Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 15 Kwi, 2004 - 16:48
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
WROCILAM!
hehe.. cieszycie sie prawda.
Navemi.. te opisy ostatnie sa zdecydowanie lepsze od tych pierwszych, wydaje mi sie ze sama doszlas do tego o co mi chodzilo. I bardzo dobrze!
Opis ubrania ma przede wszystkim mowic o jego wygladzie nie zas o tym co 'robi' na noszacym... rozumiesz?
Oczywiscie zawsze mozna dodac taki malutki tekscik na ten temat, bo to zawsze dodaje jakis 'obraz' do calosci... byle by tych tekscikow o tym jak stroj podkresla talie, biodra etc nie bylo wiecej niz samego opisu ubrania
Smile Fajne kimona...
Tylko ja tak sie zastanawiam czy w tych ( tamtych Wink ) czasach to ktokolwiek wiedzial co to jest KIMONO albo kimonowe rekawy ? Mi sie wydaje ze nie bardzo... ale to moze jakis egzotyczny krawiec hihi ze skosnymi oczkami i zolciutka skora... wprowadzajacy nowe trendy w modzie
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 06 Cze, 2004 - 16:07
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Witam.

O ile temat bardzo cenny to się jednak skończył, co mnie po pisaniu kilkunastu rzeczy bardzo boli. Brakuje rzeczy, które mógłby założyć NPC. Jakiś prosty wieśniaczek, kupiec, dama lub kurtyzana. Brakuje ubrań róznego rodzaju, ładnych, brzydkich. I nie chodzi mi tutaj o rzeczy typu: świecący latający kaftan, raczej coś w stylu: szara stara koszula, czy kunsztowna zdobiona tunika.

Przydałyby się opisy zbroi kolczych różnego rodzaju, albowiem prawo Katana ogranicza używanie zbroi płytowych. Dlatego wiekszość podróżników mogłaby być odziana w skórzane zbroje, kolczugi czy tego rodzaju rzeczy.

Jeżeli ktoś ma pomysły na rzeczy zbytku - nie biżuterię, a raczej jakieś małe zdobione skrzyneczki, sakieweczki, kuleczki, kwadraciki i inne takie pierdółki mogące zalegać na sklepowych półkach to również bardzo się przyda.

I na koniec jeżeli ma ktoś dobry pomysł na klub do Orchii to mógły się zacząć realizować.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 06 Cze, 2004 - 16:34
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Mam napisane pare karacen i plytkowych.
Poszukam co sie nada do wklejenia tu a do czego mam juz szeroko zakrojone plany (jakis kowal, sklep, expowisko itd)

Co do klubow mialem dwa pomysly.
1. Klub bedacy przeciwwaga dla Arshenskich uwodzicieli, ktorzy jak dla mnie sa nieco komiczni, i z przymruzeniem oka.
Myslalem o czyms w rodzaju tragicznych kochankow teskniacych za jakas dawno stracona miloscia, i tym podobne. Generalnie w duchu Romantyzmu (w sensie literackim). Mialem nawet troche emocji do tego.

Gdybym gral np. elfem, powaznie traktujacym swoja postac raczej nie chcial bym byc Uwodzicielem, tylko czyms mniej krzykliwym, mniej pstrokatym, a bardziej powaznym i tragiczno-melancholijnym.

2. Klub szlachcicow/ mieszczan
Klub typowo do Ochrii, gdzie jak wiem kasty sa dosc zaznaczone, dodatkowo charakterystycznym przedroskiem.
El - dla mieszczan,
Tan - dla szlachty

Czlonkowstwo klubu dawaloby pewne emocje oraz mozliwosc przedstawienia sie Pelnym Imieniem(z przedrostkiem) i Nazwiskiem plus ew. miejsce pochodzenia.
Cos takiego czego na arce nie ma, a sporo ludzi chcialoby cos takiego plus realia kastowe Ochrii, gdzie jesli oficjalnie przedstawisz sie bez przedrostka zgodnie z Prawem Katana traktowany jestes jakbys nie posiadal zadnych praw.
np. gracz ogrywajacy szlachcica: Robert Huntington, jest proszony o przedstawienie sie. Mowi: jestem Robert z Huntington. Jesli bedzie jakas burda to zostanie wywalony brutalnie za drzwi poniewaz przedstawil sie jako obywatel najnizszej kategorii (chlop, biedota, plebs, parias) i nie pomoga zadne w tym czasie tlumaczenia czy pokazywanie pierscienia herbowego, badz co on tam mial jako symbol.
Powinien powiedziec: Jestem tan Robert z Huntington. I wtedy jesli kogokolwiek beda wywalac to jego jako ostatniego, i raczej dosc delikatnie (Czy moglby szlachetny pan opuscic ten teren?)

Planowalem obwarowac ten klub (szczegolnie te wyzsze tytuly - tan) sporymi ograniczeniami. Znaczy zeby to byl klub raczej elitarny. I zeby nie kazdy mogl miec przedrostek szlachecki ( co nie znaczy ze nie kazdy moglby miec dodatek z nazwiskiem i ewentualnym miejscem pochodzenia) np. klub chlopow powinien byc masowy:
Bolek Szewczyk z Tagary Szarej.

Raczej tylko przy przedstawianiu sie, a nie przy kto. (wiem wiem, jest klub na Warlocku ktory daje tytul w kto, nawet kiedys byly dwa)


Jesli pomysly sie podobaja to moze sie za nie wezme.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 06 Cze, 2004 - 17:04
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Drake napisał:
Mam napisane pare karacen i plytkowych.
Poszukam co sie nada do wklejenia tu a do czego mam juz szeroko zakrojone plany (jakis kowal, sklep, expowisko itd)

Czekam na to bardzo.
Drake napisał:

2. Klub szlachcicow/ mieszczan
Klub typowo do Ochrii, gdzie jak wiem kasty sa dosc zaznaczone, dodatkowo charakterystycznym przedroskiem.
El - dla mieszczan,
Tan - dla szlachty

To jest coś co mi się bardzo podoba i już wcześniej o tym myślałem, ale nie mam wystarczająco dużej wiedzy o świecie, aby to zrealizować. Narazie się wstrzymaj z pisaniem tego, bo może już któryś z wizów nad takim projektem pracuje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 06 Cze, 2004 - 18:53
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ok, z drugim sie wstrzymam, znaczy nie bede sie za niego bral, bo raczej sie do niego za bardzo nie garnalem. Ot luzny pomysl.
Jesli chodzi o znajomosc swiata wydaje mi sie, ze moja jest w miare wystarczajaca, wiec jak cos to sluze jako konsultant/opisowiec.

A ten pierwszy klub? Bo bez komentarza byl.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 06 Cze, 2004 - 18:57
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Pierwszy klub - pomysł ciekawy, ale ja nie czuję się na siłach aby brać się za takie coś. Może inny z czarodziei...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 08 Cze, 2004 - 19:01
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
[zlocone binokle]
Przedmiot z ktorym masz do czynienia jest rownie piekny, co bezuzyteczny. Dwa wielkie oszlifowane niemal na plasko szafiry, sa zupelnie przezroczyste, lecz siwat widziany przez nie wydaje sie lekko... zielonkawy. Sa one oprawione zlotym drucikiem, tak wygietym, by mozna je bylo zalozyc cala delikatna konstrukcje na nos. Podobno binokle maja polepszac wzrok, lecz kto by wierzyl w takie bajki.. Jednak nie ma watpliwosci, ze poprawiajac je w towarzystwie, zwrocisz na siebie uwage.
-popraw binokle-
1os.
Poprawiasz zsuwajace sie z nosa binokle.
2os.
/skosnooki przygarbiony kmaran/ z powazna mina poprawia na nosie swoje zlocone binokle.

W opisie:
Na nosie ma zlocone binokle.

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 08 Cze, 2004 - 21:00






re Krwin
W opisie jest drobny blad merytoryczny (czy jak to nazwac Wink )
Swiat widziany przez szkielka szafirowe bylby niebieskawy. (zielonkawe odcienie szafirow mozna uzyskac tylko przy ich sztucznym wytwarzaniu, dodajac odpowiednie tlenki metali [wiem wymadrzam sie Razz])
No chyba, ze przy tworzeniu tych szkielek ktos zapedzil do roboty magie Rolling Eyes
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
*Skans*
Temat postu:   PostWysłany: 22 Cze, 2004 - 18:54
Gość





Jak widac temat popadl w stagnacje.
Wprawdzie nie dodam teraz zadnych nowych opisow ale moze uda mi sie dac komus jakis bodziec Cool
Pewnie nudza was juz opisy "jakas tam koszula/plaszcz/bluza/suknia" itd.
Czesto przy pisaniu chcielibysmy aby rzecz ktora piszemy miala orginalna nazwe i poparte to bylo fachowym nazewnictwem ktorego nam nieraz brakuje.
Moze ten link bedzie co niektorym pomocny, pod tym adresem kryje sie strona z ktorej sporo mozna sie dowiedziec o dawnych strojach i materialach z jakich je wykonywano. Wprawdzie nie jest ilustrowana (a szkoda) i tak powinna byc dosc pomocna.

http://adalbert.pl/margaret_slownik.htm
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skans
Temat postu:   PostWysłany: 22 Cze, 2004 - 18:56
Skryba


Dołączył: 21 Mar, 2004
Posty: 85

Dobra powyzsze jest moje.
Dopisuje bo sobie musze notke nabic Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tens
Temat postu: Rajtuzy!  PostWysłany: 29 Sie, 2004 - 19:48
Skryba


Dołączył: 28 Kwi, 2004
Posty: 63
Skąd: Riddermarchia
[zielone rajtuzy]
Sa to bardzo cieple, uszyte z zielonej welny rajtuzy. Zauwazasz iz material z ktorego je wykonano jest pierwszorzednej jakosci zarowno pod wzgledem kolorystycznym jak i wytrzymalosciowym. Ubranie to dokladnie przylega do ciala i w zaden sposob nie krepuje ruchow. Barwa rajtuz bez watpienia pomaga ich posiadaczowi we wtapianiu sie w lesnia gestwine.


xxx xxx mezczyzna poprawia swoje zielone rajtuzy, ukladajac szef prostopadle w dol.

Poprawiasz swoje zielone rajtuzy, ukladajac szef prostopadle w dol, coby wygodniej lezaly.


Komentarz:
Nie smiac sie! Wink Wbrew pozorom ta rzecz jest bardzo klimatyczna i w sumie jesli nie wypada mi nosic zbroi to na pewno w takim czyms biegal bede Very Happy

Jeszcze jedno pytanie: rajtuz czy rajtuzow? Razz

_________________
"Empatia to twoj bol w moim sercu."
"Per aspera ad astra." (Seneka)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 29 Sie, 2004 - 20:55
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Po pierwsze: literowka w "lesna" - "i" jest calkowicie zbedne.
Po drugie: rajtuzów - podaje zródło: http://www.9477.pl/strony/i/10132.php
Po trzecie: Ten emot wyglada bardzo dziwnie - znaczy ja nie wiem co wlasciwie robisz. (wyjasnisz? - ja rozumiem ze szef uwiera cie w krocze, tylko ze sformuowanie ktorego uzyles: "prostopadle w dol" jest zupelnie niekomunikatywne, zeby nie powiedziec bledne i maslo maslane.

Moze lepiej:
podciagnij rajtuzy
xx chwyta za material swoich rajtuzow i energicznym ruchem podciaga je, najpierw na udach, a potem w pasie, zeby lepiej lezaly.
Chwytasz za material swoich rajtuzow i podciagasz je energicznie, najpierw na udach, a potem w pasie, by nie krepowaly zanadto ruchow.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 29 Sie, 2004 - 21:10, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tens
Temat postu:   PostWysłany: 29 Sie, 2004 - 21:04
Skryba


Dołączył: 28 Kwi, 2004
Posty: 63
Skąd: Riddermarchia
re up.
Nie nosilem rajtuz jakies... hmmm... nascie lat, wiec zapewne masz racje i sie znasz lepiej na tym.... Klocic sie o byle go*no nie mam zamiaru... I mimo wszystko dziekuje za komentarz....

_________________
"Empatia to twoj bol w moim sercu."
"Per aspera ad astra." (Seneka)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 29 Sie, 2004 - 21:14
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Pedytowalem nieco te notke wyzej.
Jesli ktos uwazal ze probuje wywolac klotnie to niech lepiej nie czyta wiecej moich notek. W sumie w kazdej mozna by sie dopatrzec takiej proby. Zapewniam, ze ani w tym przypadku ani w wiekszosci innych to nie jest moim bezposrednim celem.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 29 Sie, 2004 - 22:00
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Re up i up up :

A nie przypadkiem "szew"?
"Szef" to ja Very Happy

"szew" jak "szwaczka" ;p


NOWOŚĆ! Skarpety bawełniane PŁASKI SZEW 6 PAR (numer 29521559)

Szew okrężny szyjki macicy w zapobieganiu porodowi przedwczesnemu - metaanaliza

Znalazlem na szybko, hyhy

Danio

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006