.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaz
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 18:49
Początkujący


Dołączył: 12 Gru, 2004
Posty: 10

Dlamnie kazdy czlowiek pelniacy jakas funkcje moze to robic zarowno dobrze jak i zle.
Jesli bierzemy takie rozumowanie to takze ten kto przewodzi gildii moze zabardzo sie rzadzic i miec zbyt odmienne zdanie na temat jej rozwoju tworzenia i wplywania na inne gildie wiec coz namiestnikami powinni byc poprostu ludzie odpowiedzialni to przeciez gracze by taka osobe wybierali i mogli by tez odwolac.
Pozatym to byly tylko propozycje a jak ktos juz wspomnial jest wiele mozliwosci.
JA OSOBISCIE JESTEM ZA TYM ABY WPOWADZIC ZALEZNOSCI POMIEDZY GILDIAMI

zalozmy miasto A ma gildiie gornikow
a miasto B ma gildie kowali

punkt wspólny wymiana pomiedzy tymi gildiami towarow uslug
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 19:08
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Ale miasto Olgrion ma kilkanascie gildii na przyklad, a nie jedna... jesli chodzi o np. kupcow, rzemieslnikow etc. I raczej watpie by mialo miec jedna. ( mowie oczywiscie o Olgrionie z KC w tej chwili ).

Gildie natomiast maja z gory ustalone zalozenia, plan rozwoju, postawy itp. I kazdy przywodca powinnien sie tego trzymac. Smile Wink hehe

Pozdrawiam,
A.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 19:13
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Grałem kiedyś w taką grę... Settlers... ale nie wiem jak można zrobić z tego MUDa... :))

Kaz - spokojnie, rzucasz pomysłami na prawo i na lewo, a wszystko gromadzisz w jednym temacie - czasami warto rozbic takie wątki to może coś ciekawego z tego wyjdzie. Chociaż akurat kopalnia taka to chyba była, ale coś się z nią stało i teraz jej nie ma... nie wiem, jakoś mnie takie rzeczy nigdy nie interesowały.

Co do miast to jednak wolałbym, aby nie było osób dysponujących taką władzą... I tak gildie rządzą miastami, w którymi się znajdują. Natomiast gildie rzemieślnicze nie wzbudzają mojego entuzjazmu. Może jakby zrobić jakieś cechy w miastach, ale to kurde za mało graczy jest, żeby się bawić w takie coś... :P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krun
Temat postu:   PostWysłany: 15 Gru, 2004 - 20:20
Chochlik


Dołączył: 08 Kwi, 2003
Posty: 114
Skąd: Tagar-Dur
Niestety Tortur ma racje... W tej chwili za malo jest graczy.. Jak i magow ktorzy moglibysie takimi gildiami opiekowac. Aktualnie zmniejszylismy ilosc gildi, i narazie nie zapowiada sie na zwiekszenie ich ilosci, byc moze poza gildia gnomow... ktora niedlugo moze sie pojawic.

_________________
Andrzej Sapkowski napisał:
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza, tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 16 Gru, 2004 - 04:00
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Krun napisał:
Aktualnie zmniejszylismy ilosc gildi, i narazie nie zapowiada sie na zwiekszenie ich ilosci


Że co żeście zrobili...?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzyś
Temat postu:   PostWysłany: 16 Gru, 2004 - 19:45
Chochlik


Dołączył: 25 Cze, 2004
Posty: 124
Skąd: z Lasu Dzikusów.
No... Torciu... Zakon i Andedzi przeciez do piachu poszly...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006