To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Yarkom
Temat postu:   PostWysłany: 30 Sty, 2004 - 06:16
Mag Warlocka


Dołączył: 13 Lis, 2002
Posty: 182
Skąd: Orchia
Anonymous napisał:
Drake napisał:
Moze paladyni by ich troche przytemperowali, a tak nie ma sie co dziwic ze w karczmie sie zaczyna z jakims rycerzem smierci.


Paladyni mają teraz dużo zajęć na uniwersytecie w Kar, nie mają czasu na ściganie undeadów Laughing


Tia sesja... oby pozdawali bo ich z uniwersytetu (karskiego) wyrzuca... Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 30 Sty, 2004 - 07:11






To my mamy jakichs paladynow na mudzie? Very Happy
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elve
Temat postu:   PostWysłany: 01 Lut, 2004 - 14:55
Gość





Gram od wczoraj dokladnie i narazie neiwiele wiem, troche mnie zasmucilo ze po wielu poszukiwaniach odnalazlem w koncu miasto elfow, ktore jest zamkniete. I z tego co tu czytam wnioskuje, iz elfy jeszcze swej gildii nie maja i nie beda mieli puki sami nie napisza. Tak wiec z checia pomoge. Mysle ze przyda sie kazda glowa z pomyslami i kazdy kto moze napisac opisy. Moje gg: 1601557. Z gory mowie ze trzeba mi wytlumaczyc zasady pisania opisow. Nie bedzie to trudne w arke gram od kilku lat i sporo opisow widzialem.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 01 Lut, 2004 - 17:04
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Gildia elfow jest w zasadzie gotowa w powiedzmy 90 prockach.
Gorzej z owym miastem, ktoremu brakuje jeszcze jednej ulicy, i srednio jest pomysl jak ta ulica ma wygladac. Miescic sie na niej (przy niej) beda takie rzeczy jak Sklep z Ekwipunkiem, Kowal, Sklep ze Zbrojami, Sklep z Bronia.

Najpewniej potrzebna bedzie pomoc w wspoltworzeniu gildii jak juz sie ja otworzy. (Elfow jest jak kot naplakal ... sorki Ragar Wink )

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elve
Temat postu:   PostWysłany: 01 Lut, 2004 - 18:05
Gość





ja jestem elfem i to chetnym elfem do wspolpracy, a rzeczywiscie nie widzialem innych elfow a co najgorsze elfek :/ .
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 02 Lut, 2004 - 08:28
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
elve napisał:
ja jestem elfem i to chetnym elfem do wspolpracy, a rzeczywiscie nie widzialem innych elfow a co najgorsze elfek :/ .


Witaj

Elfki sa, a przynajmniej podajacy sie za elfki Razz wiec az tak zle nie jest. A co do elfow to na pewno jakiegos spotkasz jak pokrecisz sie po Ochrii. Jezeli zas naprawde masz ochote pomoc, to prosze o kontakt emailowy to podam szczegoly. Moj email: esailreev [at] wp [dot] pl

Pozdrowienia
Esail
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 19 Mar, 2004 - 06:24
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
chcialem wniesc nowy aspekt do dyskusji o sile ras i gildii, bo mam wrazenie ze wielu, lub wszystkim nam to umknelo.
warlock jest na jakims etapie rozwoju, w ktorym z tego co wiem (w calym teksie pojawi sie pare informacji ktorych nie jestem pewien, wiec w razie czego prosze o sprostowania, a nie oskarzenia o falsz) do uzytku oddanych zostala wiekszosc gildii rasowych, a testowane sa dwie zawodowe.
bardzo nie chce pisac, ze najsilniejsza gildia sa kmarany ( nie mowie o sile wynikajacej z expa, tylko charakter rasy i umy) przede wszystkim dla tego ze nie czuje zdecydowanej przewagi nad reszta graczy, lecz przyznam ze motywowane moze to byc w pewnym stopniu strachem przed zmianami. jesli jednak doswiadczeni gracze lepiej znajacy mechanike stwierdzaja ze kmarany maja przewage silowa, OK, zalozmy ze tak.
poza tym mamy reptiliony, orki, gobliny, ludzi.. jesli cos pominalem przepraszam...
i.. w gruncie rzeczy zwinnosc i uniki kmaranow dajace im przewage w walce wydaja mi sie uzasadnione u tych kotoludzi.
Uwazam nawet ze fakt iz bractwo jest najsilniejsza gildia nie ma w sobie nic zlego, idea rownosci to bzdura, do niczego nie prowadzi.
jednak....
wraz z rozwojem warlocka oczekuje i mysle ze nie bezpodstawnie, na powstawanie koleinych gildii, w tym zawodowych i polzawodowych... i tu zaczynaja sie schody... prostujace sytuacje w rasowkach.
kmaran powinien, z racjonalnych powodow miec dosc ograniczone mozliwosci rozwoju zawodowego. rycerzem nie powinien, kupcem kiepskim bo o niskich mentalach, magiem nieudacznym... na pewno trzeba zostawic pare fortek awaryjnych, lecz z grubsza, nierownosc na plaszczyznie gildii rasowej, powinna byc na tym etapie amortyzowana...
a abstrachujac juz od ograniczen dla kmaranow w tej materii, warto by bylo, gracze, spojrzec na swoja sytuacje w dalszej perspektywie, umow jeszcze sie nauczycie, a rasowki... no moze z ras kmarany maja rzeczywiscie najlepsze warunki fizyczne.. do walki (podkreslam).

jeszcze jeden aspekt, ze wzgledu na charakter kmaranow ich umy powinny promowac u nich samodzielny exp, kosztem zespolowego...

przepraszam ze wracam do drazliwego tematu, lecz boje sie o zmiany ktore pod wplywem protestow maja nadejsc, i staram sie zapobiec pochopnym decyzjom... choc i tak: gracz strzela a wiz kule nosi..[/code]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 19 Mar, 2004 - 07:29
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Na poczatek uwaga. Nie ma w nowym systemie czegos takiego jak gildia Polzawodowa. Sa Zawodowe - zrzeszajace grupe postaci z jednym zawodem lub profesja, Rasowe - zrzeszajace przedstawicieli jednej rasy i Ideologiczne - wiadomo kogo zrzeszaja. Oczywiscie Czystych jednorodzajawych gildii raczej bedzie bardzo niewiele, wiec najczesciej spotykane beda wariacje tych trzech podstawowych rodzajow.

Co do gildii Kmaranow to nalezy zauwazyc, ze jest to pewnego rodzaju przedsmak gildii rasowych Kast Kmarańskich. Przedsmak w znaczeniu ze trzeba pobyc troche w bractwie aby wejsc do Kast, a nie ze ma byc rowie silna jak nowopowstale. Od razu zaznacze ze Kasty mimo swojej sily beda mialy bardzo duze ograniczenia systemowe i kodeksowe.

Na Bractwie testuje sie rozwiazania, ktore beda wykozystane w Kastach, dlatego nie na pewno, ale bardzo mozliwe jest ze Bractwo troszke utraci na rzecz Kast. Nie musi tak byc, wiec prosze Braci Kmaranow o nie podnoszenie teraz larum. Wszystko jeszcze przed nami.

Napewno tez powstana podobne gildie w innych rasach. Ktore stworza pewnego rodzaju przeciwwage. Byc moze w celu wytworzenia biegunowosci swiata i zaleznosci miedzyrasowych nowe gildie otrzymaja w ideoologii roznego poziomu wrogosc naturalna do Kmaranow (taka opcja dla tych co sa wkurzeni na Kmarany i chcieliby im dokopac w walkach).

Tyle narazie.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 19 Mar, 2004 - 09:13
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
super bylo by cos z zawodowymi pokrecic... jesli macie jakies potrzeby, to moge niby popisac nawet nie dla siebie.. (co za egalitaryzm.. Wink )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sirfar
Temat postu:   PostWysłany: 19 Mar, 2004 - 09:59
Początkujący


Dołączył: 19 Mar, 2004
Posty: 1

Krwin napisał:
super bylo by cos z zawodowymi pokrecic... jesli macie jakies potrzeby, to moge niby popisac nawet nie dla siebie.. (co za egalitaryzm.. Wink )


To moze cos dla elfow sprobuj stworzyc Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aduil
Temat postu:   PostWysłany: 19 Mar, 2004 - 12:19
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 18 Mar, 2004
Posty: 45
Skąd: Suldanesselar
Drake napisał:
Najpewniej potrzebna bedzie pomoc w wspoltworzeniu gildii jak juz sie ja otworzy. (Elfow jest jak kot naplakal ... sorki Ragar Wink )


I ja jestem elfem, skorym do pomocy. Więc już paru się znalazło. Jakbym był do czegoś potrzebny, dajcie znać na PM....

_________________
Aduil de'Salvanas, do usług...

Few warriors dare to challenge Aduil de'Salvanas. Should one do so, there is one fewer...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 19 Mar, 2004 - 14:28
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
proponuje wam zalozyc odpowiedni temat w BO gdzie podacie jakies konkrety i potrzeby...
jak nie macie koncepcji to i nie ma w czym za bardzo pomogac...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 02 Kwi, 2004 - 00:58






no i super - zadnych takich ograniczen w stylu nie moga tu nie moga tam ...
czemu - kazdy moze sobie zalozyc kmarana rozwinac postaci wejsc do takiej "silnej gildi" jesli chce...
Nie samym expem sie zyje wiec na pewno wspomniany system kastowy bedzie to zwozwijal i prostowal - mnie sie pomysl szalenie podoba zalaszcza jako rozwiniecie rasowki - to bylo mocno sygnalizowane na race jednak padlo a szkoda - skutki znamy... brak sensu bytnosci rasowek ;/

Kmarany i ograniczenia - to jak powiedzmy koty - masz tygrysa i lwa silne wojoniwcze i gwaltowne ale masz tesz subtelna i tajemnicza pume malego ciekawskiego rysia itd itd - czemu wiec od razu stereotp iz kazdy kmaran to glupie niezdolne do handlu icz czarow stworzenie nie w ta strone - raczej scisly regulamin -czy raczej zasady reguly zycia wgodnego z kasta - mnie sie tutaj jako wyzo narzuca system hinduski.

Duchowni bramini
Wladcy wojownicy kiszatrije
kasty pomniejsze - chlopi itd...
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kreciatko
Temat postu:   PostWysłany: 02 Kwi, 2004 - 01:53
Skryba


Dołączył: 28 Mar, 2004
Posty: 86

Jesli chodzi o gildie Ideologiczne to czy czlonkowie przeciwnych gildii np. Zakon i Umarlaki beda sie zabija i atakowac bez zbednej gadki, czy wszystko bedzie bardziej cywilizowane i ograniczy sie do krzywych spojrzen itp?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 02 Kwi, 2004 - 08:43
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Co do kast to moge sie wypowiedziec:

Rzeczywiscie. Pomysl Kast Kmaranów byl po czesci wzorowany Kastami Hinduizmu. Jednak tylko cześciowo. W zalozeniach, jak juz pewnie pisalem jest to, ze Kasty maja byc pewnego rodzaju wyzszym wtajemniczeniem kmarana z Miasta Kmaranów. Nie ma dyskryminacji niekastowcow przez kastowcow, chociaz ci ostatni beda uwazac ze sa lepsi. Podzial na trzy glowne Kasty ma spowodowac mozliwosc rozwoju postaci Kmarana w wybranym przez siebie kierunku.

Od razu powiem, ze atutem Kasty "Administratorów" bedzie miedzy innymi ulepszony handel w porownaniu z Kasta Wojowników i Szamanów.

Tyle narazie.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006