To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 17 Mar, 2004 - 07:51
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
No ale przeciez moze kazdy, bez wiekszego problemu, tylko dostepnosc jego jest jak sam mowisz regulowana.
W tym przypadku taki regulatorem jest bycie/nie bycie w gildii. Uwazasz ze do rasowki na Warlocku sie tak trudno dostac, ze trzeba dac wszystkim kretynom, ktorym sie nie chce starac do gildii, spelnic tego minimum, wszystkie umy?

Posluchaj chwile siebie, bo mnie zaczyna cos trafiac...
Gdzie tu elitarnosc? Gdzie tu miejsce na jakiekolwiek gildiie skoro dasz wszystkie umy do nauki?

Ja rozumiem takie umy jak kowalstwo, drwalstwo czt gornictwo. Bo mozna isc samemu i to robic. (chociaz ciezej bedzie znalesc nauczyciela dla niezgildiowanego/partacza)

W sredniowieczu, jak i w KC tak wlasnie jest kazdy moze uczyc, kazdy moze podnosic na poziom, ale niektore poziomy (te wyzsze dostepne sa tylko dla okreslonych ras, z okreslonym charakterem, wyznaniem i przynaleznoscia) i tu wlasnie miejsce na MUDowe gildie.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 17 Mar, 2004 - 11:04
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
Moze ja sie myle .. a moze i nie..
Ale czytajcie wy to co Sethar pisze dokladniej i ze zrozumieniem..

Nie zupelnie sie z nim zgadzam, ale on napisal dokladnie to co Ragar i Drake.. zeby wszyscy mieli uma powiedzmy na 10 a gildie dawaly na 30
znaczy zeby nie mylo czegos takiego ze jak jakas gildia umie cos robic to ktos chociazby od samego patrzenia sie nauczy.. i jesli ma wszystko na swoim miejscu (bo czlowiek bicia pazurkami sie nie neuczy chyba) to moze tego sprobowac..

Tyle ze wtedy trzeba by tak ze wszystkimi specami itd a to juz dla mnie za duza przesada.. w sumie to kto powiedzial ze nie mozna probowac dajmy na to ataku z zaskoczenia jak sie juz wiele razy widzialo jak to sie robi Smile odpatrywac to i malpy potrafia..


Ing

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 17 Mar, 2004 - 12:35
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Ingwar ale te pomysly powoduja tylko ze bedzie jeszcze wiecej kmaranow - mimo ze jest i tak ich najwiecej w swiecie chyba... Nowa ciekawa rasa, silna, silna gildia, jeszcze do tego zrobienie ze niezgildiowani beda mieli fajne plusy ???
Dla mnie mala przesada ...
Juz i tak mam problem co robic z Bractwem. Juz teraz daje zadania zeby awansowac z adepta...
Jak wszystkie inne gildie przyjmuja nowych - ba nawet jak zrobi sie zolty gob to go koledzy zaprowadza do gildii, pokaza jak sie dostac. Tak samo orki laza i szukaja tego co maja znalesc zeby od reki sie przyjac- jak spotkaja swiezego orka.

A tu mimo ze musisz przejsc chory las, zrobic zadanka, pomeczyc sie troche i tak jest wciaz duzo nowych kmaranow...
Dlatego dajcie jakies ciekawe bonusy innym a kmaranom juz narazie styka.


Ostatnio zmieniony przez Ragar dnia 20 Mar, 2004 - 11:35, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 17 Mar, 2004 - 17:08
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
A kto powiedzial ze ja chce dawac tylko Kmaranom?
Przeca od samego poczatku pisze zeby wymyslic cos innym rasom.

Kmaranom zostawi sie pazurki. Uzalezni trening od przynaleznosci i innych zaleznosci i bedzie milusio.

A inne rasy dostana cos nowego, co rozwniez sie uzalezni. I wszyscy beda zadowoleni, szczesliwi i happy. Rolling Eyes Shocked


A tak apropo. Nie jestem radylaknie za daniem wszystkich umiejetnosci wszystkim. Znaczyudostepnieniu nauczycieli wszystkim. Jednak umiejetnosci fizjologiczne i fizjonomiczne powinny byc dostepne, a ograniczac je powinna tylko dostepnosc trenerow odpowiedniego poziomu.


Mile perspetywy ! NIE? Razz Laughing

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 17 Mar, 2004 - 20:26
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Re up:
Wyczytalem na stronie o KC, ze krasoludy maja gruba skore dajaca AC Cool
Moze nam dodasz Question

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 17 Mar, 2004 - 22:44
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
ta maja 20/20/20 ..przy 60/60/60 reptow...

popieram Ragara:
KOTOM DOSC SMACZKOW!

PS: Sethar, Ty to wyraznie chcesz zrobic na sile. NIkt tego nie chce a ty i tak musisz. No i zrobi sie arka kiedy to Administracja ma swoj wspanialy plan, tylko ze zaden z graczy go nie aprobuje. Wez posluchaj kmaranow. Skoro nie chca to nie dodawac tego.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 18 Mar, 2004 - 06:58
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Dobra! Od tej pory nic mi sie nie bedzie chcialo! Evil or Very Mad

To prawda ze taki system ogolnej dostepnosci ograniczonej jedynie poziomami poszczegolnych nauczycieli i dostepnoscia takowych trenerow podoba mi sie. Odpowiada moim przekonaniom o zasadach panujacych w swiecie. Nie lubie sztucznego ograniczania. Lubie jak cos jest przynajmniej w cesci dobrze uzasadnione. A ograniczanie dostepnosci umiejetnosci przyrodzonych (pazurki kmaranów, skora reptow, zwinnosc elfow itp - ktorych jeszcze nie wymyslono) tylko dla gildii uwazam za nieuzasadnione wlasnie. Jako naturalne powinny byc ogolnie dostepne, a jedynie ich poziom wyszkolenia moze byc uzalezniony od dostepnosci nauczyciela (gildie moga przeciez wynajac lepszego trenera i sprawa wyzszego poziomu uma zalatwiona).

Jesli mi ktos dobrze wytlumaczy dlaczego na przyklad "skakanie przez ogien" powinno byc dostepne jedynie dla gildii reptylionow ideologicznej, a pazurki dla Bractwa, i to wytlumaczenie bedzie przekonujace, to nie widze problemu. Jak zawsze powtarzam - Nie jestem radykalem - i nie trzymam sie swoich pomyslow do smierci (zeby nie wspomniec slawnego hasla - Smierc albo moje pomysly.)

Tyle narazie.
Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 18 Mar, 2004 - 09:56
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
bo to gra i tak jak walka jest nierealna zeby byc grywalna tak gildie maja motywowac graczy.
sethar gra sie nie nudzi jak masz jakies cele, jakies postawy do realizacji i po to sa gildie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myrr
Temat postu:   PostWysłany: 18 Mar, 2004 - 10:01
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 24 Wrz, 2003
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Noo Panowie

Setharowi chodzi o to zeby kazda rasa miala przedsmak tego co ja czeka w gildii, nie ma tu mowy o wysokich treningach czy czyms tam chodz jedynie o
dostepnosc podstawowych umiejetnosci bez przynaleznosci gildiowej

Nie rozumiem co ma byc w tym zlego? Shocked
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 18 Mar, 2004 - 19:44
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Dlatego mowie - zrobic emota wyciaganie i chowanie pazurow ... Ale jak teraz z wielkoscia ? Przerobic w bractwie ?
I czy maja rosnac ? Czy nie. Bonusowa powiedzmy nie maja - liczy sie tylko walka wrecz. I tak zaden niezgildiowany kmaran nie powalczy wrecz bo po prsotu ma tego uma na slabo i koniec. My mozemy w bractwie powalczyc bo to nasz PODSTAWOWY um walki. Szable sa tylko drugim.

Dodac tez w takim razie pazury np reptom - to od niech przeciez sie zaczal mechanizm walki, oraz czy ja wiem ... Gobom ? Jezeli podchodzi sei do niech jak do malych potworkow.

Druga sprawa - uderzenia butami, z kolanka nagolennikami, jakies kastety ktore moznaby dobyc dla innych ras ... tego mi brakuje w systemie walki wrecz.
Wtedy kmaran nie bylby taki przegiety z pazurami - wystarczyloby zeby czlowiek zalozyl kastet i mialby porownywalny plus do dmg.
Plus buty z kolcami ... nagoleny z kolcami i bylaby mozliwosc wykorzystania nawet przez niewyumione postacie walki wrecz.

ps. Sethar podajesz za malo konkretow... Z tego co piszesz moze wynikac 150 zeczy i musialbys to uscislac. Dokladnie pisac o co chodzi bo tak pomysly sa zbyt ogolne, zbyt abstrakcyjne.
Zarzucanie tylko jedynm zdaniem tekstu - dajmy kmaranom pazury raczej irytuje bez dokladnego opisu jak to ma wygladac ...
Jaka jest twoja wizja tych pazurkow ?

Ragar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 19 Mar, 2004 - 07:03
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Dobra! Postaram sie.
Ale z reguly staram sie jedynie zasygnalizowac problem, pomysl i inne wymysly, aby inni sie mogli wypowiedziec. Jak bym wszystko dokladnie opisal to nie byloby zabawy. Ale dobra. W niektorych wypadkach postaram sie wyjasniac dokladnie o co mi chodzi.

Pozdrowka Sethar.

Ps. Nie wiedzialem ze pisze tak niezrozumiale. Co prawda czasami pisze ciurkiem co mi do lba przypelznie, ale staram sie aby byl zachwany ciag myslowy. Dobra. Koniec Kajania. Bedzie lepiej. A co do innych to prosze czytac dokladnie to co inni pisza. Czasami ktos napisze dobrze, ale ktos inny nie postara sie i odczyta blednie.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 28 Mar, 2004 - 23:43






A mnie sie zawsze kmarany kojarzyly z Kithari z Wing commandera.

Drugie skojarzenie to bastets z WOD
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 29 Mar, 2004 - 00:35
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Bastet z WoD to też moje skojarzenie i w znacznym stopniu oparłam moje spojrzenie na kmarany właśnie na bastetach. W szczególności po przeczytaniu podręcznika do bastetów.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 30 Mar, 2004 - 16:50
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Na kilrathi wzorowana jest moja ikonka z forum.

Pozdrowka Sethar

Tez o wing komanderze myslalem wyobrazajac sobie Kmarany kiedys tam.

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 31 Mar, 2004 - 00:27






Ja mam w glowie jeszcze porocz wyzej wymienionych - kilthari sa za duze jednak pewnego kota z pewnego swietnego komiksu ;P
Zwanego Blacksadem
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006