To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Skans
Temat postu:   PostWysłany: 08 Maj, 2004 - 01:15
Skryba


Dołączył: 21 Mar, 2004
Posty: 85

Ze swojej strony chcialbym poprzec Draka.

W tej chwili z opisami ciosow wszystko prawie jest wywrocone do gory nogami (mowie glownie o obuchach, ale i z innymi to tez wyskakiwaly kwiatki) wlasciwie nie wiem czego sie spodziewac po ciosie patrzac na opis.
I tu rowniez przylaczam sie do prosby coby przywrocic stare opisy obuchow i ewentualnie dodac/zmienic niektore (np muskasz/rozgniatasz)

W sprawie unikow potwierdzam notke Draka bo w tych potyczkach uczestniczylem, cos z tymi unikami jest nie tak. (Inna sprawa, ze widac tez ze niektorym NPCom jakby ubylo z parowania)

Mam nadzieje, ze to wszystko jest nadal w fazie zmian/testow i tak juz nie zostanie Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kreciatko
Temat postu:   PostWysłany: 24 Maj, 2004 - 21:04
Skryba


Dołączył: 28 Mar, 2004
Posty: 86

Dzisiaj zalozylem nowa postac i co zauwazylem?
Niesamowicie przegiete uniki.
Nowi gracze nie maja w ogole gdzie expic. Karaluchy, pajaki, enpece w wioskach, wszyscy skacza jakby mieli uniki na mitrzowsko, kiedys tego nie bylo, kolejna przyczyna mniejszej ilosci graczy na mudzie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dalamar
Temat postu:   PostWysłany: 24 Maj, 2004 - 21:06
Początkujący


Dołączył: 04 Maj, 2004
Posty: 18

re up:

True True Cool
Nawet jaszczurki sa przepakowane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 24 Maj, 2004 - 21:12
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Fascynujące o tyle, że te npc nie mają uników.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kreciatko
Temat postu:   PostWysłany: 24 Maj, 2004 - 21:28
Skryba


Dołączył: 28 Mar, 2004
Posty: 86

Indi to tymbardziej bo unikaja niesamowicie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 24 Maj, 2004 - 21:58
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Unikaja.
I to jak unikaja.
Gremliny, szczury, robaki, dzikie zwierzeta, wszystko unika jak szalone.


Aha, czyli jeszcze jedna ogromna zaleta unikow. Nie trzeba W OGOLE mniec uma zeby unikac. Fajnie. Confused

PS: Jeszcze szabla, czy czyms podobnym jakos idzie. Ale nadziakiem to jest masakra.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu: dopisek do odpowiedzi w ciekawych logach..  PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 16:43
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Moje pytanie jest nastepujace, skoro to jest dla was sytuacja jak najbardziej normalna i wszystko jest spoko i OK. To po co u licha sa dostepne na mudzie jakies inne bronie poza tymi, o ktorych mysle oraz jakiekolwiek zbroje? Po co? Dla ozdoby?

Gdyby gracze podchodzili tak jak niektorzy propaguja:
Zaden rozsadny gracz nie zalozylby czegos co mu tylko przeszkadza. Nie bedzie walczyl broni inna niz ta o ktorej mysle bo tamta (typ) jest po prostu najlepsza.
Ciesze sie natomiast, ze sa na tym mudzie jeszcze gracze, ktorzy nie traktuja go jak Quake'a czy innych Diablo. Sam jestem takim graczem, bede walczyl z takim stanem rzeczy jak teraz wszystkimi dostepnymi srodkami.

A teraz wyjasnienie:
Po co sa inne bronie niz szable?
Generalnie kazdy typ broni winien miec wady i zalety. Tak sobie wyobrazam balans, ze te wady niejako rownowaza zalety. I nie ma TYPÓW broni znaczaco lepszych od innych typow oraz znaczaco gorszych.
Jak jest z szabla? Obecnie?
Obecnie szable nie maja wad. Maja same zalety.
Juz tlumacze.
Zaleta nr 1.
Bonus do parowania.
Wzielo sie to stad, ze dawnymi czasy parowanie zalezalo znaczaco od ciezaru broni. Szable z natury lekkie, uzyskaly bonus do parowania, zas np. mloty z natury ciezkie (choc bywaly wyjatki) dostaly do tego parowania minus.
Na starym systemi bylo Ok. Bo niski ciezar szabel powodowal relatywne zmniejszenie tego bonusu, zas np. wysoki mlotow sprawial, ze parowac sie nimi dalo. Wszystko wychodzilo mniej wiecej na ZERO. Co prawda pojawily sie szable 15 kilowe(karabela), bo ktos stwierdzil, ze jednak fajnie by bylo wykorzystac ten bonus bardziej. No niechybnie fajnie tylko po co w takim razie ow modyfikator?
Obecnie parowanie nie zalezy od ciezaru broni. Ciezar szabel natychmiast polecial w dol. (bo nie maja juz po co byc takie strasznie ciezkie) Jednak zapomniano o tym wskazniczku.
Obecnie dobra szabla mozna sparowac wszystko jak leci partyzane, mlot, maczuge itd. Mimo owego ukutego sformuowania, jakoby mloty, maczugi itd sluzyly cytuje "DO PRZEBIJANIA PAROWANIA"
Skomentuje: bzdura.
Nie ma niczego takiego jak wspolczynnik przebijania parowania.
Zatem szabla sluzy nie tylko do parowania, ale do przebijania parowania rowniez. (i niech tak bedzie)

Zaleta nr 2.
Wysokie trafienie. Wiadomo lekka bron to i celna jest. No i ok. Tylko, ze przy nowym systemie nagle to wysokie trafienie zaczelo odgrywac niesamowita role. Jaka? To juz gdzies bodaj opisalem.

Zaleta nr 3.
Porecznosc i latwodostepnosc wysokogatunkowych egzemplarzy. (nie mowie tu o magikach).
Porecznosc, czyli ogolnie waga/ciezar broni. Nie ma w tej chwili szabli, ktora walczyc by sie nie dalo, bo postac by sie meczyla albo cos. Nie ma. Nie skomentuje, choc zapewne oczekujecie tego. Zatem szable sa lekkie, wiec biorac stosunkowo szybkie tepienie broni na mudzie, mozna sobie wziac 2-3 zapasowe do plecaka i nie bedzie to strasznie obciazac.
Latwodostepnosc - no powiedzmy sobie szczerze, kazdy kto zechce i zbierze odpowiednia grupe (chyba ze jest kmaranem, wtedy grupy nie potrzebuje) jest w stanie miec szabel srebrzystych w ilosciach hurtowych.

Zaleta nr 4.
Trening. Kazdy bezgildiowiec jest w stanie przy minimalnym wysilku ze swej strony uzyskac szable na powierzchownie (ze nie tylko szable to niewazne, mowimy o zaletach szabel). To ile maja gildie to ich sprawa pod warunkiem, ze nie maja za duzo. (czytaj, biorac pod uwage powyzsze i ponizsze zalety tej broni, z umem pozornie sreniowysokim tak naprawde sa maszynami do zabijania.)

Zaleta nr 5.
Obrazenia. Tak tak. Chodzi o Dmg. Jesli szabla (ta srebrzysta) jest Dmgiem porownywalna z dwurecznym toporem(jednym z lepszych), to chyba cos tu nie gra.
Jesli istnieja szable, ze statami (obrazenia) najpotezniejszej (podobno) magicznej broni na MUDzie (ktora jest mlotem) to cos tez jest nie do konca OK. Nie mowie tu o trudnosci wyjecia tego, ale o samym istnieniu.
Obcieto AC zbrojom zatem nawet jesli nieco nizszy to Dmg TYPOWYCH szabli jest calkowicie wystarczajacy.

Staralem sie nadto nie komentowac. Z niektorymi z zalet polemika jest zbyteczna, z niektorymi ..ech szkoda gadac.
Wady?
Ja nie zauwazylem.
Ktos ma jakies propozycje?

PS:
Co z tym zrobic?
Przede wszystkim usunac calkowicie, badz sprowadzic niemal do zera (badz 1, zalezy jak liczyc) wszelkie bonusy i minusy do parowania wynikajace z poprzedniego systemu. Co do reszty. Zdrowe podejscie i bedzie Ok.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu: Re: dopisek do odpowiedzi w ciekawych logach..  PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 17:42
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Drake napisał:

A teraz wyjasnienie:
Po co sa inne bronie niz szable?

Żeby NPC nie były takie monotematyczne...? :P

Drake napisał:

Generalnie kazdy typ broni winien miec wady i zalety. Tak sobie wyobrazam balans, ze te wady niejako rownowaza zalety. I nie ma TYPÓW broni znaczaco lepszych od innych typow oraz znaczaco gorszych.
Jak jest z szabla? Obecnie?
Obecnie szable nie maja wad. Maja same zalety.

Oczywiście nie wszystkie, ale faktem jest, że te które mają same pozytywy szukać daleko i ciężko nie trzeba.

Drake napisał:

Zaleta nr 2.
Wysokie trafienie. Wiadomo lekka bron to i celna jest. No i ok. Tylko, ze przy nowym systemie nagle to wysokie trafienie zaczelo odgrywac niesamowita role. Jaka? To juz gdzies bodaj opisalem.

Ten system ulega zmianie. Szkoda, że przy celnosci szabel rapiery czy szpady już będą mocno przegięte - o ile komukolwiek będzie zależało na zachowaniu jakichś proporcji.

Drake napisał:

Zaleta nr 3.
Porecznosc i latwodostepnosc wysokogatunkowych egzemplarzy. (nie mowie tu o magikach).
Porecznosc, czyli ogolnie waga/ciezar broni. Nie ma w tej chwili szabli, ktora walczyc by sie nie dalo, bo postac by sie meczyla albo cos. Nie ma. Nie skomentuje, choc zapewne oczekujecie tego. Zatem szable sa lekkie, wiec biorac stosunkowo szybkie tepienie broni na mudzie, mozna sobie wziac 2-3 zapasowe do plecaka i nie bedzie to strasznie obciazac.
Latwodostepnosc - no powiedzmy sobie szczerze, kazdy kto zechce i zbierze odpowiednia grupe (chyba ze jest kmaranem, wtedy grupy nie potrzebuje) jest w stanie miec szabel srebrzystych w ilosciach hurtowych.

Tak to niestety jest.

Drake napisał:

Zaleta nr 5.
Obrazenia. Tak tak. Chodzi o Dmg. Jesli szabla (ta srebrzysta) jest Dmgiem porownywalna z dwurecznym toporem(jednym z lepszych), to chyba cos tu nie gra.

Ano nie gra...

Drake napisał:

Wady?
Ja nie zauwazylem.
Ktos ma jakies propozycje?

Parę oczywistych typu - zmniejszyc pena, hita i wagę niektórych egzemplarzy. Ale propozycje to tylko propozycje.

Drake napisał:
Zdrowe podejscie i bedzie Ok.

Hmm...

Podsumowując - źle są zachowane proporcje pomiędzy różnymi broniami. Cóż zrobić... czekać - może coś się zmieni.

Powyżej prezentowałęm swoje własne poglądy na tę sprawę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kreciatko
Temat postu:   PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 19:09
Skryba


Dołączył: 28 Mar, 2004
Posty: 86

Ja bym proponowal globalnie uzaleznic obrazenia, modifikator parowania i hita od rodzaju broni. Dlaczego globalnie? Bo w przeciwnym wypadku zawsze beda przegiecia.
Drake chcesz zeby rozne rodzaje broni mialy + i - ?
Przy obecnym systemie walki nie da sie tego zrobic.
Chcesz zeby mloty mialy duzego pena i niskiego hita? Po meski czlonek Ci pen jak i tak nie trafisz.
Z Twoja notka sie absolutnie zgadzam...
Zauwazylem tylko jedna wade szabel. Orki walczac szablami nie maja mozliwosci zdobycia magikow poniewaz sa one zakodowane tak aby przy wyjmowaniu sprawaialy trudnosc kmaranom, a jak kmarany maja trudnosc przy wyciagnieciu to wiadomo ze nikt inny nie wyjmie Razz
W ten sposob stracilismy na wieki lance Crying or Very sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 19:37
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Tortur napisal:
"Parę oczywistych typu - zmniejszyc pena, hita i wagę niektórych egzemplarzy. Ale propozycje to tylko propozycje. "

Ja mialem na mysli raczej propozycje wad. A nie poprawek. Propozycje poprawek sa tez jak najbardziej Ok.

Zebym nie byl jak to mawiaja "goloslowny", pozwole sobie przedstawic podobne zestawienie dot. mlotow.

ZALETY:
1. Wysoki wspolczynnik obrazen (Dmg, czy bardziej mudowo: pen) oraz typ obrazen - obuchowe. Mlotem jest latwo przebic zbroje, badz naturalne AC - warunkiem jest trafienie ze wgledu na sile uderzenia oraz fakt ze spora czesc zbroi ma nizszy wspolczynnik parowania obuchow niz kazdego innego typu obrazen (klutych, cietych)

2. W pewnym sensie dostepnosc. Dla pewnych osob to moze byc zaleta (dla slabszych postaci) - istnieje kilka mlotow wykuwanych u kowali. 1 w Kar, 1 w Khazat-Mot, 1 Impur, 3 w pewnych gorach.

(3.) Podaje w nawiasie bo to zaleta niejako subiektywna, dotyczy tylko mnie i waskiej grupy osob. Reptiliony walcza mlotami. Odgrywam reptiliona i walcze mlotem. Nie nie dlatego ze mam trening wyzej, mlotem walcze od poczatku kariery na mudzie (po otwarciu. Bo jako tester walczylem glownie toporami). Mloty sa po prostu fajne. Nie tylko dla reptiliona, po prostu konstrukcja i walka nimi sprawia mi radosc. Podobnie jak radosc sprawia mi pisanie ich opisow, i walka tymi z moimi opisami (troche ich juz jest). Bede walczyl mlotem, chocbym mial zadawac 1 cios na 10 rund. Nikt mnie nie przekona do szabli (ta postacia). Ewentualnie od czasu do czasu moge wziac topor, badz wlocznie, ale chwilowo nie mam takich potrzeb.

wiecej zalet nie stwierdzono

WADY:
1. Minus do parowania. Po zmianach systemu (ciezar stracil swoje znaczenie) jest to szczegolnie widoczne. Mloty nie paruja nic. Jedynym przeciwnikiem, ktorego paruje mlotem sa gobory. Nie mam pojecia czemu. Parowalem wlocznie i szable. Szczegolnie bolesnie odczuwalne jest to kiedy wezmie sie mlot dwureczny i nie ma juz reki na tarcze.

([{ten minus mam nadzieje ograniczyc, badz zniesc calkowicie - jak napisalem wczesniej wywodzi sie on ze starego systemu. Nie przemawia do mnie fakt, ze mlot nie jest bronia przeznaczona do parowania, moim zdaniem swietnie sie do tego nadaje, a technika walki oraz parowania wiele nie odbiega od tej znanej z topora - co do parowania roznych typow broni, wyslalem projekt, zobaczymy jaki odzew. A jakby co to zastanowcie sie jak wyglada mikrus z szabla parujacy obsydianowa partyzane (mimo sily znacznie nizszej niz Uguluk), w porownaniu ze mna ktory nie jestem w stanie uzyc mlota zeby odbic to cholerstwo - a przed zmianami bylem}])

2. Niskie trafienie. Zeby zadac obrazenia trzeba przeciwnika utrafic. A z tym bywa ciezko. Sa przeciwnicy o pewnym poziomie unikow, ktorzy w tej chwili sa dla mnie nie do trafienia mlotem uniwersalnym (czyli takim ktory chwilowo najbardziej sie sprawdza), znaczy trafiam 1 cios na 30 zadanych, ale raczej slabo koles zdazy sie odleczyc zanim zrobie mu cos powazniejszego. Ta wada niejako redukuje waznosc zalety nr 1. Bo coz mi z ogromniastego pena jak i tak nie trafie tej osoby, ktora chce pokonac?

3. Nieporecznosc. Spora waga, ktora uniemozliwia efektywna walke, badz wziecie zapasu.
Mlot, ktorym walcze teraz jest nie do walki dla kogos ponizej mocnego (bedzie sie meczyl) - wazy cos miedzy 8-12 kg, moja ocena sie waha zaleznie od logowania. Wziac zapasowy to dodatkowe 10 kg. A sa tez mloty ktorymi, mimo dosc wysokiej sily (potezny) nie jestem w stanie walczyc, nawet jesli nie mam zadnego obciazenia (tylko ja, mlot i przeciwnik), ja rozumiem mlot giganta 36 kg, ale np. potezny bojowy mlot wazy cos kolo 15 kg, i to jest juz dla mnie za duzo. Nie zauwazylem tez zeby przy tym ciezarze mial jakies wysokie "osiagi", raczej typowy mlot dwureczny, z tych lepszych. Tym z giganta owszem, ale wycienczylem sie po kilku ciosach, wiec niezbyt moglem docenic.

([{co do tego minusa, poza kilkoma wyjatkami nie mam zadnych zastrzezen - slowem, mlot swoje wazy)]}

4. Niedostepnosc broni zdobycznych. Nie ma w tej chwili dobrego mlota, ktorego mozna by wyjmowac, jesli stary np. sie stepil, albo akurat jestesmy w poblizu i nie mamy broni. Z tego co mi wiadomo - expowisko z takim mlotem pojawi sie niedlugo (przy czym nie bedzie to zadne cudo w stylu srebrzystej, tylko niezly zgrabny mlotek powyzej sredniej - w testach sprawowal sie calkiem ciekawie (obszedl obie domeny Razz ))
Niedostepnosc broni poteznych, ktorych nie ma - po prostu. Jest w tej chwili jeden magiczny potezny mlot (niestety, a moze dzieki Bogom - dwureczny). Tylko, dlaczego to jest wada? Otoz dlatego ze mlotami walczy zawodowka, tak wiec te potezniejsze bronie sa niedostepne dla rasowki (szczegolnie ze to druga domena i ciezko by nam bylo to wyjac nawet cala gildia)

Ogolnie jest malo mlotow, tych dobrych jest jak na lekarstwo. A idealnych nie ma.

([{mud sie bedzie rozwijal - pojawia sie nowe mozliwosci. Jak ja zaczynalem to bylo ciezko - jedynym mlotem byl ten w Kar.}])

5. Zroznicowanie. Nie wiem czy to do konca jest wlasciwa nazwa dla tej wady. Generalnie sprawa z trafieniem wyglada tak, ze pewni przeciwnicy sa wiekszoscia mlotow nie do trafienia. (bo unikaja) Zatem radzimy sobie tak, ze dobieramy specjalny mlot na tego jednego przeciwnika. Celniejszy od tego co mam w tej chwili (tzw. mlot uniwersalny) jest pewien nadziak i pewien dwurek. Ale oba maja niezwykle wielka wade - zadaja nieduze obrazenia, jeszcze dwurek jako tako, no ale niestety na tarcze juz nie starcza, a skoro nie paruje, to przeciwnik mnie jedzie jak chce. Sa pewnie jeszcze jakies celniejsze bronie od tej ktorej uzywam, ale po prostu wygodnie mi z ta, albo nie wynalezlismy takiej.

Koniecznosc zmiany mlota zaleznie od przeciwnika, z ktorym sie walczy jest wada. Nie dosc, ze trzeba wiedziec jakie mloty maja jakie cechy (wiec trzeba nimi sporo walczyc) to jeszcze trzeba oba (albo czasem wiecej) te mloty miec i w razie potrzeby zmieniac.

Slowem nie ma mlota bedacego odpowiednikiem srebrzystej. Zarowno bardzo celnego, jak i zadajacego duze obrazenia oraz jednorecznego. Nie wiem czy to wada mlotow czy zaleta szabli. Tak po prostu jest.

([{taki mlot by sie przydal, nawet nie musi byc w ilosciach hurtowych, po prostu miloby bylo}])

I to chyba wszystko, pewnie o czyms zapomnialem, ale coz.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 19:55
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Kreciatko:
Nie zrozumiales mnie. Mnie chodzilo wlasnie o to ze balans polega na tym ze globalnie pewne bronie oznaczaja sie pewnymi cechami (lecz nie jest to regula).
Dodatkowo nieglobalnie kazda z broni miala by plusy i minusy (moze nie miec zadnego, ale zeby na Bogow nie byla wyjmowalna hurtowo!!! i nie mowie tu o utrudnieniach dla kmaranow, bo to zaczyna byc zalosne, z tymi kmaranami)

Z parowaniem to ja juz kiedys napisalem jakbym to widzial. Bronie ciezkie(wolne) i bronie lekkie(szybkie). Bronmi ciezkimi parujemy bronie ciezkie zaleznie od sily, uma i randoma + ew. jakiegos niewielkiego globalnego wspolczynnika parowania (niewielkiego!!!, a nie tak jak teraz, ze ten wspolczynnik starcza za uma, sile i cala reszte). Bornie lekkie lekkimi parujemy jak wyzej. A bronmi ciezkimi lekkie parujemy raczej trudno, tak samo odwrotnie.
Jak napisalem wyslalem projekt tego.


Kreciatko napisal:
"Przy obecnym systemie walki nie da sie tego zrobic. "

No wlasnie, trzeba zmienic system. Bo m.in. uniki sa przegiete. I nie chodzi tu o podpakowanie innych defensow do poziomu unikow, bo wtedy wszelki sens straci jakakolwiek gra na tym mudzie.

Co do orkow i szabel. No, tak jest. Jest jeszcze jedna smiechostka:
Jedyna dobra magiczna szabla w Ochrii.
Jest do zdobycia na terytorium, gdzie jak dla mnie KSC powinno robic ideologiczne krucjaty. (podobnie elfy, czy reptiliony, ew. jakas rasowka ludzka z Ochrii, przy czym raczej nie orki z elfami czy reptami)
Jest blisko KSC, teoretycznie orki cala gildia powinny ja wyjmowac jakby nie byla spasiona obrona.
Ale: ta szabla jest dwureczna! Laughing Laughing Laughing Laughing
Orki nie moga chodzic z dwurecznymi szablami i takich nie wyjmuja, bo im sie z dostepnych w gildii umow po prostu nie oplaca!
A kmaranom co z tego ze dwureczna? Uniki dzialaja czy dwu czy jednoreczna.

Lance niekoniecznie. Wystarczy odpowiednio duza grupa, nikoniecznie zlozona z samych goblinow. Dyplomacji troche i tyle. Z reptami bedzie wam ciezko, a raczej z jednym (tym co padl w obozie) Co prawda przyjazne sie (powiedzmy) z Tigleyem, z Bajgielem i Gwinna i gdyby ktores mnie poprosilo o taka pomoc to sadze ze bym nie odmowil. Za reszte nie moge decydowac.

Szczegolnie, ze szykuje sie kolejne miejsce gdzie reptilioni i gobliny beda mialy wspolny interes. Pytanie jak to zostanie rozwiazane, czy na psa ogrodnika czy moze z graczowa kultura. (po co mi mlot damy reptom, po co nam drzewce, damy gobom)

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 20:57
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
przepraszam przyznam sie ze jeszcze nie doczyalem 2 notek draka ale juz cos napisze- mam parowanie max u piechura z orchii..Wink i szable wiecie jak bo wiecie kim gram, i od zmian w unikach nie sparowalem zupelnie nic.
ani jednego ciosu.
ani enpeca, ani gracza.

a teraz szczerze: uwazam ze konieczne sa jakies odgorne testy i przedstawienie ich wynikow.
nie wiem jak jest z szablami, tylko przypuszczam jak jest z kmaranami, ale te dwa motywy non stop sie przewijaja w dyskusjach, a natarczywosc graczy mam wrazenie ze prowadzi do podejmowania decyzji "pod presja".
zgadzam sie z drakiem, ze jesli szable sa przegiete, nalezy je obciac.
wiem ze byla taka chwila, kiedy dobrych szablem bylo mniej niz pozostalych broni, bylo to tak wyrazne, ze sam zaczalem pisac ich opisy, aby ten problem rozwiazac... i potem pojawily sie nowe expowiska, z szablami, dobrymi.
ich latwodostepnosc jest pierdoleniem.
oczywiscie, mozna kmarany i szable bez konca obcinac.
bo jestesmy za silni i mozemy wszystko wyjac.
bo gramy i nam sie chce,
bo mamy najsilniejszych graczy.
mozna.
ale.. proponuje troche spokojnego zdrowego rozsadku i porozumienia..
to prawda, kmarany moga wyjac niemalze wszystko.
pewnie 9ciu zalogowanych reptow na takich srednich jak nasze tez by moglo.
gobliny tez.
nie mozna nas za to karac ze gramy, szabel za to obcinac tez nie nalezy.
proponuje a- nie wiem jak jest kodowo, ale jesli jest wyrazna nierownosc, jakos zrownowazyc problem szabel. b- NAPISAC COS. jak jest malo mlotow/wloczni dobrych, to mysle ze wizowie jesli beda tylko musiec wkleic skonczony i niezly projekt, nie beda robic problemow...
tak dlugo na tym mudzie byla jedna cudowna rzecz, jak ktos narzekal, mowilo mu sie: napisz, pomoz wizom, nikt sie nie obrazi.. i co najdziwniejsze to bardzo czesto dzialalo. gracz pisal, wizowie kodowali i bylo, idealnie.
rownanie szabel oczywiscie to inna sprawa, kodowa, wymagajaca zlozonej koncepcji i rozmyslu, nie mozna wymagac by wizowie w kazdej chwili mieli na to czas, i nie chcialby chyba nikt by robili to pochopnie..
ale napisac wiecej fajnych mlotow kazdy moze, i jesli drake tak robisz, to super.
na nadmiar expowisk nikt chyba narzekac nie bedzie.. jak beda dobrze napisane.
strasznie meczy mnie tez kwestja kmaranow, gracze przyzwyczajeni do psioczenia na zakon przerzucaja sie obelgami na nasz temat, nie wiem czy sensownymi, podejrzewam ze w bardzo niewielkim stopniu. zmiany za zmianami obcinaja sile mniej wiecej wszystkich, ale ja np o tym nie wiem, i widzac ze np. pokonuje mnie przeciwnik z ktorym dawniej nie mialem problemu, mam wrazenie ze dostaje sie tylko mi... nie ma statementow, blad. chcialbym aby wizowie informowali nas o zmianach. chcialbym miec mglista swiadomosc przynajmniej celow i zamierzonego kierunku rozwoju, bo bez tego, praktycznie kazdy zarzut jest jakos usankcjonowany i uzasadniony.

tym akcentem koncze by oddac sie dalszej lektuze notek plujacych na przepakowane kmarany i szable :*


co do unikow u npcy: tez slyszalem od kolegi poczatkujacego ze strasznie wszystko unika, nie wiem czemu i jak, ale praktyka podobno tak pokazuje.

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 21:23
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Krwin:
Dlaczego nie sparowales nic?
Juz tlumacze.

Masz uma od piechura z Ochrii. na 30 (albo cos kolo tego)
Masz uma w uniku (jakiego to ty sam wiesz najlepiej, ale na pewno jest to wiecej, niz 30, powiedzmy kolo 50 masz.)

Masz dwie rzeczy.
Przegiete parowanie szabli plus um plus twoja sila.
Przegiete uniki, plus um plus twoja kmaranska zrecznosc plus fakt ze chodzisz pol-nago.

Porownaj te obie pule i odpowiedz sobie ktora jest wieksza. Wiekszy jest unik i to znacznie(tak to widze)

Teraz wez pod uwage, ze unik sprawdzany jest ZANIM sprawdzi sie parowanie. Juz wiesz dlaczego nie parujesz? Nie? To ja ci powiem.
Nie parujesz bo kazdy cios dla ciebie mozliwy do sparowania jest przez ciebie wczesniej unikany. (nie mozez parowac czegos co juz uniknales)

Przypatrz sie postaci bezgildiowej (mam pare takich postaci) walczacej srebrzysta.
Przypatrz sie orkom co wyprawiaja: parowanie szabla, szabla, tarcza, szabla, tarcza, szabla, tarcza, szabla....
A jak wyglada walka reptem to widziales: tarcza, tarcza, tarcza.
Smiechostka polega na kolejnosci: (nowej kolejnosci)
Nowa kolejnosc wyglada tak: unik, tarcza, parowanie bronia
A stara byla o ile pamietam dokladnie odwrotna. W kazdym razie unik byl dokladnie na koncu.
Podoba mi sie nowa kolejnosc, ale dziwne sa dla mnie te gadki jakobyscie nie byli przepakowani.

Szable sa przepasione, uniki sa zbugowane i przepasione, kmarany maja wypas umy i zrecznosc, walcza szablami i maja spore uniki, wiec kmarany sa przepasione. Kwestia logiki. A to, ze wy uwazacie ze wszystko jest ok i wspaniale i tak ma byc to swiadczy tylko o was. Ja jak tylko widze, gdzies cos co jest za mocne to natychmiast zglaszam to gdzie trzeba (tak zglosilem bronie ze swiatyni, tak zglosilem tarcze ostatnio)
PS: Secondami tez zglaszam. Ale rzadziej, znacznie rzadziej.

A dlaczego was wiecej gra? Bo nietrudno grac kmaranem.
Zaloz sobie goblina, przyjmij go do gildii i sprobuj troche pograc. Moze zmienisz zdanie na niektore tematy.

PS: 9 zalogowanych reptow to jest utopia. Nie ma tylu po prostu, nawet pomijajac to ze w gildie jest w tej chwili 7. Z czego z dwoma nie utrzymujemy kontaktow. (miedzy innymi dlatego, ze sie nie loguja, ale sa tez inne powody)
3 reptow nie jest w stanie trafic byle szefa goborow (ze sporymi trudnosciami) moze jakby nas 6 poszlo to by to jakos wygladalo. Tylko, ze sie nie chce. Nie chce sie grac, skoro wyglada to tak jak wyglada. (ze faworyzowany jest teraz pewien styl grania, i z reptilionami ma niewiele wspolnego, tzn szabla i bez zbroi) Nawet nie zaczynam kwestii pancerzy, bo odkrylem wlasnie prawidlowosc, ktora mam nadzieje jest tylko bugiem.

"...moze wyjac wszystko..."
A co my przepraszam may do wyjmowania? kafar ktorego i tak nie damy rady wyjac, a nawet jesli to juz go nie bedzie bo albo kmarany (hgw po co), albo trupy wyjma bo maja blizej.

A srednie niektorzy od nas maja wieksze niz wy. I mentale tez mamy wyzsze. (Ragara nie licze)

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myorek
Temat postu:   PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 22:44
Skryba


Dołączył: 28 Lis, 2003
Posty: 52

re up:
"Az" we 3 nie mogliscie trafic szefa goborow? Niesamowite. My tez nie dawalismy rady. Wiesz co drake ty poprostu nie mozesz scierpiec ze kiedys byliscie nie do wyjecia a to sie teraz zmienilo. Tak wiem, ze uniki sa silne, ale nie zdajesz sobie sprawy ze kot byle trafiony schodzi ciosem o kondycje, tak testowalem to. Nie twierdze ze z innymi defami jest ok. Ale twierdze ze uniki powinny zostac takie jakie sa. Tyle ja na to...
Pozdrawiam.

_________________
"Bez tajemnicy nie ma magii...."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 04 Cze, 2004 - 22:56
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Kolejność defensów nie jest stała.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006