To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Myorek
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 18:42
Skryba


Dołączył: 28 Lis, 2003
Posty: 52

Podpisuje sie czterema lapkami.

_________________
"Bez tajemnicy nie ma magii...."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 19:22
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
A propos starych testerow, ktorzy "czekaja" jak raczyles okreslic na gildie.
czuje sie obrazony, i czuje ze obraziles nie tylko mnie ale dwie inne osoby, ktore szanuje, lubie i cenie.

MY NIE CZEKAMY NA GILDIE!
My piszemy gildie od podstaw. A te dwie biedne bogu ducha winne osoby zeby dostac gildie (znaczy zeby otwarto ich gildie, ktora jest w 90 % skonczona ale i tak pelna niedorobek) musza napisac MIASTO.
Miasto przy, ktorym Kar i Ranhar-gar razem to pestka jest.

I ci ludzie, ktorym zalezy na przyszlosci MUDa, z niepokojem zauwazaja ze ta gra jest rozwalana w drzazgi przez jedengo tylko czlowieka. Upartego, z ambicjami, moze troche zbyt duzymi, goniacego glownie za lepszymi cechami, sprzetem itd itp. (bez obrazy Ragar - to dosc lagodne okreslenia, moglem uzyc mocniejszych, ale nie widze sensu).
I widza to nie tylko gracze. Widza to tez wizowie, ktorym nagle sie odechciewa. Ktorzy sa przeladowani robota a wszystko po to zeby i tak tylko jedna osoba i waski krag jej przyjaciol miala radoche z tego MUDa. Gry, ktora miala byc tworzona dla wszystkich. Ale im wiecej przegiec w jedna strone tym gorzej dla MUDa. Tym gorzej...

PS:
Po co do czorta mam sie logowac? Po to zeby expic? Nie mam czasu, ani ochoty. Wyexpilem jako taki poziom, wiecej mi chwilowo nie trzeba. Erpegowac moge, ale z kim? Z tymi, ktorzy expia? Moge. Czemu nie. Ale walka czasem nuzy, mialem dosc walki na arce, mam dosc na Warlocku. Otworza gildie to bedzie jakis ruch, co sie bedzie dzialo, beda nowe twarze, nowi ludzie, nowy erpeg. I o to mi chodzi. Nic dodac, nic ujac.

D. spokojny jak zwykle...

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myrr
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 19:26
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Wrz, 2003
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Zapewniam cie ze kamrany nie pisza sie same
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ilear
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 19:40
Skryba


Dołączył: 11 Lip, 2002
Posty: 72
Skąd: Wytwornia Koparek pod Krakowem
Ragar...niewiem, ale chyba ci juz to nie raz na wiesciach mowili, a jak nie to jeszcze raz powiem ja:

Nikt ci nie zazdrosci pakernej postaci
Badz sobie taki, mi i innym mysle to lata...
Tu chodzi ogolnie o kmarany jako o rase ktora powstala z niczego i nalezy ja uksztaltowac, a zaden myslacy czlowiek nie spojrzy na kmarana okutego we wszystkie mozliwe zbroje i nie powie - o typowy kmaranski wojownik...

Tyle

_________________
Ilear aep Elleiseh, elf z zamilowania, Wladca swojego Pierscienia, Mroczny Krolik z Wysp Fajfusa, Niepokonany w walce na zapalki, Imperator ssajacych lizaki, zagubiony i pozostawony przez matke na pastwe jej dzieci...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 19:46
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Dobra Drake sory troche sie wkurzylem i za ostro moze wyszlo.
Ale powiedz sam co bys czul gdy grasz prezz 30 dni poswiecasz caly wolny czas i kazdy ma do ciebie pretensje ? I dlaczego do ceibie ? Bo masz najwieksze cechy i expa w sobie.
Czy ja kogos zabijam ? Czy ja obrazam, klne na kogo popadnie robie cos zlego ? Czy nie staram sie nie pomagam innym ?
Mam taki styl gry jaki mam nie chce innego. Ty sobie nie chcesz grac to nei graj ale daj grac innym. Ja i koty NIE GRAMY W INNEGO MUDA tylkoe tego - tego jednego i nas to bawi. Jak go rozwalamy ? No powiedz jak ?
Ktos ci cos zrobil czy komukolwiek z graczy to pisac do mnie beda surowe konsekwencje. Bardzo surowe.
Ale wy sie czepiacie mojego wizerunku postaci. Mojego wizerunku kota.
Czy ja sie czepiam jak zachowuje sie Drake ? Czy narzekam na innych ciagle ?
Teraz narzekam na Orki bo mnie prowokujecie.
Rozwalam muda tym ze nie pozwalam kotom bic wiosek ?

Czemu wszyscy sie tak przyczepili kotom ?
Jakbym gral inna rasa tez mialbym najwieksze bojowki - Spedzilem w tej grze 30 dni ponad. I nikt nawet nie ma poloy tego co ja. Gram sobie z nudow. Bo mi sie tak podoba. I nikt nie robi muda podemnie. Ja tez pisze gildiie piszemy teraz kmaranskie miasto - jak pwoiedizales beda gildie gdy to napiszemy.
Moze wizowie niech zmienia mi rase na goblina - to bedziecie jezdzic na gobliny...

Re. Ilear to ci skroce rys postaci.
Dziki kot wychowany przez krasnoludy - przez to pijak, rozrabiaka ale trzyma sie troche w ryzach. Stara sie byc sprawiedliwy i po swoich wychowawcach zatrzymal - pociag do ciezkich broni i zbroi. Z Racji wychowania i bo jest silny i nic mu to nie przekszadza. Malecialosci jezykowe jezyka krasnolodow.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ilear
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 20:19
Skryba


Dołączył: 11 Lip, 2002
Posty: 72
Skąd: Wytwornia Koparek pod Krakowem
Ragar - swietna historia postaci Laughing

1. kot wychowany przez krasnoludy Laughing
2. pijak Laughing Laughing
3. pociag do zbroi i btroni ciezkich Laughing Laughing Laughing

1+2+3 = szef bractwa kmaranow Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Ilear aep Elleiseh, elf z zamilowania, Wladca swojego Pierscienia, Mroczny Krolik z Wysp Fajfusa, Niepokonany w walce na zapalki, Imperator ssajacych lizaki, zagubiony i pozostawony przez matke na pastwe jej dzieci...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 20:19
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
I taki wlasnie nietypowy kot jest szefem Bractwa, w zwiazku z czym cala reszta bierze z niego przyklad.
no comment

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myorek
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 20:24
Skryba


Dołączył: 28 Lis, 2003
Posty: 52

Kto powiedzial ze bierze z niego przyklad, kto powiedzial ze nietypowy? Tez mam wyekspiona postac tez mam jej jasny obraz i tez ta postac jest kotem. I popieram Ragara. Najezdzacie na nas, chcecie narzucac tylko ograniczania. Kota nie wolno tego, tamtego, nie dacie czasu zeby wszystko poustawiac i zrobic tak zeby wilk byl syty i owca cala.

_________________
"Bez tajemnicy nie ma magii...."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myrr
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 20:45
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Wrz, 2003
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Myslalem ze to ma byc forum konstruktywne a nie wyrazajace czyjes zale dziekuje za uwage

Pa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ghark
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 21:26
Początkujący


Dołączył: 26 Gru, 2002
Posty: 23

Wydaje mi sie Ragar ze poprostu za bardzo poszedles na skroty kreujac swoja postac... bo skoro bez opamietania sie rznie wszystko co dycha i na drzewo nie ucieka podczas gdy reszta probuje zachowac jakiekolwiek pozory rpga i klimatu to sie nie dziw ze cie potem o to atakuja...
Malo tego - probujesz na innych wymoc by proby zabicia ciebie ubarwiali rpgiem... hyhhyhy to jest niezle Smile
Do tego dolozymy jeszcze to ze jestes chamski, zarozumialy i ogolnie rzecz biorac nie da sie z toba gadac to juz wiesz czemu cie tak wiele osob nie lubi i sie czepia...
Orkow sie zaden wiz nie przyczepi jak ciebie, bo orki sukcesywnie plenia w swoich szeregach zachowania prezentowane przez Urakiego i Azoga, czy innych (jak sie uprzesz pokaze ci nasza tablice gildiowa - oj ciezko bys sie zdziwil).

Co do kotow to w tym ze jest jak jest wg mnie akurat masz niewiele winy... jak sie uruchamia rase na mudzie trzeba miec jej jasny obraz i pewne zachowania wpajac gracza od poczatku zamiast dawac im swobodnie expic gdzie chca...

Ja dostalem zjebe od Inga za kilkoro dzieciakow ubitych w Arhsen na poczatku grania jeszcze bedac kadetem, pogadalismy, przedstawil swoje racje, poparl klimatem i przyznalem mu racje - zaczalem expic na jaszczurkach w gorach (to takie male repty nie?Wink), potem koboldach i jakos poszlo... ciebie niestety tego pozbawiono i jest klops bo sprawy cofnac sie nie da...

Szkoda tylko ze ty jestes jaki jestes bo zle to wrozy rozmowie o przyszlosci Bractwa.

Ghark
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kharegn
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 21:52
Mag Warlocka


Dołączył: 15 Lip, 2002
Posty: 45

Eh, czy u nas tez musialo do tego dojsc, ze wszyscy zaczynaja sie nagle klocic, doslownie kazdy z kazdym? Tez mam problem, bo jestem Lordem domeny, gdzie znajduje sie gildia Kmaranow i na mnie tez spoczywa odpowiedzialnosc za nia. Coz, niestety nikt, nigdy jasno nie sformulowal, jak maja sie zachowywac gracze odgrywajacy kmarana. Tworca tej rasy przez dlugi czas sie nie pojawial (oczywiscie wiem, ze to nie z jego winy), gdy teraz sie pojawil okazalo sie, ze.. no wlasnie co? Ja szczerze mowiac nic nie rozumiem z tego co sie aktualnie dzieje, ale wiem jedno...
Czy nie lepiej podyskutowac spokojniej, wysunac swoje propozycje zmian, omowic je wszystkie, a nastepnie (jesli juz uznamy, ze to konieczne) dac czas Bractwu na zmiane niektorych aspektow dzialalnosci?
Po co od razu skakac sobie do gardel? Zamiast sie bluzgac, obrazac, przestawac pisac na forum... zbierzmy sie razem i podyskutujmy.. kulturalnie! W koncu to jest nie tylko moj mud, czy innych wizow... to jest mud nas wszystkich, tych ktorzy w niego graja, wiec na Boga nie (sorry za slownictwo, ale czuje sie sfrustrowany) rozpierdalajmy naszej wspolnej pracy w tak glupi sposob!

_________________
Hokus Pokus
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kharegn
Temat postu:   PostWysłany: 03 Gru, 2003 - 21:56
Mag Warlocka


Dołączył: 15 Lip, 2002
Posty: 45

Aha, i prosba do wszystkich. Czasem warto odsunac nieco na bok wlasne ambicje.. bo inaczej nie bedzie ich gdzie zrealizowac, jak tak dalej pojdzie, chyba ze komus bedzie sprawialo przyjemnosc granie w pojedynke, a napis Przebywasz sam w swiecie Warlocka bedzie mu sprawial przyjemnosc. Wierze, ze Wy tacy nie jestescie.

_________________
Hokus Pokus
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 04 Gru, 2003 - 07:40
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Jeja! Zaczynam czuc sie przynajmniej dziwnie.
Ci co mnie lepiej znaja wiedza, ze jestem osoba bardzo ugodowa. I sprzeczki nie leza w mojej naturze (moze to moj blad)

Wiecie co? Jak to dzisiaj rano przeczytalem te kilkanascie Postow ktore przez noc pojawily sie na tym forum, to nie wiedzialem co odpowiedziec.
Zatkalo mnie. Nie dlatego ze o mnie pisano.

Zadziwil mnie jeden zarzut. Ze moje dzialania powoduja ze Warlock przestaje byc mudem dla Graczy, a staje sie Mudem Ambinych Wizow.

Kurcze. Ubodlo mnie to niezmiernie. No ale moze to wina tego ze za malo wyjasniam swoje postepowanie (chociaz osobicie uwazam wrecz odwrotnie).

No ale wracajac do tematu.

To prawda ze nie pojawialem sie za czesto przez pewien dluzszy czas. Powodow bylo troche, ale skutkie najwazniejszego z nich jest to ze jestm w kocnu MGR INŻ.

Teraz udalo mi sie powrocic do pracy. Nigdy nie ukrywalem ze moje umiejetnosci kodowania sa raczej mizerne. Ale czy kazdy kto tworzy muda musi umiec doskonale kodowac? Nie wydaje mi sie. Moja mocniejsza strona (przynajmniej tak mi sie wydaje) jest wyobraznia i pewne doswiadczenie gdy na innych Mudach. Wiec normalna koleja rzeczy wykorzystuje swoje umiejetnosci.

Drogi Ragarze. Masz do mnie pretensje ze wywracam obraz i zasady bractwa. Pewnie masz racje. Zgadza sie wywracam. Ale swoje reformy staram sie jak najlepiej wytlumaczyc. Jednak z drugiej strony nikt nie moze mi zarzucic despotyzmu, czy innej hegemonii w tworzeniu rasy Kmaranów. Jestem otwarty na propozycje. No tak. Żle powiedzialem - jestesmy otwarci na propozycje.

Zarzuca sie tworcom gildii i rasy, ze obcinaja ja nie pozwalajac na samodzielny rozwoj i samowole. Prosze sie nie obrazac, ale wlasnie na samowole. Inne rasy maja juz ugruntowane zasady i schemat charakterologiczny na podstawie wielu innych systemów RPG. Mimo to i tak pojawiaja sie problemy z uscisleniem na przyklad Orkow, tak roznych w swietle KC i innych systemów.
Rasa Kmaranów powstala z bardzo ciekawego pomyslu. Polaczenie cech ludzkich i kocich daje spore mozliwosci. Jednak nie mozna wziac tylko dobrych cech, polaczyc je i stworzyc rase herosow. Trzeba rowniez roznie logicznie uzasadnic i wprowadzic wady i minusy zycia Kmaranem.

Oczywiscie podniasa sie glosy ze to sztuczna balansacja. Ale bedac kreatorem swiata nie mozna zapominac o innych rasach. Uwzglednic rowniez ich racje.

Wprowadzenie ograniczenia w noszeniu zbroji i na przyklad wprowadzenie zlych ubocznych skutkow pijanstwa dla kmaranow podyktowane jest checia zrownowazenia bonusow rasy w postaci wiekszej zwinnosci i wyostrzonych zmyslow.

Twierdzenie, ze jesli czegos do tej pory nie bylo w rasie Kmaranów, a zostalo wprowdzone, dotego nieslusznie, uwazam za malo obiektywne lekko mowiac. Jak juz zauwazono rasa caly czas sie rozwija. Caly czas pojawiaja sie nowe pomysly (nie tylko zglaszane przez Kmarany, i nie tylko na korzysc Kmaranów).

Pomysly beda zawsze, i zapewniam was, że zawsze znajdzie sie ktos kto tych pomyslow wyslucha i wezmie je pod uwage przy tworzeniu czegos tam nowego, czy tez nieuchronnej zmianie czegos co juz istenieje.

Dobra! Koniec tej przydlugiej tyrady.
Wazje jest jedno, o czym moge zapewnic. Nie jestem radykalem, juz raczej liberalem, i jestem calkowicie otwarty na dyskusje. Jesli chodzi o Kmarany, to jesli ktos uzasadni swoje racje dobrze, to ma duze szanse mnie przekonac i zmienic moje zdanie. Jest tylko jeden problem wtedy. Przekonac jeszcze musi innych. Ale moze wtedy bedzie juz mial sojusznika w mojej osobie.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 04 Gru, 2003 - 09:07






1- rzeczywiscie smieszy mnie stopien zaangazowania niektorych w "klotnie"...
2- nie mam dokladnego obrazu ograniczen nakladanych kotom, ale te wymienione pare postow wyrzej wydawaly mi sie uzasadnione erpegowo.
oczywiscie zakladam ze aeby byla rownowaga, za pewnymi ograniczeniami powinny isc bonusy gdie indziej.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 04 Gru, 2003 - 09:58
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Panowi i Panie przepraszam za ton niektorych wypowiedzi ale wiecie jak to jest gdy kilkadziesiat obcych ludzi najezdza na ciebie z wciaz nowymi zarzutami ?

Ghark Koty z bractwa maja zakaz bicia wiosek dobrych npcy, dzieci itp nie o to chodzi. Chodzi o Ileara (zminil teraz imie na inne) ktory chce dalej bic dalej mordowac (i mimo ze jest adeptem robi to nadal - nawet wczoraj ukrylismy sie na trakcie i nie widzac nas zabil jednego wiesniaka).
Ja zakazalem kotom wybijac wioski, wybijac Orchie i Arshen czy to jest jasne ? Sa takie same ograniczenia jak w SC i teraz pomagalem startowac znajomemu i nie wybil on ani nie wybije ani jednej wiochy !

Co do noszenia ciezkich zbroi - Ilear tak sie z tym wyklucal a sam chodzi w ciezkich bo mu sie system walki nie podoba i bez sie nie oplaca.
Przytaczam rozmowe z irca - bo Pan Ilear bardzo ladna propagande sieje.
<ilear> a plytowke nosze, poki system walki sie nie zmieni
<Kocur-> aaaa
<Kocur-> nooo tak
<ilear> bo walka w lekkiej zbroi zadnych bonusow do walki nie daje
<Kocur-> a my mamy nie nosic ?
<Kocur-> no wlasnie wlasnie
<ilear> ja ci nie mowie JUZ zdejmuj
<Kocur-> skoro robisz inaczej
<Kocur-> jak nie ?
<ilear> tylko mowie ogolnie ze nie powinny nosic a ty sie rzucasz
<ilear> co nie?
<Kocur-> jak bedzie to sensownie rozwiazane to prosze bardzo
<Kocur-> to juz od dawna mowie
<ilear> bedzie
<ilear> temu pisze system walki:)

Drugi zarzut - Koty teraz nie beda nosic ciezkich zbroi. Tak to ustalilismy z Indhia i tak testowalismy zebysmy my byli zadowoleni (tracimy ale nie roznica 20 rasy slabszy jaka jest gdy walczy sie z zbroja kompletna i bez zbroi) i wy byscie byli zadowoleni.

Postanowilem tez nie lazic nawalony ale trzezwy tez mi nie pasuje - ide na kompromis bede sie mogl z kazdym bez belkotania dogadac.
Do tego prosze Sethara zeby sie odezwal jak bedzie - Opiszemy Bractwo jak sie ma do jego Wysokich Kast oraz wymyslimy rasy kotow.
Skoro elfy i orki i wogole wszyscy maja rozne rasy propbonuje nazwac i opisac ze trzy. Takie wlasnie bardzo kocie - dzikie wielkie agresywne. Typowych myslicieli szamanow oraz taka pragmatyczna najbardziej ludzka rase kotow.
Wtedy ktos odgrywajac bedzie mogl powiedziec Jestem Sithe - Najbardziej ludzki z kotow i dlatego tak zachowuje sie.
Bo nikogo nie dziwia elfy z sztyletami, elfy z wloczanimi z szablami z mieczami. A dla kotow tylko szable. Co broni zrobic silne dziwie wielkie koty ktore moga walczyc mieczami. Oraz mniejszych zwinniejszych pobratymcow walczacych szablami i lekkimi sztyletami.


ps. Z przeprowadzonych testow wyniklo ze w pelnej zbroi koncze hobgobora w sweitnej (nie w napiersniku - w bardzo slabej zbroi z Dietera, w napierchu nie zdjalby pewnie z Pelni). Potem test bez niczego goly tylko z bronia - 3 razy przegralem i nie dalem rady go ubic. To tak apropo chodzenia bez zbroi wogole.

Wogole przestaje odpowiadac na Forum bo wychodzi tylko straszna pyskowka wizowie traca zapal a ja mam dosc grania.
I pytanko dla Draka - Wyexpiles poziom jaki ci sie podoba i nie grasz bo po co ... bo ci sie nie podoba. A my chcemy grac nam sie podoba cholera jasna. I co tez wszyscy maja przestac grac bo maja jakis tam poziom ?
Nie sadzisz ze to bardzo ale to bardzo egoistyczne tlumaczenie ?
Mi sie nie podoba to wam tez nie powinno i wogole nie grajcie czekamy na niewiadomo co ?

Ragar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006