To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Nar
Temat postu:   PostWysłany: 25 Sty, 2004 - 13:10
Gość





Ja mam jeszcze głupsze pytanie... Nie wiem na jaki temat to wcisnąc, nigdzie nie jest napisane... A pytanie brzmi: O CO W OGÓLE CHODZI? CO TO JEST?
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 25 Sty, 2004 - 13:31
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Re: Nar

telnet://213.77.44.100:23/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nar
Temat postu:   PostWysłany: 27 Sty, 2004 - 14:04
Gość





Nic mi to nie mowi.... Jakaś gra?
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arien Aure
Temat postu:   PostWysłany: 27 Sty, 2004 - 16:07
Gość





Co zrobic, żeby grać? Sad
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 27 Sty, 2004 - 16:51
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Co zrobic?
Mhm, trzeba przede wszystkim polaczyc sie z gra. Do tego celu na poczatek moze sluzyc prosty "telnet".
A wiec uzytkownicy windows: Start->Uruchom->telnet warlock.pl 23

Powinien po jakims czasie pojawic sie ekran powitalny. W tym czasie dbrze zmienic sobie w opcjach telnetu, zeby bylo widac echo komend. Trzeba zmienic na visible czy jakos tak.

Potem na ekranie startowym trzeba wpisac nowa (postac), potem podac imie...a potem juz pojdzie...bo instrukcje sa napisane w trakie tworzenia. Jak nie wiadomo o co chodzi polecam ?, w tworzeniu postaci jest to nieoceniona pomoc. Praktycznie wszystko jest opisane.

Teraz podstawy. Po stworzeniu postai dobrze poczytac takie rzeczy jak:
?komendy, ?emocje, ?zasady....

W kwestii IMION:

Generalnie poleca sie uzywanie imienia w konwencjifantasy(tzn. nie Janek, Jozek, Darek, Heniek), ale bez przesady (nie nalezy obierac imion rozpoznawalnych i kojarzonych z okreslona ksiazka fantasy, w zasadzie wiekszosc jest poblokowana, ale byl juz jeden Aragorn, wystarczy).
Imie powinno byc prawidlowo odmienione przez przypadki jezyka polskiego, nie zaleca sie stosowania imion po angielsku odmienialnych z apostrofem (moje takie jest), jesli juz polecam odmiane intuicyjna, czyli u mnie
kogo czego? -> draka, bron Boze nie drakea, bo to juz nastrecza pewne trudnosci.

Zasadnioczo poleca sie imie dopasowane do rasy jaka he sie obrac. Rasy mamy pare:
ludzie, orki, elfy, gnomy, niziolki, reptiliony, krasnoludy i kmarany(chyba nic nie pominalem) a jednak pominalem gobliny.
zaleca sie poczytanie o rasach przed ich wyborem, szczegolnie o odbiegajaych od stereotypu orkach, reptilionach i wogole "innych" kmaranach.
Poczytac mozna na stronie Warlocka, ktorej adres jest bardzo prosty: www.warlock.pl
a link do dzialu o rasach:
http://www.warlock.pl/modules.php?op=modload&name=Rasy&file=index

TERAZ GENERALNIE CO TO JEST...
Nazywa sie to MUD, i jest gra tekstowa umozliwiajaca olbrzymia interakcje z otoczeniem. Jest to gra multiplayer, a wiec dziala 24 godziny na dobe i przebywaja w niej ludzie z roznych krancow Polski, a czasem i spoza kraju.
Generalnie rzecz polega na tzw. erpegowaniu, czyli odgrywaniu swojej postaci. Oraz interakcji z otoczeniem, z zabijaniem potworow wlaznie.
Podczas gry zdobywa sie doswiadczenie, ktore podnosi mozliwosci naszej postaci oraz umiejetnosci ktorych za odpowiednia oplata naucza nas rozni ludzi (i nieludzie) nauczyciele.
Poruszamy sie wpisujac komendy: skroty kierunkow brytyjskich (nw, e, ne) z klawiatury i wiskaja enter, zreszta wszystkiego dowiecie sie podczas gry i polekturze helpa (?nieznana_komenda, np ?wesprzyj)

To chyba tyle...
Aha, gra ta tym rozni sie od Diablo ze nie polega na zabiciu jakiegos bossa, oczywiscie nie wyklucza tego, i nie konczy sie wtedy, generalnie gra sie nie konczy. Nawet gdy zginiemy tracimy jedynie okreslona czesc doswiadzenia zdobytego w trakcie gry i wiekszos przedmiotow i monet jakie mielismy przy sobie.

Generalnie jak ktos posiada IRCa, dobrze jest wejsc na kanal #warlock i tam zadawac jakies pytania (nie zapomniawszy sie przywitac-jestesmy bardzo czuli pod tym wzgledem Wink ) Na pewno obecni postaraja sie pomoc poczatkujacym...

Drake

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elve
Temat postu:   PostWysłany: 01 Lut, 2004 - 15:40
Gość





Male pytanko o system monetarny.
ile miedzi to srebro, ile srebra to zloto, ile zlota to platyna.

uzbieralo mi sie troszke miedzi (Doliczyles sie 3582 sztuk.) i nawet niewiem wlasciwie co to warte
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 01 Lut, 2004 - 16:53
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
przelicznik wyglada tak:
25 miedzi = 1 srebrna moneta
100 srebra = 1 zlota moneta
50 zlota = 1 platynowa moneta

(mitryli jeszcze nie wprowadzili Wink)

tak wiec 5000 miedzi to 2zl i az..

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 28 Kwi, 2004 - 18:23, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elve
Temat postu:   PostWysłany: 01 Lut, 2004 - 18:14
Gość





Dzieki za monetki.
Jeszcze pytanie co do umiejetnosci.
Jak mam powiedzmy miecze wytrenowane u nauczyciela na slabo.
To znaczy ze tak naprawde niemam ich na slabo tylko dopiero jak bede
nimi walczyl. Jesli dobrze zrozumialem. ALe w takim razie skad wiem ie umiem?
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myorek
Temat postu:   PostWysłany: 01 Lut, 2004 - 19:35
Skryba


Dołączył: 28 Lis, 2003
Posty: 52

re up:
jak dopiero co wytrenowales to nie masz efekta, musisz powalczyc zeby go wyrobic, dopiero jak wybijesz troche wszelkiej masci potworow bedziesz naprawde umial walczyc slabo ;]. Efekta nie da sie sprawdzic.

_________________
"Bez tajemnicy nie ma magii...."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 02 Lut, 2004 - 16:03
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Startowo masz efekta 25%, tak wiec jak masz co na slabo (21-30%) dopiero wytrenowane to w istocie masz 5-8 %...
trzeba potrenowac...

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 04 Lut, 2004 - 12:09






Witam wszystkich serdecznie (to mój pierwszy post na forum Smile )

Mam dosć proste pytanie. W jaki sposób dowiedzieć się o zadaniu, nie chodzi mi oczywiście o to by podawać jakie są zadania tylko jak kogoś o nie wypytać. Próbowałem npc pytać np. o zadanie i nic nie skutkowało.

Ponadto chciałbym się dowiedzieć ilu w miarę regularnychgraczy liczy ów mud i jak sprawdzić ilu jest aktualnie na mudzie.

Czy jest rozróżnienie na exp od walki i exp zadaniowy (tak było jak kiedyś grywałem na arce) czy też nie odgrywa to na tym mudzie roli.

Czy trzeba spać czy tez można się bez tego obyć.
Jaki wpływa ma alkohol na osoby w tym mudzie.
Czemu jak spotkałem kilku orków (najwidoczniej npc) to nie zostałem zaatakowany.
Czy po wylogowaniu tracę przedmioty które miałem ze sobą?

Czy dobrze zrozumiałem iż umiejętności mogę kstałcić od nauczycieli?
Czy zioła noszone luzem niszczeją po pewnym czasie?

to na razie kilka pytań - później będzie więcej.

Z góry dziękuję za pomoc
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 04 Lut, 2004 - 12:31
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ojoj sporo pytan, zatem po kolei:
o zadaniu najczesciej dowiadujemy sie przypadkiem, trzeba zwrocic uwage na to co NPC mowi, a potem zapytac go o ten konkretny wyraz.

Np: jakis wiesniak mowi: Oj ma nasz soltys problem.
trza isc do soltysa i pytac go oproblem, pomoc, prace, zadanie...ktores powinno wejsc)

Generalnie questy daja niewiele doswiadczenia, wiec srednio sie je oplaca na poczatku robic. Tu jest system odwrotny. ALe o tym pozniej.


Ilu na mudzie mozesz sprawdzic komenda "kto", lub "kto k/kto s"
Jesl chcesz znac ich imiona wystarczy wejsc na strone www.warlock.pl odnosnik gracze on-line... i tam sa ich imona o ile nie wylaczyli tej opcji.
Regularnych to nie wiem ilu, generalnie teraz w okresie sesyjnym (egzaminacyjnym) jest okolo 20 osob na mudzie. Ale bywalo wiecej. Wiec sie nie sugeruj.


Nie ma rozroznienia w kwestii ilosci, jest w kwestii naliczania. TZN: exp zadaniowy idzie we wszystkie cechy(oczywiscie zgodnie z mnoznikiem rasy), zas exp bojowy w bojowki, odwage a na koncu mentale (oczywiascie tez zalezy to od mnoznika rasy).

Nie trzeba spac. Alkohol szkodzi zdrowiu ! Wink Prawde powiedziawszy jak popijesz to masz belkotanie, z tymze fakt iz nie widzisz ze belkoczesz niekoniecznie oznacza ze nie belkoczesz. Zdarzylo sie kiedys ze pewien komendant opieprzyl swoich oficerow o picie na sluzbie, sam bedac wowczas napitym i belkoczac. No ale dowodca ma zawsze racje.

Orki: radze poczytaj o swiecie na ktorym oparty jest MUD, a wiec o Krysztalach Czasu. Powiem w skrocie, kolesie ktorych spotkales to byl patrol pilnujacy porzadku. Oni nie tylko cie nie zaatakuja, ale powinni wesprzec jak cos cie bedzie lalo. (swoja droga ciekawe czy to juz jest). Przeczytaj opisy ras na stronie chociaz. www.warlock.pl --> Rasy.

Przedmiotow sie nie traci, nawet tak wymyslnych jak buklak czy beczulka. Jakzesz mnie to wnerwia na arkadii. :/ Co wiecej po zalogowaniu sie dwa tygodnie pozniej prawdopodobnie nadal wszystko bedziesz mial (pod warunkiem ze nie logowales sie wczesniej i ci to nie padlo, popekalo, rozpadlo sie, zniszczylo). Generalnie tutaj czas bytowania przedmiotow jest uzalezniony od tego czy i na ile sie logujesz, a nie od czasu rlowego. (tak mi sie wydaje, to tylko obserwacja)

Tak umiejetnosci ucza nauczyciele. Niektorzy stoja w wybranych miejscach, z reguly kojarza sie nauczanymi przez nich umiejetnosciami. Wystraczy podejsc do takiej osoby i wpisac komende "trenuj", jesli bedzie reakcja to wlasnie znalazles trenera/nauczyciela. Jesli nie to najwyrazniej na tej lokacji go nie ma. Sa tez trenerzy ruchomi, znaczy tacy, ktorzy wedruja po calym swiecie. Raz mozesz takiego spotkac w lesie, innym razem w gorach, jeszcze innym we wsi.

Ziola luzem niszczeja, ale nie ma problemu, kazdy zielarz powinien miec na skladzie tez sloik, czy woreczek.

Ziola z traktow czyli lisc(trawa), korzen i kwiat, ktore dla poczatkujacych (poza trawa) sa nieocenione przetrzymuja bardzo dlugo.

To chyba tyle...

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myrr
Temat postu:   PostWysłany: 04 Lut, 2004 - 12:34
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Wrz, 2003
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Postaram sie ogolnie odpowiedziec Cool

1. O zadaniu
Czesto wystarczy posluchac NPCa zeby wiedziec o co go zapyta
dzialaja zreszta standardowe pytania o zadanie czy pomoc.
Jesli nie odpowiada to naprawdopodobniej nie ma nic do zaoferowania

2. Exp z walki i z zadan nie jest rozrozniany ( znaczy traci sie go po zgonie) brutalnosc (niewidoczna) liczona jest z roznicy miedzy bojowkami a mentalami.

3. Spanie nie jest konieczne (postacia Very Happy )
Alkochol dziala podbnie jak na arce lecz roznie w zaleznosci od rasy (tu nie jestem pewien)
Orki w Orchii to sily porzadkowe wladza tam spoczywa w rekach Katana
wiec zatakuja jesli cos naboisz Smile
Przedmioty czesc przedmiotow sie zuzywa generalnie zachowuje sie je przez jakis czas (nie liczony jest czas gdy nie jestes zalogowany)

4. Po swiecie kraza nauczyciele ktozy moga za drobna oplata nauczyc cie wielu pozytecznych umiejetnosci. (znalezienie ich to juz inna sprawa)
Tak ziola noszone bez pojemnikow wysychaja i rozpadaja sie po jakims czasie

Mam nadziej ze nie popelnilem za duzo bledow Cool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 04 Lut, 2004 - 12:43






Dziękuję za odpowiedzi.

Teraz kolejne pytanie. Właśnie zginąłem w walce z szopem. Niby moje cechy powinny mi zapewnić zwyciestwo ale mialem lagi i padlem. Ale czy generalnie samo porównanie cech sprawi iż moje zwyciestwo będzie możliwe (znaczy porawdopodobne)?

Znów próbowałem go zaatakować i zanim wogóle zdążyłem uderzyć zadam mi 5 (!!!) ciosów i od razu byłem w złej kondycji. Może mi to ktoś wyjaśnić?
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Elve
Temat postu:   PostWysłany: 04 Lut, 2004 - 12:45
Początkujący


Dołączył: 02 Lut, 2004
Posty: 1
Skąd: doriath
Mam pytanie odnosnie koni.
Na arce wkuza mnie to ze niema a tu chyba mozna jezdzic.
Tylko problem. Znalazlem rumaka i nie moglem dosiasc bo moje umiejetnosci nie pozwalaja dosiasc na oklep (czy bez siodla i uzdy).
Ale nie spotkalem nigdzie siodel ani uzd, zajrzalem to kazdego zajazdu i stajni ktore znalazlem, no napewno nie wszystkie. Ani treningow ani siodel :/
Tak wiec co trzeba umiec i gdzie kupis siodla? No i konie?

_________________
Zostańmy sami pośród muzyki dusz a dłonie niech obejmą nasze ciala w tańcu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006