Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krwin
Temat postu: rozwiazanie balansacyjne do sily gildii  PostWysłany: 03 Sie, 2004 - 00:05
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
zastanawialem sie ostatnio nad balansacja gildii z wiadomych przyczyn i naszla mnie moze niezbyt genialna koncepcja.

zaznaczam ze nie znam i nie prubuje udawac ze sie znam na rozwiazaniach kodowych w zwiazku z czym moja propozycja moze byc zupelnie nierealna, w takim wypadku prosil bym o usuniecie toppicu.

wiec zastanawilem co tak na prawde wyroznia gildie, oprocz oczywiscie ideologii.

doszedlem do wniosku ze rozne rasy korzystaja w roznym stopniu z umiejetnosci defensywnych co jest oczywista roznica, nosza lub nie nosza pancerze co takze jest oczywiste.. oraz ze podzielic je zgrubsza mozna na "indywidualne" oraz "masowe".

niezwykle subtelne kwestje balansu sily poszczegolnych gildii wydaje mi sie, ze moglo by byc warto jeszcze bardziej wzbogacic kolejnym wspolczynnikiem...

umiejetnoscia walki w zespole.

bylby to wspolczynnik dzialajacy na nastepujacych zasadach:
-modyfikowal by stopnien wykorzystania uma bojowego/defensywnego od minimalnie ponizej posiadanego uma po minimalnie ponad posiadanego uma
-nigdy nizej niz dostepny um u trenera by nie oslabiac niezgildiowanych
-dostepny by byl tylko w gildiach
-modyfikacja byla by minimalna z oczywistych wzgledow podczas walki byla by mnozona przez ilosc ciosow zadanych przez kazdego gracza razy ilosc graczy w druzynie..


co pragne osiagnac:
dzieki tej umiejetnosci udalo by sie wprowadzic podzial na gildie silne indywidualnie i silne grupowo, a nie silne i slabe.
np do tej pory wiecznie poszkodowane golbiny nie dziwi mnie ze sa kiepskie indywidualnie, uwazam ze tak byc powinno, lecz banda takiego swinstwa, mogla by rekompensowac problemy...
natomiast takie kmarany, czy na przyklad ?zakon? zupelnie nie posiadajace tego uma, sugerowaly by graczom wierniejsze odgrywanie postaci....

nie ma co sie rozwodzic pomysl chyba czytelny, pewnie ma sporo wad i mankamentow, prosze wizow o rozwazenie, graczy o minimalna ilosc glupich komentarzy.

pozdrawiam

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 03 Sie, 2004 - 07:30
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
UWAGA:
Glupi komentarz:


To jest gorsze niz arka......

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 04 Sie, 2004 - 19:37
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
re Drake
Rzeczywiscie glupi.

re Krwin
Sila goblinow na razie nie powinna byc kwestia omawiana, poniewaz jeszcze nie wszystko zostalo dla nich zakodowane. Poza tym wydaje mi sie, ze taki skill... nie jest dobrym pomyslem. Argumentow nie mam, ale nie podoba mi sie. Moze jakis inny pomysl?

Ja ze swojej strony wolalbym wprowadzic ograniczenie mozliwosci noszenia zbroji przez wszystkich - skill - walka w zbroji, bo troche razi mnie, ze wszyscy moga popierdalac w plytach i nie ma to ujemnych skutkow.

Co Wy na to? Ciebie Drake nie pytam.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 04 Sie, 2004 - 20:29
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
No wlasnie nie za bardzo mam pomysl...
Co do zbroi to sa pewne gildie, ktorym mozna wprowadzic zakaz noszenia pancerzy, co by mi sie podobalo, pod jednym jednak warunkiem, trzeba tak umiejetnosci ustawic, zeby bez zbdoi gildie te nie musialy stawac sie od razu najgorszymi i zeby nie oslabialo ich to nadto..

poza tym musi byc komu egzekwowac ten nakaz...

umiejetnosc walki w zbroi.. sam nie wiem, logiczniejsze sa dla mnie trudnosci zwiazane z walka w druzynie, wspoldzialaniem itp.

poza tym wydaje mi sie to dosc waznym rysem charakterystycznym dla gildii, ktory moglby zostac odzwierciedlony w kodzie...

kolejnym argumentem jest to, ze bez tej umiejetnosci balans gildii mam wrazenie ze dosc trudno jest przerowadzic, co obserwuje na przykladzie wlasnym, kiedy to z silnej gildii nagle stalem sie czlonkiem slabej..
wszystkie inne umiejetnosci bojowo defensywne tylko albo wzmacniaja, albo oslabiaja gildie, natomiast ta, poprzez to ze modyfikuje pozostale umozliwia wprowadzenia gildii slabych w jednym aspekcie, a silnych w innym i poprzez to wyrownanie mniej wiecej sytuacji w ogolnym rozrachunku...

ale jak zaznaczalem nie jestem fanatykiem wlasnych pogladow w tej kwestji i nie widze z "poludniowa jasnoscia" oczywistosci wprowadzenia tego elementu.. po protsu zastanawiam sie jak rozwiazac balans, ktory, powiedzmy sobie szczerze mam wrazenie ze bardzo mnie dotknal...

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 04 Sie, 2004 - 20:40
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Mysle, ze sa inne pomysly niz ten na wprowadzenie konkretnym gildiom bonusu podczas... podrozowania w grupie. Sadze tez, ze gildie ktorych sila bedzie polegac na jednosci dostana odpowiednie umiejetnosci, aby moc taka jednosc wykorzystac.

Ze zbrojami to bym inaczej to widzial, moze nie tyle jako odgorne ograniczenie - takiej zbroji nie mozesz zalozyc, a raczej - ok, mozesz zalozyc wszystko, tylko pamietaj, ze w zbroji plytowej tez trzeba umiec sie poruszac. Bo to nie jest takie proste. Inna rzecz, nie ma tu rolpleja, bo dla postaci bez defensa oczywistym wyborem bedzie wymaksowane AC.

Pozdrawiam,

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 05 Sie, 2004 - 18:59
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Generalnie moze ja jestem jakis lewy, ale pewna osoba kiedys dawno probowala przeforsowac +5% expa do puli za kazdego czlonka druzyny. Sami sobie pomyslcie jaka to osoba i dlaczego to nie przeszlo.

Krwin sugeruje pomyslem, ze nie wystarcza ze graczy jest 10 w druzynie, ale musza miec jeszcze zwiekszone umy, co jak dla mnie jest totalnym nieporozumieniem.

Przypuscmy sytuacje teoretyczna.
Jestem z gildii pojedynczej.
Nie mam szans sam na expowisku (w obecnej chwili nie mam) - Krwin proponuje zeby to ze chodzi sam i nie dotyczy go zlosliwa walka druzynowa oraz ze exp zalicza sie tylko dla niego dzialalo dla niego jako plus i zeby zabijal szybciej, bo bedzie miec wieksze umy.
Powiem tak - chore.

Druga sytuacja:
Jestem z gildii zbiorowej. Ale nikt sie nie loguje. Nie dosc ze mam slabe umy, nie mam sprzetu, z nikad pomocy to jeszcze system mnie przytemperuje do GP.
Chore.

PS:
Krwin:
Temat klotnie masz pietro wyzej.
Bo nie bardzo wiem co takiego do tematu ma wnosiac twoja ostatnia notka. Objasnisz?

re Drannor:
W druzynie JEST lepiej. Probowales sam tego goblina?
To ze jest zle wynika tylko i wylacznie z tego ze gobliny sie losuja dosc ostro i defensy dzialaja niezaleznie od zadnych cech (mnie male gobliny paruja 20 kilowy dwureczny mlotek mimo, ze mam sile wszechmocny)

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 06 Sie, 2004 - 00:15, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 05 Sie, 2004 - 19:15
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Niezaleznie od gildii walka w druzynie pownna dawac plusy, a nie minusy, jak ma to miejsce teraz.

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 05 Sie, 2004 - 22:48
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Drake, ja nie jestem glupi, ale nie rozumiem tych Twoich przykladow. Nigdzie nie widze, zeby Krwin postulowal zwiekszenie jakichkolwiek skilli dla solowcow.

Co do drugiego przykladu - idac do gildii 'grupowej' podejmujesz decyzje i liczysz sie z tym, ze samemu nie powalczysz.

W sumie zgadzam sie z Drannorem.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 05 Sie, 2004 - 22:54
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
Drake jak zwykle nie dbajac o meritum wypowiedzi stara sie doprowadzic ja do absurdu.
Jak zwykle niezbyt udana proba, lepiej juz ogranicz sie do czestowania nas dawkami swego pysznego dowcipu, przynajmniej nie przyzwyczajeni nie beda tracic czasu na doszukiwanie sie sensu.

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 06 Sie, 2004 - 00:17
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
re Ellendil:
Minus dla druzynowcow na solo, rowna plus dla solowcow na solo.
MSZ glupie, ale MSZ, macie prawo sie nie zgadzac, ba! macie prawo nie rozumiec.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 06 Sie, 2004 - 06:40
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
jaki pieprzony minus dla druzynowcow na solo ty idioto, zanim zaczniesz rozpierdalac czyjas propozycje postaraj sie ja zrozumiec.
przeczytaj cholernego pierwszego posta jeszcze jeden pieprzony raz, potem jeszcze raz, i tak do momentu az zrozumiesz co tam jest napisane.
kobieta lekkich obyczajów!

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 06 Sie, 2004 - 10:43
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Nie bezposrednio.
Ale wez popodliczaj sobie te swoje slupki i ci wyjdzie, skoro nie jestes w stanie wybiec poza podstawy projektu to sorry. Nie pogadamy.
W projekcie tego nie ma, ale tylko pozornie.
To moze ty go wez przeanalizuj calosciowo a potem sie wypowiadaj.

Jako prace domowa przemyslec nastepujaca sentencje:
"Miec milion i nie miec miliona to razem dwa miliony."

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 06 Sie, 2004 - 20:20
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Drake napisał:

"Miec milion i nie miec miliona to razem dwa miliony."


Heh, jednak w tej dyskusji Drake ma rację, a jego argumenty są aż nadto oczywiste. Poprostu taki um wprowadziłby dziwną dysproporcję, którą ewentualnie możnaby było nadrobić umem 'walka solo' co prowadziłoby do kolejnych nadużyć itd.
A grupa goblinów ma i tak i tak większą siłę przebicia niż jeden osobnik - tylko skąd zabrać tę grupę? :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 07 Sie, 2004 - 13:33
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
sytuacja A-
gildia 1.
um- drzewce- 20%
um- parowanie- 20%
um- walka w druzynie- 25%
gildia 2.
um sztylety- 22%
um- uniki- 25%

jeden na jeden wygrywa przedstawiciel gildii 2, jest to samotny wojownik.
w expie druzynowym przedstawiciel gildi1 ma um+(bardzo male)x, zwielokrotnione przez ilosc czlonkow druzyny, natomiast przedstawiciel gildii 2 ma um-(bardzo male)x, zwielorotnione przez ilosc czlonkow druzyny, zakladajac ze w obu przypadkach leje z kolegami z gildii.
w zwiazku z tym przedstawiciel gildii 2- jest silniejszy
lecz gildia 1 jest silniejsza
chodzi o wprowadzenie tego specyficznego pluralizmu.

nie wiem gdzie tutaj ktos widzi oslabienie druzynowca na solo. solowiec na solo, musial bym miec minimalnie wyzsze umy bojowe, by wszystko mialo nogi, lecz w najmniejszym stopniu nie dotyczy to druzynowca...


ps- nie kalaj Prusa swoimi parszywymi lapami, troglodyto...

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006