Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Nerro
Temat postu: Mapy  PostWysłany: 21 Paź, 2004 - 18:33
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz, 2003
Posty: 8
Skąd: Kraków
Sądze że na głównej stronie gry powienien znajdować się dział dla początkujących z podtsawowymi mapami. Ponieważ nowi gracze szybko rezygnują zanim posmakują prawdziwej gry..... (oczywiście strona nie powinna być zbyt wielkim źródłem wiedzy) dlatego mapy moim zdaniem powinny być tylko najważniejsze czyli Początkowych miast (tam gdzie może gracz wylądować) lub wiekszych miast.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2004 - 19:14
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Witam.
Co do map zamieszczanych na stronie. Z tego co wiem na warlocku sa starania by tego uniknac, w koncu w mudzie chyba wlasnie o to chodzi zeby samemu poznawac swiat ( mapowac ? ) Mysle wiec, ze map poszczegolnych miast nikt tutaj nie udostepni.

Jedyne co moze byc brane pod uwage to to, by zamiescic mape ogolna, orientacyjna ( podajaca mniej wiecej polozenie miast i wiosek wzgledem siebie )
To tylko moje zdanie, przede wszystkim trzeba czekac na wypowiedz wizow w tej sprawie.

A.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nerro
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2004 - 19:22
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz, 2003
Posty: 8
Skąd: Kraków
Chodzi mi o to że człowiek początkujący kożystając z mapy poznaje świat..... ja poznałem w taki sposób troche świata (troche czyli mało) bo na tyle ile już gram w Mudy to na panięć powinienem znać cały świat :/ i zapewne dlatego jeszcze potrzeba mi map do niekturych lokacji ( w moim przypadku człowiekzagubiony w swiecie Warlocka to człowiek martwy.) a graczy nie jest na tyle dużo żeby ktoś w pobliżu usłyszał wołanie o pomoc Sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 21 Paź, 2004 - 20:30
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Jak sie dobrze wola to pewnie uslyszy Wink
Ale powracajac do tematu Razz
Warlock nie jest az tak wielki i tak strasznie zagmatwany zeby nie mozna bylo zmapowac sobie podstawowych miast czy wiosek - to naprawde nie jest az takie trudne. Tak samo jest z dotarciem do miast. Trakty sa proste, na rozwidleniach najczesciej sa tablice. Ciezko zabladzic.
Trzeba tylko poswiecic temu troche czasu, a wiem, ze niektorym po prostu sie nie chce.
Na pewno dasz sobie rade z tym wszystkim, o ile oczywiscie bedziesz choc troche zdeterminowany zeby zaczac mapowac.

A tak na marginesie...
jestes chyba elfem? tak... no to jesli poszukasz odpowiedniej tablicy, odpowiednio zaerpegujesz w tresci listu czy notki, to pewne osoby, nawet jesli Cie nie znaja... mysle, ze zechca pomoc. Smile

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2004 - 02:13
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
Popieram inicjatywe zalozyciela tematu.

Warlock potrzebuje nowych graczy, wiec mozna pojsc na maly kompromis.

Proponuje na stronie glownej umiescic mapy podstawowych miast (niekompletne, bez co ciekawszych obiektow), oraz ogolne mapy traktow, nie koniecznie lokacyjne, obu domen.

Oczywiscie ze lepiej bylo by gdyby kazdy mapowal wszystko sam, zeby kazdy mial motywacje.

Ale wieksza motywacje ma czlowiek, ktory juz zaczal, niz czlowiek, ktory nie mam z mudem nic wspolnego, dzieki tym kilku podstawowym mapom, moze zdobyc motywacje i zainteresowanie, konieczne do partycypacji w grze.

Poza tym, dzieki temu warlock ma wieksze szanse na przejecie swierzego narybka, tych, ktorzy jeszcze nie sa wyjadaczami z Arki i ida do kolegow z gildii, tylko nowych swierzych graczy- bezcenny skarb.

Mysle ze powstanie Encyklopedii Arkadii diametralnie zmienilo jej sytuacje, i przysporzylo jej wielu nowych graczy, niezaleznie od tego, jak negatywnie byl by ten portal oceniany przez wyjadaczy, tego samego zycze warlockowi.


detto...

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nerro
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2004 - 08:36
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz, 2003
Posty: 8
Skąd: Kraków
No i właśnie oto mi chodziło w Arkadii Roi sie od graczy! nawet początkujący szybko sie znajdzie w świecie ... na każdym kroku znajdzie innego gracza który jest chętny do pomocy.

W Warlocku natomiast aby trafić na jakiegoś gracza... ... ... trzeba znać go np. z GG bo inaczej bedzie krucho. (dobrze że ja podczas swoich początków natrafiłem na 2 przyjacielsko nastawionych graczy zaco jestem im wdzieczny że mi pomagali) a jeden do dzisiaj jest moim przyjacielem Smile

Jeżeli nie chcecie map na głównej tronie Warlocka to zróbcie oddzielną równie piękna o informacjach do MUD'a oraz mapach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzyś
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2004 - 14:20
Chochlik


Dołączył: 25 Cze, 2004
Posty: 124
Skąd: z Lasu Dzikusów.
Nerro napisał:
No i właśnie oto mi chodziło w Arkadii Roi sie od graczy! nawet początkujący szybko sie znajdzie w świecie ... na każdym kroku znajdzie innego gracza który jest chętny do pomocy.

ROTFL! Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Krzyś dnia 22 Paź, 2004 - 14:21, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Menta
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2004 - 14:21
Administrator


Dołączył: 19 Cze, 2004
Posty: 173
Skąd: Kraków
Zdania wsrod nas sa nieco podzielone czy umieszcac mapy na stronie glownej czy nie. Dotyczy to jednak map szczegolowych, mapy ogolne swiata/krain sa jednak mile widziane, tak ze jesli ktos jest chetny do zrobienia takich map i zgadza sie na ich umieszczenie na stronie glownej to prosze smialo podeslac je do mnie a postaram sie je jakos umiescic.

_________________
Psuje - bo lubie Cool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2004 - 14:51
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Jesli znajde czas to postaram sie zrobic taka orientacyjna mape i podeslac Ci Menta. A jesli komus zechce sie znalezc moja postac na warlocku, chociazby listownie, to mysle, ze bez problemu znajde czas by oprowadzic chetnego po miastach i wsiach.

A co do arkadi i ogromu graczy na niej... coz, arkadia istnieje 'troszeczke' dluzej od warlocka... byc moze to kwestia czasu by w naszego muda gralo wiecej osob. Teraz i tak juz nie jest zle, czasem gra nawet ponad 20 osob. Dobre jest rowniez to, ze wielu graczy sciaga swoich znajomych, moze to jedyny sposob na stworzenie tlumu Smile Ja ciagle mam nadzieje ze kiedys sie zaloguje i bedzie tak z 60 graczy Smile Moze trzeba zaczac wznosic modly do jakiegos boga hihi.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nerro
Temat postu:   PostWysłany: 22 Paź, 2004 - 16:10
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz, 2003
Posty: 8
Skąd: Kraków
Fajnie odnośnie Warlocka to nie jest za krutko ani nie cierpi na brak reklamy ... poprostu wydaje się błednie lub myląco o wiele trudniejszy. Opanowanie wielu komend to wielka sztuka Smile dla początkujących (ja nadal mam problemy z zapamietaniem Elfich emocji) mam nadzieje że gra przez udostępnienie map w widocznymmiejscu będzie o wiele bardziej grywalną grą mam nadzieje że nadal klimatyczną!

Co do map postaram sie tu zamieścić linka do dość fajnego programiku do robienia map ogólnych (nie jest za dobry do robienia map poszczegulnych lokacji)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 23 Paź, 2004 - 07:57
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

http://warlock.mud.prv.pl/

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nerro
Temat postu:   PostWysłany: 23 Paź, 2004 - 16:53
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz, 2003
Posty: 8
Skąd: Kraków
Drannor napisał:


Tą strone robił podobno CAMIL Koleś mieszkający w Krakowie (jakiś rok temu chodził zemna do klasy potem już nie miałem z nim kontaktu i nadal z nim nie mam kontaktu to Kamil dał mi linka do Warlocka i jemu zawdzieczam przygode z Warlockiem) Dzieki Kamil Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nerro
Temat postu:   PostWysłany: 29 Paź, 2004 - 06:39
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz, 2003
Posty: 8
Skąd: Kraków
Widzieliscie mapy w Mudzie Killer? (Tam są mapy na stronie głównej gry ale t mapy są bardziej graficznie niżeli opracowane dla graczy kratka po kratce..... takie cos mogło by się znajdować na stroie Warlocka bo nie szpeci wyglądu!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 02 Gru, 2004 - 07:11






Hmm wiec moze niech ktos zrobi osobna stronke z mapami.
Trakty moga byc ogolnie ale zebym mial wyobrazenie jak ten swiat wyglada.
Niedawno tu zawitalem gram goblinem i jak mam sobie radzic?
Z oddali slyszysz krzyk goblina POMOCY ZGUBILEM SIE .
Czy chcecie slyszec cos takiego ? Moze jakis elf mi pomoze ?
Pozatym jaka jest komenda podczas medytacji aby ustawic cechy ktore chce rozwijac i czy jest tu cos takiego jak urna ?
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 02 Gru, 2004 - 10:52
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Hmm... nie rozumiem czemu elf mialby pomagac, skoro sa gobliny Smile Urna...hmm... a wiesz ze nawet tego nie szukalam Smile Co do cech, te ustawione sa odgornie i nie mozna ich przestawiac.

A mapa swiata jest prawie gotowa, tylko jakos mi sie na razie nie chce jej dokonczyc. Hmmm... moze w weekend do niej usiade.

Pozdrawiam

A.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006