Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
neuczarny
Temat postu: Kowalstwo  PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 12:07
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 15 Lip, 2004
Posty: 35
Skąd: Gdańsk
No i umieszczam tu proponowany przeze mnie zarys kowalstwa

Na poczatku trzeba bylo by postawic wlasna(lub/i)isc do kuzni do tego przeznaczonej
Miec odpowiednia sile ,zrecznosc i umiejetnosc kowalstwa (od tych cech zalezala by jakosc wykutego sprzetu)
Trzeba byloby miec takze ze soba matarialy zalozmy ze mamy troche stali ,dwa amestyty,diamenta i no i oczywiscie mlot
Wpisywaloby sie komende typu 'wykuj'
Co chcesz wykuc bron czy zbroje lub tez moze tarcze?
Zalozmy ze 'zbroje'
Jaka ma to byc zbroja pelna zbroja plytowa/kolczuga/kirys ....itd. itp.
'kirys'
Z czego ma byc ten kirys z metalu/platyny/zlota/miedzi/srebra itd itp (mozna by bylo wykuc zbroje z np zlota ale byla by odpowiednio droga i trzeba bylo by poswiecic kilkanascie kilo zlota np z monet)
'(z) metalu'
Czy chcesz wysadzic ten kirys ozdobami (opcjonalne jesli masz cos czym daloby sie cos wysadzac)?
'tak'
Czym chcesz wysadzic ten kirys?
Aktualnie masz przy sobie(krysztaly i klejnoty jakie masz)
'uzyj diamenta i amestyta/wysadz diamentem i amestytem'
/jesli byla by to bron np miecz to pytalo by jeszcze czy sie chce wysadzic rekojesc czy klinge/jak szeroka ma byc klinga(szeroka waska)/jakiego rozmiaru ma byc ten bron (duza mala)/jakego rodzaju ma byc klinga(prosta/falista)
Jakiego ma byc rozmiaru ten kirys (nieznam sie zabardzo jak jest na Warlocku z rozmiarami ale tu podawaloby sie swoj lub jakis inny rozmiar)
Jakiego koloru ma byc kirys?
'czarna/czarnego' lub 'czarno-biala/czarno-bialego'
Zaczynasz wykuwac czarny wysadzny amestytem i diamentem metalowy kirys
I tu kulo by sie jakis czas
I wyswietlal by teksty typu zaczynasz wykuwac czarny wysadzny amestytem i diamentem metalowy kirys.
Juz konczysz prace
Uderzasz pod koniec pracy niefortunnie mlote przez co wykuwany(y/a) przez ciebie (kirys) peka w pol nie nadaje sie do niczego

Oczywiscie jakosc wykowanego przedmiotu zalezala by od odpowiednij umiejetnosi
Kowalstwo dalo by sie trenowac w rasowce krasnoludow (wiadomo najlepsi kowale to krasnoludy) lub w cechu kowali
Osoby z b.wysokim stopniem wtajemniczenia w kowalstwo i wysokimi cechami potrzebnymi do wykucia porzadnego sprzetu+sporymi 'mentalami' mogly by umieszczac odpowiednie runy umagiczniajace sprzet ale byla to by naprawde wysoka szkola jazdy i trzeba bylo miec jak wspominialem wysokie kwalifikacje kowalskie + duze 'mentale'

Jak wyzej napisalem jakosc zalezala by od umiejetnosci kowala
Do opisu sprzetu dodawane by byly tez dodatkowe linijki tekstu
Np konpletny poczatkujacy wykuwal by sprzet nie nadajacy sie do niczego'Jest to (nazwa przedmiotu) wykuty przez konpletnego poczatkujacego kowala i raczej nie nadaje sie do urzycia' lub by czesto w trakcie kucia uderzasz niefortunnie niszczac (wykuwany prszedmiot)
Np adept wykuwal by cos typu 'Jest to (nazwa przedmiotu) wykuty raczej przez czeladnika kowalskiego niz przez kowala ale wyglada calkiem niezle i nadaje sie do uzytku'
Ktos calkiem sprawny jako kowal 'Jest to (nazwa przedmiotu) wykuty przez calkiem sprawnego kowala i nie zauwazasz zadnych wiekszych wad produkcyjnych)
Doswiadczony:'Widzisz przed soba(nazwa przedmiotu) wykonany przez osoba ktorej kowalstwo nie jest obce.Wykonanie przedmiotu jest staranne i dokladne)
Mistrz:'Masz przed oczyma (nazwa przedmiotu) wykonanego przez kowala ,ktory w swym fachu jest artysta.(Nazwa przedmiotu) jest wykonany wyjatkowo doklanie i bardzo dobrze da sie zauwazyc serce jakie wlozyl kowal w stworzenie tego dziela'
Arcymitrz(takich bedzie gora 2-3 osoby bedzie potrzebny ogromny staz i kwalifikacje):Widzisz przed soba(nazwa przedmiotu) wykonanego przez kowala arcymistrza ktory poza perfekcyjnym wykonaniem przedmiotu ozdobil go tajemniczymi runami'

Oczywiscie zaawansowani adepci kowalstwa mogli polepszac swoj sprzet i wykuwac rozne dodatkowe rzeczy (te juz do uzgodnienia ale moga to byc np 'schowki' na bron itp)

Pomysl jeszcze nie jest dopracowany

Ps Wybaczcie ewentualne bledy gramatyczne,ortograficzne,logczne itp.

_________________
Wiem ze nic nie wiem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 22 Lip, 2004 - 12:27
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Wielce niedopracowane. Nawet powiedzialbym ze to w ogole nie jest dopracowane.
Proponuje zebys przejrzal wklejony projekt na BO, w temacie gotowe projekty gildii. I po prostu zobaczyl mniej wiecej na czym to ma polegac. W sensie technicznym, bo merytorycznie raczej nie powinienes sie wzorowac (po co tworzyc dwa prawie identyczne projekty), tak to beda dwa projekty ktore scali sie w jeden wybierajac co smakowitsze z obu.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ghash
Temat postu:   PostWysłany: 07 Gru, 2005 - 00:15
Mag Warlocka


Dołączył: 18 Paź, 2004
Posty: 123

kowale juz sa, ale brakuje kilku dupereli do wykucia, zachecam do pracy:P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 07 Gru, 2005 - 08:03






http://pd2.funnyhost.com
<a href="http://pd3.funnyhost.com">desk3</a>
desk4
[link=http://pd6.funnyhost.com]desk6[/link]
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 08 Gru, 2005 - 07:47






http://pd2.funnyhost.com
<a href="http://pd3.funnyhost.com">desk3</a>
desk4
[link=http://pd6.funnyhost.com]desk6[/link]
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 08 Gru, 2005 - 08:29
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Zarejestruj sie na forum;p

re down: Ghash podepnie u siebie w wizroomie ;p

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.


Ostatnio zmieniony przez Drannor dnia 08 Gru, 2005 - 17:31, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Apophis
Temat postu:   PostWysłany: 08 Gru, 2005 - 13:55
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 29 Cze, 2005
Posty: 47

I niby jak tych pare dupereli ktos napisze to kowale zostana podpieci przez 'Wielkich Nieobecnych' ? Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 08 Gru, 2005 - 17:28






no oczywiscie Apophis musial rozwiac mgle sekretu, eh
przez ciebie juz tego nikt nie napisze:/
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 09 Gru, 2005 - 11:17
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

jejo jak tak Apek wyglada to juz mi sie nie podoba ;(
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 11 Gru, 2005 - 02:41






apek nie wyglada:P
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 13 Gru, 2005 - 08:15






Nie boj zaby... podepnie sie

Wielki Nieobecny Esail
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 29 Lip, 2007 - 17:04
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Mam taki pomysl dotyczacy kowalstwa zeby sklep z akcesoriami kowalskimi w Ongirgarze prowadzil sprzedaz akcesoriow kowalskich.
Pomysl mysle prosty i oczywisty.
Jakie akcesoria powinny byc tam dostepne nie wiem, bo nie wiem jakie przwidziano.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ghash
Temat postu:   PostWysłany: 09 Wrz, 2007 - 11:06
Mag Warlocka


Dołączył: 18 Paź, 2004
Posty: 123

Aktualnie kowalom sprzyja kazdy mlot, a potem i tak musza zadac sobie trud z surowcami, opalem i miejscem. Nie wiem jednak jak wyglada kowalstwo w Orchii, czy w ogole dotarlo Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 09 Wrz, 2007 - 12:23
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Za sprawą Esaila i cechu kowalskiego w Habbanai dotarło, ale nie ma kopalni oprócz tej w Impur-kir. Z tego co wiem nie ma też miejsc gdzie by można uczyć się i praktykować metalurgię. Co za tym idzie bycie kowalem w Orchii jest praktycznie niemożliwe.

Na dodatek przy przystąpieniu do cechy dostałem księge, która uległa rozmnożeniu gdy znalazła się w moim inwentarzu. Próbując pozbyć się nadbagażu pozbyłem się wszystkich naraz i przestałem być kowalem. Confused
Z oczywistych względów przeprowadzka do Śródziemia nie wchodzi w moim przypadku w rachube. Szkoda bo zawód ciekawy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 09 Wrz, 2007 - 12:55
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Kungar napisał:
Za sprawą Esaila i cechu kowalskiego w Habbanai dotarło, ale nie ma kopalni oprócz tej w Impur-kir. Z tego co wiem nie ma też miejsc gdzie by można uczyć się i praktykować metalurgię. Co za tym idzie bycie kowalem w Orchii jest praktycznie niemożliwe.

Na dodatek przy przystąpieniu do cechy dostałem księge, która uległa rozmnożeniu gdy znalazła się w moim inwentarzu. Próbując pozbyć się nadbagażu pozbyłem się wszystkich naraz i przestałem być kowalem. Confused
Z oczywistych względów przeprowadzka do Śródziemia nie wchodzi w moim przypadku w rachube. Szkoda bo zawód ciekawy.


Zasygnalizowane przez Ciebie bledy zostaly juz naprawione. Co do reszty zawodow to planuje je wprowdzic juz wkrotce. Niestety mam duzo roboty mudowej i zawody sa na mojej raczej dlugiej liscie "To Do". Kopalnie roznych surowcow zakodowalem juz dawno temu pozostaje kwestia ich lokalizacji. Moze dzis wieczorem uda mi sie postawic przynajmniej niektore z nich.

Pozdrawiam,
Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006