To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Myorek
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 08:22
Skryba


Dołączył: 28 Lis, 2003
Posty: 52

re wszyscy no prawie....
Bedac szurniety az do bolu zrobie jedna rzecz.. ladnie was poprosze zebyscie sie opamietali i zwrocili uwage na wasze zachowanie, co sie z wami dzieje?
Tak wiec PROSZE.

Pozdrawiam wszystkich.

_________________
"Bez tajemnicy nie ma magii...."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 10:08
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Dwa dni nie zagladalem na forum i widze ladna szopke.
Drake i Krwin przestancie i bawcie sie rzucaniem miechem na PM.
Zwlaszcza to jest prosba do Draka nikogo naprawde nie interesuje ze nie lubie tego tego tego i tego i nie musisz tego powtarzac 10 razy na Forum. Nie do tego ono sluzy.
Co do balansu zbroi ... wydawalo mi sie ze zalozenie bylo ze na Warlocku beda czolgi. I sa, byly i bylo ok.
Ciezko bylo przez to z balansem defensow - parowania unikow i tarcze, bo za malo dawaly. Dlatego kmarany MIALY 71 % unikow zeby choc w czesci zbalansowac brak ciezkich slotow. I w pewnych momentach bylo to skuteczniejsze niz zbroja ( spary z graczami, trolle, ogry, wszyscy duzo mniej zreczni od kmarana i z malymi umami) a w niektorych sytuajcach bylismy slabsi ( wszyscy bossowie, Uruk tani, wyumieni przeciwnicy, walka z przeciwnikami z magiczna bardzo celna bronia - np gob z lanca).

A tu magle zaczyna sie urealnianie, balansowanie, WYROWNYWANIE.
Okazuje sie ze kazdy ma byc rowny. Jak na arce - rasowki maja byc TAKIEJ SAMEJ SILY. A tyle nam Sethar wbijal do glowy ze ma byc zupelnie przeciwnie. Przez te wasze krzyki nawet obcieto kmarany - teraz maja nosza plyty, i maja uniki jak sprzed zmiany. Tak to przez jeki graczy na ircu/forum oraz niezadowolenie niektorych wizow ktorzy nie potrafili zaakceptowac INNEGO SYSTEMU GILDII.

I teraz jeszcze chcecie balansowac zbroje... Ja bym zbalansowal tylko defensy. A co do przeciwnikow przegietych - w takim razie jezeli zmienicie armory zmiencie tez progi expa. Zmiencie tez progi cech.
Ja musze expic okolo 40 godzin pewnie na minimalne.
Majac arkowy poziom niecale +2. Dla porownania na arce przy takim poziomie expilbym 4-5 godzin...
Czy nikt nie widzi ze tu sie wszystko laczy ? Nikt nie ogarnia calosci ?
Tylko te biedne spary, oni sa silniejsi od nas - trzeba ich ciac?
Gob z lanca rozwalal mnie w 42 sekundy mimo starych unikow na swietnie. Mimo maxymalnego sprzwetu i tego ze mial 40 podcech mniej...
Ale ja nie chce obcinac lancy ni gobow - jest dobrze moga nam wkopac.

Czemu upieracie sie na SYSTEM GILDII ARKADII ???
Ochloncie troche. Ja zrobilem sobie 2 dni przerwy zeby odetchanac i spojrzec bez nadmiernej irytacji.
Zbroja sa dobrze zrobione - wlasnie realnie. Przebija sie zadko. Zbroja daje duzo. To defensy - uniki parowanie tarcze sa za slabe w porownaniu.

Czemu uwazacie ze nie mozna bedac opancerzonym ubic kogos duzo silniejszego od siebie. Przeicez tak jest w szanujacych sie Rpgach ...

Ja bym zmienil tylko kilka rzeczy - Zeby parowanie bardziej zalerzalo od poziomu uma a nie tylko zr (wtedy krasnale zaczna parowac moze ...)
Zeby uniki nie dzialaly 99 % unikow na slabych i 5 -10 % unikow na silnych ale byly usrednione - nawes slaba postac trafia czasem, nawet silna da sie uniknac. Bo jak narazie jest sytuacja - albo unikam i w pelni koncze, albo nie unikam nic.
Do tego tarcze - nie wiem jak jest z tarczami bo to najsilniejszy um defensywny. Moze tylko odrobine wzmocnic bo jest chyba dobry.

I nie excytujcie sie tak cyferkami.
To ze ktos ma uma 71 nie oznacza ze jest niezniszczalny - to nie arka.
W sumie wole pancerz i zero unikow - lepiej to dziala TERAZ.
Mam nadzieje ze w przyszlosci sie zmieni.
Moze zalozenie ciezkiego pancerza obcina kazdy defens ? Do parowania i oslaniania sie tarcza tez trzeba miec swobode ruchow.
Tu jest jeszcze troche do przemyslenia.

A tymczasem wracamy do starego systemu kmaranow - lazwenie bez zbroi sie nie sprawdzilo z uwagi na krzyki graczy i niektorych wizow.
I tylko zal mi banitow - maja atak bardzo duzy ale defens zalosny... Z uwagi na oparcie w zawodnych umach.

Mam nadzieje ze jest ktos kto to przeczytal.

ps. Tortur jest wciaz balansowany wlasnie zeby bylo ok, z uwagi na niedostatki systemu walki. Nie czepiajcie sie go. To ze raz ubije szefa hobgoborow sam nie znaczy ze drugiego dnia bedzie tak samo. Wciaz jest wlasnie TESTOWANY. Dyskusje o tym sa bezcelowe.

Ragar

ps2. Robcie trzode wieksza niz na twojnecie opamietajcie sie - to juz jest tylko zalosne.

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 10:45
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
Ech. Ragar ma racje, choc uzyl jak na moj gust niezwykle lagodnych slow na okreslenie tego, co sie dzieje. Paranoja...
Ludzie wystepujacy z gildii rasowych bo sa za slabe, cuda sie dzieja jakich nie widzialem nigdy... (ciekawe, ile osob pomysli: co on widzial, malo zyje...)

Ech.

Tak, poprawie system walki.
Ale spodziewajcie sie, ze jak go wprowadze, to bedzie wtedy DUZO balansow.
I duzo niezgodnosci na poczatku.
Ale nie wiem, czy bede sie juz wiecej sugerowal waszymi wypowiedziami tu na forum, bo tu jest burdel, Sodoma i Gomora, a nie miejsce, gdzie mozna znalezc jakies ciekawe informacje.

Garagoth.

P.S.
Dzis nie jest zazwyczaj.
G.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kreciatko
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 10:58
Skryba


Dołączył: 28 Mar, 2004
Posty: 86

Ja tam dalej upieralbym sie przy obcieciu zbroi, nie dlatego ze to nierealne, ale dlatego ze taki system jest malo grywalny. Popatrzcie na banitow, nie maja ciezkiej zbroi, nie maja rowniez magikow i gowno moga zrobic opancerzonej osobie nawet ze swoimi wysokimi umami.
Magikow jest coraz mniej. Wlocznia ktora jest nie do wyciagniecia, a nawet jak sie ja wyciagnie to jest gowno warta, golem ktory sie juz nie odradza i jak wylosuje mu sie poreczna lanca to juz w danej apoce magika nie bedzie, Morglithci, Uruk-tan... Ja zwykla bronia nie bede w stanie pokonac nikogo z racji za niskiego uma przez ktorego nie bede trafial polowy mobow, nie mowiac o przebiciu sie przez ich zbroje.

P.S. Ragar wtedy nie bylo miedzy nami az tak duzej roznicy w bojowkach, przynajmniej sredniej Razz

Edit: blad rzeczowy Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 11:05
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Kreciatko byl byl moze nie 40 ale 30 conajmniej...
To jest arkowe 1.5 poziomu do 2 :>
Wlasnie zaczelo sei od balansu magikow ktore wlasnie byly w pytke sprawa - nawet salbeu dalo sie wyciagnac dobry sprzet zeby dal rade sie przebic przez zbroje.
Ale obciecie magikow wymaga teraz obciecia broni, co wymaga obciecia progow bo za wolno sie bedzie expic (juz teraz jest tragedia - wyexpic sie do sredniego poziomu jest prymitywnie latwo, ale potem juz tragedia)

Kreciatko dlatego mowie - nie obciecie zbroi ale polepszenie defensow - tu zmieniasz i tak tylko 3 rzeczy. A zbroje bedziesz musial zmieniac WSZYSTKIE. Przeciez to syzyfowa praca ...
Dzieki zbroi mozna grac niezgildiowana postacia i sobie radzic bo ma sie pancerz. Jak to sie obetnie bedzie hujowo ... Potrzebny balans wszystkich expowisk.

Zauwaz ze jak podpakuje sie defensy to banici beda wlasnie mieli sile, a twoja sie nie zmieni. Wiec sie unormuje...

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kreciatko
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 11:17
Skryba


Dołączył: 28 Mar, 2004
Posty: 86

Ale wez pod uwage osoby niezgildiowane ktorym pewne zasady nie pozwalaja nosic zbroi, takie osoby nie poradza sobie w tym swiecie. Kazdy chodzi teraz opancerzony jak puszka bo bez zbroi nie ma szans, a nie o to chyba chodzi w tym wszystkim?
Nawet kmarany nosza ciezkie zbroje Razz
Ja chetnie bym sobie pochodzil tylko w lekkiej zbroi jako goblin, ale wtedy to Ty bys rozwalil mnie w 40 sekund, zwykla bronia.
Roznica miedzy osoba w ciezkiej zbroi, a osoba bez niej jest zbyt wielka, tak jak roznica miedzy osobo ze zwykla bronia, a postacia z magikiem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 11:26
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Zdajemy sobie sprawę, że zmiana wszystkiego to będzie ciężka praca, niestety jest ona nieunikniona, dlatego z góry przepraszamy za wszelkie problemy które się pojawią z tego powodu. Zmiana systemu walki i tak wymusi przejrzenie siły wszystkich potworków i możliwości zbroi.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 13:49






Co do opuszczania gildii to należałoby zrobić to co sugeruje Ragar. Teraz parowanie mało co daje, stąd niektórym krasnoludom w zasadzie nie opłacało się w gildii zostawać - bo mało co zyskiwali.

A co do niezgildiowanych graczy - to wg mnie czy lepsze będzie parowanie, uniki, itp - nic dla nich się nie zmieni. Przecież każdy może i uniki i parowanie to jakiegoś tam poziomu to po prostu wreszcie będzie to jakoś działać, a nie jak teraz jak uda sie np. mi coś uniknąc - to będzie rzadkość.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ivanhoe
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 15:36
Początkujący


Dołączył: 28 Kwi, 2004
Posty: 3

Temat jest nieszczesliwie sformulowany, bo automatycznie zaklada wartosciowanie opinii, wiec niech moje opinie zostana wylacznie spostrzezeniami:
1. wchodze, wychodze na trakt i czekam; krece sie, zagladam to tu, to tam i postanawiam "wyloguje sie po zobaczeniu 5 graczy"; i musze lamac dane sobie slowo, bo ani jeden mnie nie mija. Samotnosc poczatkujacego jest pewnie mniej dotkliwa niz samotknosc dlugodystansowca i nijak sie jej nie da uniknac. Takie okolicznosci.
2. wpisuje kto i pojawia sie lista czarodziejow, z ich wymyslnymi tytulami, rasami, komentarzami. Dla mnie jest to czesc muda i jego klimatu. Odechciewa mi sie grac. Taki sentyment.

i tyle
pozdr
ivan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AAMAASWdSUNKRl
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 16:39
Początkujący


Dołączył: 30 Mar, 2004
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Zgodze sie w czesci z Ivanhoe. Tytul na mudzie to nie status na GG i nie powinien odbiegac od jego klimatu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 18:46






Co do tytułów magów to ja już jakiś czas temu z tym starałem się walczyć. Jedyne co wywalczyłem to że nie pojawiają się teksty typu: ja pierdolę, ty pierdolisz, itp co i kiedyś się zdarzało Crying or Very sad
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zbygnef
Temat postu:   PostWysłany: 28 Kwi, 2004 - 19:45
Skryba


Dołączył: 28 Kwi, 2004
Posty: 54

co jest zle-
za trudne dla poczatkujacych graczy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 29 Kwi, 2004 - 09:40
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Jedni pisza ze za latwo, drudzy ze za ciezko - jest ok.
Po prsotu troche cierpliwosci, troche polazenia na poczatku, popytania sie.
I tak jest 10 razy latwiej niz na poczatku Warlocka ...

Co do tego ze staty npy sa ogromne ... I co z tego - progi expa sa tak wypieprzone w kosmos ze od pewnego poziomu NIE DA SIE JUZ WOGOLE EXPIC. Mimo ze przeciwnik ma staty 200 50 200 to i tak NIE DAJE EXPA.
Menta przemyslales to ze wtedy trzeba bedzie obciac troche progi expa ?

Bo juz teraz przy sensowniejszym poziomie minimalne robi sie 10-40 godzin. Nawet tortur musi expic w zawodowce 10 godzin.
Jezeli obetniecie AC, bedzie mozna tankowac slabsze stwory.
Jezeli bedzie mozna tankowac slabsze stowry tylko - bedzie mniejsza roznica statow.
Jezeli bedzie mniejsza roznica- bedzie mniejszy exp.
Jezeli bedzie mniejszy - minimalne beda nie po 40 godzinach (zreszta to na starych trollach , teraz bym potrzebowal okolo 80 godzin) ale 160 godzin.
albo i 300
wyobrazacie sobie expienie 300 godzin na minimalne ?
To juz zupelnie mozna dac info - od takiego i takiego statu mozesz sie p***dolic i nie expic. Laz rpguj z drzewami :>
Wiem ze moze zaraz najezdzac polowa ludzi ze RGP ! RPG to najwazaniejsze ale badzmy ludzcy - skoro czesc chce sobie expic i tylko expic i nikomu nie przeszkadza to umowliwijmy to ok ?

Wiec ja jeszcze raz powiem... Boje sie tej balansacji. Z uwagi na to ze wizow jest malo, ze to sie bedzie ciagnac miesiacami te zmiany. Ze znowu czesc wymieknie bo bedzie miala dosc, bo cos straci, malo zyska, okaze sie ze nagle jest cos nie tak. Beda krzyki piski jeki na forum, ircu ...
Juz teraz przeciez krasnoludy odeszly bo choc na poczatku obiecano im wiecej umow- potem zrezygnowano z tego.
Bo juz widze jakby goby zaczely krzyczec ze oni nie maja wogole defensow a zyja. A krasnale mialy parowanie na znosnie i jeszcze dostaja tarcze !
Ze oni tez chca. Orki by chcialy wtedy wiecej umow bo da sie im wkopac... Repty by sie moze nie odezwaly czy tam kmarany, ale pol muda by zaczelo krzyczec.
Naprawic defensy najpierw. To dla mnie podstawa. Sprawdzic jak to wyglada w walce ... Wtedy zabic takiego bossa bedzie JESZCZE CIEZEJ. Bo oprocz statow, zbroi bedzie mial SKUTECZNE DEFENSY.
Goby w orchii i trolle bede skuteczniej sie bronic. Itp kwiatki...

Po prostu czesc osob nie ogrania calosci, tego ze wszystko sie ze soba laczy. Ze o tym trzeba bylo pomyslec na poczatku ... ale z ladnie sie expilo za fajny byl klimt czolgow i tak zostalo.
Zmieniac to teraz jest troche bez sensu.
Zmienic algorytm walki - tak ze bronie przystosuja sie do gigantycznego AC. Przeciez wy chcecie zrobic wszystko od tylu od najciezszej strony. Zmieniac 1500 pancerzy zamiast zmienic kilka linijek algorytmu walki ...
Zamiast obcinac AC mozna przeciez odwrotnie - zmniejszyc skutki dzialania AC.


...tylko ze na tym mudzie najbardziej wszystkim co sie podobalo bylo wlanie to nieszczesne gigantyczne AC ...

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 29 Kwi, 2004 - 11:49
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
Ragarku zlotko.. powiedz mi ile robiles to swoje wielce + iles ze tak strasznie ci sie nie podoba?
Jesli zmieni sie progi to ta sama gadka o 500000 godzin bedziesz rzucal nie dzis a za trzy miesiace jak bedziesz miel nie wielce + iles ale (wielce + iles) * 2
Obcinanie progow expa nie ma w planach i nie zakladam zeby to sie mialo kiedykowliek zmienic..

Ingwar
ps. dla tych co nie zrozumieli aluzji.. jak widac na przykladzie nieszczesliwego Ragara jednak idzie sie wyexpic.. i roznica w sile nie jest az taka mala.. co najlepiej widac na mudzie..

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 29 Kwi, 2004 - 12:24
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

re up up:
Myslalem, ze na tym mudzie chodzi o erpeg...moj ty klimaciarzu Laughing

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006