To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ellendil
Temat postu: Sniezny Lud - prosba o opinie.  PostWysłany: 17 Kwi, 2004 - 21:57
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Witam.

Jakis czas temu przypomniano mi o projekcie Snieznych Elfow, jaki dawno temu zaczalem pisac, a ktory odszedl w zapomnienie. Teraz odkopalem stare pomysly, wzialem sie i napisalem wszystko niemal juz ponownie w nieco innej oprawie. W dalszej czesci przedstawie ogolna wizje gildii, prosze o konstruktywne opinie i umotywowane oceny.

Sniezny Lud. Gildia umiejscowiona w Orchii, gdzies w wysokich gorach, w okolicy osniezonej przez wieksza czesc roku.

Sniezny Lud poczatki swe ma w rasie elfiej. Spolecznosc Gemele, tak bowiem nazywa sie lokum tej gromady, skladala sie z elfow, ktore wolaly odseparowac sie od targanego konfliktami swiata. Istnialy dlugi czas tam, gdzie nikt nie zwracal na nie uwagi, nawiazujac jednak kontakty, glownie handlowe, z zamieszkujacymi w miare bliskie tereny ludzmi. Lata kontaktow zaowocowaly utworzeniem sie wielu miedzyrasowych zwiazkow, dzieki czemu po pewnym czasie do Gemele naplywac zaczeli rowniez ludzie. Krew wymieszala sie. W chwili obecnej gildie tworzylyby trzy frakcje, zalezne od rasy swoich przedstawicieli, a wiec - elfia, ludzka i polludzka-polelfia.

Czy takie cos ma racje bytu? Czy jest zapotrzebowanie na taka gildie? Czekamy na wasze glosy Wink.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 18 Kwi, 2004 - 14:05
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Mi sie tam podoba z uwagi na dualnosc przyjmowanych ras.
Jezeli napiszesz kompletny projekt - emoty historia opisy lokacji itp to pewnie zostanie to dosc sprawnie zakodowane.
Jezeli nie pasuje do orchii da rade wrzucic w Arshen tam wszystko pasuje.
Tylko problemem jest umiejscowienie i wlasnie napisanie tych terenow gdzie to ma byc umiejscowione.
Np gildia elfow jest zakodowana (podobno) od dawna ale nie jest skonczone miasto gdzie ma byc umiejscowiona ... I dlatego jej nie ma.
Tak samo niektore tereny, expowiska itp. Wymagane jest by bylo podloze pod gildie bo przeciez nie wrzucisz jej w gorach archonich.

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Broziu
Temat postu:   PostWysłany: 18 Kwi, 2004 - 15:30
Początkujący


Dołączył: 29 Lut, 2004
Posty: 7
Skąd: szczecin
Sniezne elfy, skad ja ro znam, kiedys byly chyba opisane do KC wiec do Orchii pasuja jak najbardziej, lecz z przyjmowaniem ludzi, to raczej bym tu problem. O ile pamietam Elfy te byly zbuntowane i zupelnie przeciwne orka, ale moze sie mylic bo ten artykul czytale dawno temu, podobala mi sie ich strategi walki, gdy obce wojska wkraczaly na pole bitwy magowie podnosili temperature i obcy zaczyneli tonac a potem nagly spodek (oczywiscie magiczny) temperatury unieruchamial wiekszosc wrogow ktorzy byli juz tylko dobijani.

_________________
Poleje sie Krew mowia,
Krew zada krwi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu: Re: Sniezny Lud - prosba o opinie.  PostWysłany: 18 Kwi, 2004 - 15:35
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Ellendil napisał:
W chwili obecnej gildie tworzylyby trzy frakcje, zalezne od rasy swoich przedstawicieli, a wiec - elfia, ludzka i polludzka-polelfia.


Tzn kraj ogarniety wojna domowa? Cool
Czy tez elfy sprzymierzalyby sie z polelfami by gnebic ludzi? Wink
Albo polelfy z ludzmi na elfy? Cool

Moze byc ciekawie Idea

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 20 Kwi, 2004 - 06:33
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Hem, to ma byc wspolne spoleczenstwo, nie jakiestam wojny rasowe, puknij sie w czerep Drannor ;P.

Pierwsze slysze, zeby te elfy pragnace uciec przed konfliktami mialybyc totalnie przeciwko orkom, poza tym orki tez raczej sobie na cos takiego nie pozwola.

re Ragar
Gildia jest prawie skonczona, zostaly mi procedury, itemy na lokacjach w gildii i emoty charakterystyczne dla poszczegolnych ras, reszta juz jest. Problemem faktycznie moze byc teren - gdzie to wsadzic? Mam pare miejsc, Gory Archonie oczywiscie nie, jednak jest pare zakatkow, gdzie ta gildia pasuje jak znalazl, nawet w juz istniejacej Orchii Wink.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Broziu
Temat postu:   PostWysłany: 20 Kwi, 2004 - 07:29
Początkujący


Dołączył: 29 Lut, 2004
Posty: 7
Skąd: szczecin
Co do tego zbuntowania przeciw orka, to musial bym odnalesc ten artykul , moze nie jest to zbyt zobowiazujace, ale jaki robic rase gildie rasowa ktora bardzo, a to bardzo przypomina opiana rase do KC to moze oprzec sie na niej, gdyz pozniej moga wyjsc jakies kwasy( nia kazdy tu zna dobrze Kc ale jak powstanie taka gidlia i ludzie podedukuja sie w KC to beda mieli mylne zdanie o snieznych elfach).

Co do pozwalania sobie orka (w odnosni do tych elfow i vice versa) to jest to jak najbardziej mozliwe, to zbuntowane elfy zyjace w gorach broniace sie tam i przedkladajace walke partzancka nad otwarta, a imperium orkow jak wiemy chwileje sie i nie ma takiej sily by zwalczyc wszystkich, za duzo konfliktow a Sniezne elfy nie sa az takim zagrozeniem. Konflikt rozgorzal raczej o to, ze orki nie chca odszczepiencow poza swoja wladza i wola miec wszystko pod kontrola a te lefy staleny wbrew temu.

(wszystko pisze opierajac sie an mojej pamieci o tym artykule, wiem tylko ze byl w jakims MiM-ie ale niestety nie pamietam ktorym, wiec moje wspomnienia o tym moga byc bardzo mylne)

_________________
Poleje sie Krew mowia,
Krew zada krwi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 21 Kwi, 2004 - 06:28
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Tez pamietam ten artykul, aczkolwiek takiej tresci nie przypominam sobie. Ok, projekt skonczony, idzie.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 19 Cze, 2004 - 23:07
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Jednak nie poszedl i nie pojdzie.

Powalony ELOKWENCJA i masa ARGUMENTOW ze strony jednego z najbardziej szanowanych graczy TEGO muda postanowilem ugiac sie pod ciezarem ciazacej na mnie odpowiedzialnosci i projekt calkowicie przemianowac.

Pokieruje sie zgodnie ze wskazanymi mi wytycznymi, mam nadzieje, wspomniany wczesniej wielce szanowny gracz czekajacy na umy aby moc expic odwali sie ostatecznie i nikt juz nie bedzie musial wysluchiwac jego opinii na temat MOICH projektow.

Poza tym wyrazam CICHA prosbe o kierowanie UWAG do mnie, do NIKOGO innego, po to powstal ten TEMAT.

Zalaczam JAD i ZLOSLIWOSC, jestescie i tak wszyscy przyzwyczajeni.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 19 Cze, 2004 - 23:09
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Chodzi ci o gracza czy o graczke? Wink
Ech, no jak nie pasuje to nie pasuje.

Musze sie pokajac. To ja nie szczedzilem uwag pod adresem tego projektu, ale nie widzialem sensu tu tego pisac gdyz Broziu napisal juz wszystko co moglbym i ja. Tych samych argumentow mniemam uzyto zeby ci to odperswadowac.

PS: Umy to nie wszystko. Zacznij postrzegac innych pelniej a nie tylko przez pryzmat expa. Chyba ze to byla ironia (byla, tylko nie wiem w jakiej czesci).

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 20 Cze, 2004 - 19:00






Hłe hłe....cóż, zazdrosc ludzka potrafi zniszczysz wszystko Cool
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 20 Cze, 2004 - 20:51
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Eh znowu jakies kretynskie trzaski.
Przeciez gotowa juz gildie (czy tez projekt) moznaby gdzies umiescic. Niekoniecznie musi byc w KC, przeciez w arshen da sei wcisnac doslownie wszystko... Potrzeba tylko terenow gdzie to umiescic i to jest najwiekszy problem. Ellendil nie zalamuj sie.
Nawet moglbym pomoc w kwesti swiatopogladu, historii i wymyslania czegos do nich (opisow nie pisze bo mam dosc Wink )

Dla mnie projekt gildii ktora umozliwia gre 2 rasom na raz jest bardzo ciekawy. Sama mozliwosc zmiany rasy na np polelf bylaby fajna.Ta polelfia infrawizja pewnie by skusila wielu ludzi Very Happy
Tylko otoczenie, historia, klimat ich, zasady i teren gdzie maja byc musza byc dobrze dopracowane. Zeby nie powstali drudzy banici wcisnieci gdzies na sile ...A to jest kupa roboty co widac po innej rasowce elfow Wink

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ORC
Temat postu:   PostWysłany: 20 Cze, 2004 - 21:09
Początkujący


Dołączył: 15 Maj, 2004
Posty: 17

no w sumie niezly pomysl ... cos dla elfikow w koncu by bylo ale tak czy inaczej potrzebna jest wieksza orchia do tego czyli najpierw niech sie nieco domena rozrosnie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ellednil
Temat postu:   PostWysłany: 23 Cze, 2004 - 17:59
Gość





Nie chce mi sie logowac.

Ragar, ja sie nie lamie bynajmniej, wiecej nawet, jakbym bardzo chcial jestem przekonany, ze dalbym rade wciagnac ten projekt w postaci niezmienionej na muda i do Orchii. Tylko nie o to chodzi. Prawda jest i ja sobie z tego zdaje sprawe, ze to byloby naciagane. Prosilem o uwagi tutaj - nie bylo ich. Dowiaduje sie wszystkiego przez Garagotha, bo pan przez duze F. nie potrafi wprost i rzeczowo sklecic ladnej notki tutaj. To wszystko. Projekt bedzie zmieniony, zeby sie nie mogl przyjebac i miejmy nadzieje zakodowany. Nie bedzie zajebistych tytulow, ani umiejetnosci - to wam moge powiedziec na pewno.

Pozdrawiam
Ellendil
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006