To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 28 Mar, 2004 - 22:11
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Re up:

Bo trzeba sie najpierw zalogowac na muda Wink

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 28 Mar, 2004 - 23:07
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Trafiasz..nawet trafiles na jedna..ale sie wolales klocic o smoki, bajki, prawde i inne bzdety ;P

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ruda
Temat postu:   PostWysłany: 29 Mar, 2004 - 03:38
Początkujący


Dołączył: 29 Mar, 2004
Posty: 1

Sa fajni wizowie, fajni gracze... i wieeelkie miasta , w ktorych idzie sie zgubic jak nic. I przepakowane zajace. Smile I niebezpieczne misie... mrauk... zaczyna mi sie podobac Very Happy

Ps. No to juz nikt nie bedzie na mnie krzyczal, ze sie nie loguje jak przyjade do Wawy?? Razz

Zaczynajaca mieszac na Warlocku
Ruda Paskuda Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewander
Temat postu:   PostWysłany: 29 Mar, 2004 - 22:15
Skryba


Dołączył: 06 Mar, 2004
Posty: 82

re powyzej up:
mam troche zajec na studiach(kolosy itd) i awarie plyty glownej (poszly kondensatory przy procesorze), ktora w czwartek wioze do naprawy.
na razie sobie nie posiedzie :]

Drake: ja po prostu lubie rozmawiac rpgowo, a to byla fajna okazja.
jaka tam zaraz klotnia....polemika jeno....takie rasy jak repty i elfy chyba znajda troche czasu na dyskusje Wink

_________________
...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewander
Temat postu:   PostWysłany: 11 Kwi, 2004 - 21:20
Skryba


Dołączył: 06 Mar, 2004
Posty: 82

Brakuje mi tych cholernych zaslon.....ciezko sie zorientowac w walce co zrobic, a zaslonic nie ma jak....a co do tego przchodzenia to dziwne to jakies :]

_________________
...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 13 Kwi, 2004 - 13:20
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
[quote="Ewander"]Brakuje mi tych cholernych zaslon.....ciezko sie zorientowac w walce co zrobic, a zaslonic nie ma jak....a co do tego przchodzenia to dziwne to jakies :][/quote]

Zaslanianie na arce powstalo PO zaslanianiu Warlockowym. Tak wiec mieli mozliwosc wyciagniecia wnioskow z pewnych niedociagniec systemu, ktory zastosowano tu. To po pierwsze primo.
Po drugie primo, system zaslaniania na arce jest mocno zbugowany i moim skromnym zdaniem z deczka przegiety. (i nie tylko moim) Mnie tez czasem brakuje mozliwoscie zasloniecia kogos ale zwykle robie to standardowo. (ja prowadze), atakuje wszystko co jest agresywne i zmieniam lokacje, by za chwile wrocic. W 99% wypadkow wszystko ladnie koncentruje sie na walce ze mna. (taka tam zaslona)
Z innej strony niesamowicie niepodoba mi sie zaleznosc systemu arkadi. Fakt ze twoje przezycie zalezy od kogos (czlonka druzyny) moim zdaniem to powienno zalezyec wylacznie od ciebie, i nie moze byc tak ze ktos cie zaslania wchodzi na expowisko, a ty idziesz sie odlac bo jestes zasloniety.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewander
Temat postu:   PostWysłany: 13 Kwi, 2004 - 15:01
Skryba


Dołączył: 06 Mar, 2004
Posty: 82

Czyli wynika z tego niejako, ze arkowy system jest lepszy, bo oparty na wnioskach z testow systemu warlocka?

jak dla mnie niemozliwosc zasloniecia kogos przed potworem, nawet jednym, jest czesto niepraktyczna - co jak sie chodzi w dwuosobowej druzynie i nie ma drugiej linii?
co do biegania po lokacjach - po prostu z tego wyroslem. to bylo dobre, zanim wprowadzili zaslony na arce...ale teraz te zaslony sa tam, i choc czasem przegiete (bo niby jak mozna zaslonic jedna osobe przed dziesiecioma potworami? chociaz aragron zaslonil froda przed nazghulami;-) ) to jednak wyrobily juz pewne nawyki. dzis brakuje mi po prostu mozliwosci zaslonienia prowadzacego druzyne przed jakims jednym konkretnym potworem, bo przeciez jak walczymy z jednym, to co za problem wejsc miedzy walczacych i skupic na sobie uwage stwora?

_________________
...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 13 Kwi, 2004 - 15:23
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
moim zdaniem ten system jest realistyczniejszy.. wyobraz sobie sytuacje walki, jest ona niezwykla aktywna, bez przerwy naskoki, odskoki, zmiany dystansu, gdy wiecej osob walczy, takze z roznych stron ataki itp... w takiej sytuacji zasloniecie jednej konkretnej osoby jest absolutnie niemozliwe.
jednak ucieczka, za plecy kolegow, na bezpieczna odleglosc- jak najbardziej...


down:
nie wyobrazasz sobie, bo nie jestes przepakowanym kmaranem z unikami na 10000% i zrecznoscia na ekwilibra od urodzenia..Wink

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann


Ostatnio zmieniony przez Krwin dnia 13 Kwi, 2004 - 15:52, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewander
Temat postu:   PostWysłany: 13 Kwi, 2004 - 15:48
Skryba


Dołączył: 06 Mar, 2004
Posty: 82

nie zgadzam sie z Toba
cwiczylismy kiedys walke na miecze we cztery osoby, i nie bylo zadnego problemu z krzyknieciem "cofnij sie" i wyskoczeniem przed kogos, badz sparowaniem ataku innej osoby na ta walczaca po mojej stronie.
ja po prostu wiem z doswiadczenia(z cwiczen) ze jest to mozliwe kiedy walczy nieduzo osob.
jak jest kiedy walczy wiecej sie nie wypowiadam Smile

jednak zaslonienie kogos przed kims to chyba oczywiste.....przeciwnik, zeby zaatakowac zaslonietego, musi ominac zaslaniajacego, a to w realiach walki moze byc ciezkie(zaslaniajacy stara sie do tego nie dopuscic, zaslaniany takze nie stoi w miejscu czekajac na atak)
aha, jeszcze jedno - nie wyobrazam sobie odskokow i naskokow, kiedy przeciwnicy sa uzbrojeni w kolczugi, zbroje, tarcze, helmy i tak dalej. taka walka raczej opiera sie na parowaniu, niz na taktyce atak- odskok.
Wink

_________________
...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 13 Kwi, 2004 - 19:18
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Zaslony sa inne. Szeregi maja swoje plusy i minusy.
Moim zdaniem niewatpliwym plusem jest ze ktos musi sie SAM zaslonic innymi.
Z nowym systemem arki nie gralem i grac nawet nie chce. Rozumiem ze ulatwia bardzo duzo ale tu tez jest dobrze jak jest.

Jezeli juz pokusic sie o zaslony jak sa na arce musialyby miec niezle minusy - np taki zaslaniajacy od razu wystawia sie na ciosy, nie moze uniknac, ciezej mu sparowac - po prostu musialby miec niesamowite umiejetnosci. To cale przebijanie tez jest lekko chore...

Narazie szeregi nie byly testowane w walkach meidzy graczmi.
Wtedy nie ma zadnego problemu z wcisnieciem znowu zabij kogos i przezuceniem sie. On z drugiej strony moze sie od razu zaslonic (ale i tak jedna seria wejdzie ciosow - zalerzy od laga).

Sam pomysl jest ok tylko niedopracowany jeszcze.
De up nie walczyles jak prowadzacy nie mogl sie zaslaniac to dopiero bylo ciezko ...
Zawsze musialem prowadzic bo i tak na koncu wszyscy londowali na moich barkach :>

Mozna byloby sie pokusic o upgrade istniejacego systemu ale dosc ograniczony i wspolparcujacy z istniejacym.

Ragar

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewander
Temat postu:   PostWysłany: 14 Kwi, 2004 - 00:03
Skryba


Dołączył: 06 Mar, 2004
Posty: 82

no coz, arkadyjskie zaslony sa po prostu praktyczne i tyle.
pamietam, jak bylo tam zanim wprowadzili zaslony no i to byl koszmar, trzeba bylo biegac tam i nazad.
po prostu uwazam, ze to byl dobry pomysl i tyle.

_________________
...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zerek
Temat postu:   PostWysłany: 14 Kwi, 2004 - 08:20
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 25 Wrz, 2003
Posty: 27

Jedyny minus zaslony na Warlocku to brak mozliwosci schowania sie za konkretna osoba. Dzieki temu minusowi i lagowi panujacemu dosc czesto na warlocku ci mniej wyexpieni gracze gina dosc szybko.
Doswiadczyl tego pewien czleczyna, ktory szukajac chwaly przekroczyl z banda szalonych krasnoludow wrota Ulud-Ghrad (mimo to Ulud splynelo orcza krwia).

P.S.
Niech nikt nie nie szuka wytlumaczenia w ferworze walki. Doswiadczony wojownik raczej nie wpadnie w panike i nie schowa sie za przypadkowego czlonka druzyny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 14 Kwi, 2004 - 09:49






Nie masz racji Zereku. POstaw się w sytuacji:
walczy 5 kranoludów przeciwko trzem orkom. Wszyscy orkowie koncentrują się dla przykładu na walce z Tobą. A i wszyscy krasnoludzi koncentrują się na walce z jednym orkiem, czyli niejako skupili się blisko niego. Zatem jeśli Ty będziesz się wycofywał nie będziesz się najpierw rozglądał za kogo się wycofać tylko wycofasz się za pierwszego lepszego, czyli w tym przypadku owego nieszczęśnika.

A o ferworze walki - może to byćtrochęniejasne jak walczy łącznie 3-4 osoby, ale jeśli jest to 5-10 (lub więcej) nawet doświadczony wojownik nie będzie w stanie patrzeć również na swoje plecy i zastanawiać się za kogo się wycofać, po prostu nie ma na to czasu.

Zatem moim zdaniem ów system na warlocku działa dobrze i jest dość realistyczny.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skans
Temat postu:   PostWysłany: 14 Kwi, 2004 - 15:08
Skryba


Dołączył: 21 Mar, 2004
Posty: 85

Tomasir z calym szacunkiem ale to wlasciwie juz akademicka dyskusja,
bo Twoj argument mozna rownie dobrze zbic tym, ze dobry wojownik orientuje sie w przebiegu walki i w dobrej druzynie wie kto walczy kolo niego i za kogo sie wycofac Wink (nie wiem jak to jest np u Najmow na Arkadii ale tam moga sie chowac za konkretna osobe, ale nie jestem tego w stanie potwierdzic).
Zaslony na warlocku maja jedna fantastyczna zalete.. sa banalnie proste,
jedynym minusem jest to, ze wlasnie brak chowania sie za konkretna osobe z wyboru.Inna sprawa ze wycofujemy sie niejako do tylnego szeregu, i atak powinien sie nieco rozbijac na czlonkach druzyny w pierwszym szeregu
Arkadyjskie zaslony: jakos trudno mi na ich temat glosic peany, bo widzialem jakie kwasy przy nich wychodza i czesto gesto trzeba bylo uciekac sie do starego systemy wychodzenia z lokacji przy malych druzynach. Gdy przez kilka serii ciosow ja nie moge skutecznie kogos
zaslonic bynajmniej nie cienka postacia. Ze o roznych durnych komunikatach w czasie walki to juz nie wspomne, moze to juz poprawili ale akurat nie mam juz ochoty tam wchodzic i tego sprawdzac.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gileadrael
Temat postu:   PostWysłany: 14 Kwi, 2004 - 23:01
Chochlik


Dołączył: 08 Lip, 2002
Posty: 121
Skąd: Łódź
nie chcecie chyba 100% bezpiecznego systemu niesmiertelnosci... prawda??? Evil or Very Mad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006