To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Myorek
Temat postu:   PostWysłany: 14 Mar, 2004 - 20:34
Skryba


Dołączył: 28 Lis, 2003
Posty: 52

Tez jestem za tym zeby zostalo tak jak jest.
Pozdrawiam.

_________________
"Bez tajemnicy nie ma magii...."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 06:39
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Kurcze, znow namieszalo sie.
Ale dobrze. Przynajmniej widac ze ktos uwaza na lekcji.

Po wyczytaniu waszych uwag mam taka propozyche. Co powiecie na to, aby niezgildiowane, w walce wrecz poprostu mialy opisy ze walcza pazurami. Bez dodatkowych obrazen pozanormalnych ale z dodatkowymi opisami wymienialnymi ze standardowymi opisami walki bez broni.

Wiecie co jest problemem? Uwazacie ze kazda zmiana musi byc na lepsze.
Nigdy nie powiedzialem, ze dajac niezgidliowanym Kmaranom mozliwosc walki pazurami da sie im dodatkowa bron. Żle! Bron tak, ale jako alternatywa dla piesci. Dla mnie pazury u kmarana to cos naturalnego, tak jak ogon i gruba skora u reptyliona. I jako taką Kmaran od malenkosci powinien je wykorzystywac w walce.
Ale jak dla mnie to takie wykorzystywanie moze byc raczej tak na pokaz. Porownujac z innymi rasami bez pazurow walka wrecz Kmarana powinna wygladac tylko inaczej. Poziom ciosow i ich sila nadal powinny byc zalezne od umiejetnosci i doswiadczenia.

Co szkodzi zaproponowac kazdej rasie jakies klimatyczne, indywidualne i przypisane tylko tej rasie sposoby walki. Sposoby a nie DODATKOWE ciosy. Czy nie uwazacie ze to poprawia klimatycznosc? Ostatecznie moze to byc nawet jakis nieraniacy automatyczny emot niezalezny od postaci.

Co o takiej propozycji myslicie?

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 08:23
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
wazne jest zeby takie nowosci odnosily sie do wszystkich ras, inaczej rzeczywiscie kmarany przeludnia kontynent.
innymi slowy, przy dyskusji o emotach do walki wszystkich ras, jestem sklonny uznac to za ciekawe, aczkolwiek nie konieczne, lecz tylko do kmaranow, jest dla mnie absurdem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 11:37
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Dobra! To oczekuje na pomysly "broni" rasowych w stylu Pazurków dla Kmaranów rowniez dla innych ras.

W zwiazku z tematem topicu prosze umieszczac to na Tablicy Pomysłow.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 17:07
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Setharku,
niestety kmarany sa w tym wzgledzie przodownikami. Nie da sie ymymyslic nic takiego dla elfa, krasnoluda, a tym bardziej dla gnoma czy niziolka.
Dla czlowieka?
Zycze szczescia.
Nie chodzi o to ze to liczbowo byloby IN PLUS. Po prostu graczowi dawaloby wieksza frajde niz jakakolwiek inna rasa.

VETO.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 17:31






Drake napisał:
Setharku,
niestety kmarany sa w tym wzgledzie przodownikami. Nie da sie ymymyslic nic takiego dla elfa, krasnoluda, a tym bardziej dla gnoma czy niziolka.
Dla czlowieka?
Zycze szczescia.
Nie chodzi o to ze to liczbowo byloby IN PLUS. Po prostu graczowi dawaloby wieksza frajde niz jakakolwiek inna rasa.

VETO.


A czy musza byc to od razu sprawy zwiazane z walka. Czy nie mozna dac reptilionom skakania na ogonie, goblinom plucia do celu i co tam sobie opiekun rasy wymysli (w ramach zdrowego rozsadku oczywiscie).

Pozdrawiam
M.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 20:35
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Ale od tego sa kurde gildie i kluby - zrobcie klub boserow czy cos takiego ze zmieni walke w zalerznosci od rasy/checi = np na jakies zgrabne opisiki punktowania, lub wlasnie dla kmaranow pazurami (choc przeciez kmaran tez moze nie wysunac pazurow i bic piesciami prawda ?)

Dlaczego dodawac to od reki ... Ja bym zrobil klub czy zostawil to gildiom zamiast dodawac setki bajerow od reki tak.

Ragar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 15:57
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Drogi Ragarze. Takie wlasnie przekonania chcialem na Warlocku przynajmniej w czesci wyeliminowac.

Chodzi mi o stwierdzenie ze cos jest dla gildii, a dla zwyklych smiertelnikow nie. Dlaczego akuat ma tak byc. Osobiscie uwazam ze gildia to organizacja pomagajaca zawiazac wspolnote czynow, mysli, lub rasy. Ograniczanie wiekszosci umiejetnosci do gildii uwazam za przesade. Pewne umiejetnosci sa przeciez przypisane od urodzenia. Oczywiscie niektorzy lepiej nimi wladaja inni gorzej, ale wladaja. Zgodze sie rowniez ze sa umiejetnosci wyjatkowo specyficzne, ktore poznac moga tylko nieliczni, ale czasami wiedza o nich moze przeniknac i do pospolstwa.

Dla mnie najlepiej by bylo, jakby kazdy na Mudzie mogl nauczyc sie kazdej umiejetnosci. Oczywiscie stopien wyszkolenia to juz inna sprawa. Ten aspekt to juz jak najbardziej moze byc zalezny od organizacji i ogolnej dostepnosci nauczycieli. Mozna go rowniez uzaleznic od rasy, ktora czasem moze w jakiej umiejetnosci pomagac a czasem wrecz przeszkadzac, czy uniemozliwiac nauke. Druga sprawa to dostepnosc nauczyciela. I tak moznaby ograniczyc dostep do umiejetnosci. W końcu moga byc tacy nauczyciele, ktorzy akurat moga uczyc danej umiejetnosci tylko okreslone osoby spelniajace okreslone warunki.

Wedlug mnie prawie kazda umiejetnosc, powinna byc dla wszystkich, a tylko stopien ich wytrenowania moze, a nawet powinien byc uzaleznoiony od roznych (jak najwiekszej liczby) aspektow.

Jendak stanowczo chcialem tez powiedziec, ze "naturalne" umiejetnosci wynikajace z fizjologi i fizjonomi ras, czy tez postaci nie powinny byc, wedlug mnie, ograniczane w dostepnosci, a jedynie w poziomie ich wytrenowania.

Tyle narazie. Troche zamieszalem ale chyba sens udalo mi sie przekazac.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 16:24
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Oj Sethar a ja tego neinawidze.
Np w Tibii... Czy innym mporgah.
Ze zostawiasz na 40 godzin psotac by wytrenowala 5 punktow walki mieczem czy costam....
Bo albo albo nie da sei tego ladnie wyposrodkowac.
Albo masz umy w gildii - i ograniecznia dla ogolo.
Albo masz umy dla kazdego trenowane - czyli proste zostawienie postaci na skrypcie zeby trenowala costam.
Juz spotkalme sie z tym i wiem jak to wyglada.
Wtedy gildie praktycznie nic nie daja ... raczej zrzeszaja, pomagaja ale my to mamy normlanie bo malo ludzi jest. Przydaja sie takie gildie jak jest 2000 osob w swiecie to wiadomo ze sie wiekszosci nie zna nie pomaga - pomaga sei z naszej gildii.

Absolutnie jestem przeciw umom dla kazdego ot tak.
A zwlaszcza trenowanych od uzywania (no oprocz takich jak kowalstwo, gornistwo, scinanie drzew itp - tu akurat pasuje, niebojowe wiec dla zapalencow )
Chyba ze zrobic zadanka - dajace uma.
Ale skoro to w oken ma wciaz po pol roku decaya ... i nie ma sensu go trenowac bo i tak spadnie... to ja kiepsko to widze.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 16:31
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Hmm. Nie mowilem ze KAZDY moglby wytrenowac wszystko na maksa. Jak napisalem to juz bylaby sprawa wlasnie gildii, zgromadzen rasy.

Chodzilo mi o to aby nie zabraniac i blokowac trenowanie (chociaz czasami tez to mozna) ale wlasnie aby urozmaicic poziomy wytrenowania, czasmai nawet znacznie.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 16:41
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
niejasne jakos sa dla mnie twoje pomysly Sethar.. with all respect.. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 16:50
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
I znow popre Ragara i Krwina.
Jestes idealista Setharku... Zbyt wielkim idealista...

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 17:53
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
A czy to grzech? Shocked

Najwyzej problem!

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 23:20
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Sethar z calym szacunkiem twoje pomysly moze i bylby dorbe w rpgach ale nie na mudzie. Tu trzeba myslec tez o dlugofalowych konsekwencjach, o sposobach oszukiwania, wykorzystywaniu bugow itp.
O tym ze ktos moze zostawic postac na skryptach na 100 godzin i miec wypas uma jezeli nei ma dobrej blokady - a blokad 100 % towych nie da rady zrobic, na wszystko da sei zrobic skrypt.
Dlatego ja jestem za rozwiazaniem gildiowym - zawsze to szefostwo troche ogranicza, wykozystywanie bugow jest raczej karalne, neizglaszanie tez. Przeginajaca gildia ma problemy i czasem te konsekwencje zbiorowe daja to ze Gracze sie staraja.

Po prostu duzo nieprzemyslanych do konca pomyslow ...
A to trzeba spojrzec z kazdej strony.
Sfora graczy znajdzie ci kazda szczeline, buga itp zeby wykorzystac to na swoja korzysc...

Ragar

ps. to tak jak w jezdzie samochodem - do innych miec jak najmniej zaufania i wszystko bedzie dobrze Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 17 Mar, 2004 - 07:00
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Kurcze. Jak mozna na skrypcie zrobic trening jesli go sie fizycznie nie da ciagnac dalej jesli nie ma odpowiedniego nauczyciela. Mimo tego ze powiedzmy tego uma moze trenowac kazdy.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006