To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Drake
Temat postu: Rzecz o Reptilionach  PostWysłany: 06 Paź, 2003 - 11:20
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Jechalem sobie pociagiem i myslalem nad tymi wszystkimi, ktorzy maja problem z odgrywaniem reptiliona tuzdziez z wyborem imienia. Doszedlem do pewnego bardzo ciekawego wniosku.
Nie wiem czy wszyscy zainteresowani graja rowniez w gry nietekstowe, ale pewnie rzucila im sie w oczy taka gra (dosc stara zreszta) o nazwie StarCraft. W tej grze moja ukochana i jedyna wspaniala rasa jest Zerg, ale interesujacy sa rowniez Protossi. I do czego doszedlem. Wszak Protossi mimo pewnego stechnicyzowania i jednak charakteru SF maja bardzo wiele wspolnego z orchijskimi reptilionami.
Przywiazanie do tradycji, miejsc kultu, pewna tajemniczosc, spokoj i opanowanie, obrona wlasnych racji. Mysle, ze rowniez ich imiona doskonale pasuja dla reptilionow.
Ktos zapyta dlaczego nie opisalem wszystkiego co chcialem w opisie na stronie, bo wszak mojego autorstwa sa opisy wszystkich ras z wyjatkiem kmaranow. Otoz, byly wowczas naciski ze strony Zetar, skadinand calkiem sluszne, coby nie profilowac zanadto ras w ujeciu jednej domeny. To znaczy nie okreslac od razu jak rasa ma byc, bo taka jest w jednej domenie. Mowa oczywiscie o mnie blizszej domenie Ochrii i Zetarowi chyba blizszej domenie Arshen.
Tak wiec jesli ktos ma problem z odgrywaniem repta, tudziez z wyborem imienia, zapraszam do lektury StarCrafta, tudziez Kampanii Protossow i nie tylko.

Jezeli znajde na sieci jakies ciekawe materialy dotyczace tej rasy nie zawacham sie umiescic tu linkow.
D.

Ten jest calkiem ciekawy a to szczegolnie dlatego ze nie tylko o samych reptach traktuje. Polecam zwlaszcza zakladke Odkrywanie Swiata.

http://www.krysztalyczasu.prv.pl

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 27 Mar, 2004 - 15:22, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 20 Paź, 2003 - 12:50
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Jak ktos sie zna na charakterystykach faz ksiezyca Swiata Mroku, to polecam zwlaszcza lekture Galiard i Filodoks.

Ragabash (jasne....)
Ahroun (patrz ork)

Jakby ktos pytal. Reptilioni nie maja czegos takiego jak emocje w tym znaczeniu jak my to pojmujemy. Oni maja raczej przekonania. Uwazaja, ze tak powinno byc a nie inaczej. Generalnie ze wzgledu na to bardzo latwo jest wyprowadzic reptiliona z rownowagi ( znaczy gracza grajacego reptilionem), ale pamietajcie postac po sobie nie pokaze ani krzty emocji.

Zimny profesjonal owszem czemu nie, stoik takze, cynik w sumie tez (choc z tym cynizmem to ja bym sie nie galopowal za bardzo, bo jak mozna mowic o odrzuceniu emocji jak repty nie maja czegos takiego jak emocja w slowniku)

Ilekros widze reptiliona, ktory usmiecha sie wesolo to mnie przechodza ciarki. Po pierwsze, reptilion moze odczuwac cos na ksztalt wesolosci, z tym ze jest to raczej chwila a nie stan. Druga rzecz powiedzcie mi laskawie jak sobie wyobrazacie splaszczony pysk gada, z dosc szeroka paszcza i zebiskami jak u rekina, usmiechajcego sie wesolo.
Troche przesadzilem, ale mam nadzieje ze w miare wiadomo o co chodzi.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 20 Paź, 2003 - 14:28
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
opcja jest masowa resocjalizacja...
a w docelowym znaczeniu uzywanie emocji zastepczych ktos chce sie usiechac
to niech sie USMIECHA <kropka>
chichocze to tez <kropka> albo bezglosnie czy jak
chesz mniec klimat i czuc sie odbieranym pozytywnie
trzymaj sie tego kim jest twa rasa - bo jest tu akurat mowa o reptach
Ale bardzo razace klimatycznie zachowania spotkalem juz nawet u elfow - no i u orkow i kmaranow

o czym mowie - jak mi elf klania sie nisko i dyga bezmyslnie przed pierwsza z brzegu osoba to mam ochote isc na strone - o reszcie ras nie czas i miejsce by wytykac ale ludzie trzymajcie sie hmm hehe "realiow" a nie "widzi misie" (bez urazy do misi)

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 30 Paź, 2003 - 01:12
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Jak ktos kiedykolwiek widzial jak zachowuje sie Morgan Freeman w swoich rolach to moze bedzie mial blade pojecie na czy polega zachowanie repta.
Polecam filmy: Siedem, Kolekcjoner...innych dawno nie widzialem. Chociaz mam jakies Chain Reaktion do obejrzenia. We'll see.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 30 Paź, 2003 - 07:16
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Apropor Chain Reaction - to takie sobie. Ale jak sie przyjzysz to zobaczysz w obsadzie Krzysztofa Pieczyńskiego - nie wiem jak sie on tam wcisnal, kiedy przebywal na emigracji w Ameryce.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 30 Paź, 2003 - 10:50
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
On tam chyba jakiegos rosyjskiego naukowca gra. Albo nie rosyjskiego. Cos w ten desen chyba. W kazdym razie fanem jakims jego nie jestem.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 30 Paź, 2003 - 11:37
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
A kto powiedzial ze ja jestem! Ale milo to jak jakis polak sie gdzies wybije. A pozatym i tak go zabijaja. A wzmianka o nim to i tak apropo byla. Twisted Evil

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 04 Lis, 2003 - 21:07
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
slow kilka o reptach o reptach Very Happy Razz Cool
topic o filmach mozna zalozyc Laughing
hihihih pozdrawiam

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 05 Lis, 2003 - 12:35
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
O feelmach jest na twoj.necie...Tu ma byc elyta Wink
D.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 05 Lis, 2003 - 16:19
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
ten tego ... e Cool ech.....
"skoro tak mowisz...."

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arkan
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 17:09
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz, 2003
Posty: 2

Cytat:
Wyraz "twarzy" reptilionów jest raczej poważny i dystyngowany, chociaż mają duże poczucie humoru i często się śmieją.
[/quote]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 22:48
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
No i?
To znaczy ze przepraszam maja rechotac jak krasnale az boki zrywac?
Maja chichotac jak jakis elfik?

Ja tez czesto zartuje i sie usmiecham. (smiac sie to nie tylko wybuchac smiiechoczkawka to takze usmiechac sie, dodam ze rasowka przewiduje oba emoty jak najbardziej w klimacie).

EDIT: Re down: Jakbys byl po dwoch dniach malowania to tez bys byl przewrazliwiony. Co do gry slow to nie mojego autorstwa. To pan Szyndler, ktory nota bene milosnikiem gadow jest.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 12 Lis, 2003 - 10:16, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Karnak
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 23:31
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 02 Paź, 2002
Posty: 29
Skąd: Orchia
Mysle ze chodzilo tu raczej o swego rodzaju zaprzeczenie. Mnie rowniez ono prawde mowiac zadziwilo. Chodzi o to ze wyraz twarzy jest powazny choc czesto sie smieja..
Osobiscie nie znam zbyt wielu przypadkow smiania sie, utrzymujac powazny wyraz twarzy. A nawet usmiechania sie.
Ale bardzo agresywnie do tego podchodzisz Drake - nikt nie krytykuje nic, ani nie zwraca uwagi ze tak nie powinien zachowywac sie reptilion - po prostu Arkan zwrocil uwage na zabawna gre slow.

_________________
Karnak Aron-Anghor, Komendant KSC, Szlachetny Uruk-hai
-------------------------------------------------------
Wszystko dla ciebie, Katanie i ku chwale Kompani Skalnego Czerepu!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Lis, 2003 - 07:23
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Drake a co powiesz na to syczenie reptilionow.
Mowiles cos ze twoj rept nie bedzie syczal...
A ja tak sobie przemyslalem pare spraw.
Jaszczurki uzywaja jezyka jako organu nie tylko smaku i zapachu - syczac po prsotu smakuja powietrze.
Czyli w sytuacji zagrozenia czy probojac cos "obwachac" sycza odbierajac w ten sposob bodzce zewnetrzne.
Czy repty z KC maja wech ?

Co do usmiechania reptow. To mowisz teraz raczej o przedstawicielu klasy wyzszej. Kogos raczej dostojnego itp.
Zauwaz ze czesc ludzi moze chceic grac oprycha. Skrzywionego pertiliona. Obludnego elfa. Albo Kmarana wychowanego przez krasnoludy.
I z punktu widzenia tego gracza to jest odpowiedni rpg. A ze tobie jako znawcy rpga wszelakiego nie pasuje ... To juz inna sprawa.

Caly czas pamietam twoje slowe ze twoj rept ma historie i przemyslany sposob reakcji na kazde zdazenie. Zauwaz ze nie kazda rasa charakteryzuje sie repcimi przekonaniami. Np moj kto jak to kot moze zachowac sie zupelnie nieoczekiwanie.
iezko tez uwazac ze Goblin - stwozenia raczej chaotyczne beda zachowywac sie z duma i zawsze probowac stawic na swoim. Raczej taka przerysowana duma Smile

Ragar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 17 Lis, 2003 - 09:24
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Widze ze raz nie wystarczy powiedziec bo ktosie i tak swoje zdanie maja. Repty to nie jaszczurki. To sa wyzsze gady. I nie sycza jezykiem. I cos takiego jak "smakowanie" czegokolwiek jest im obce. W ogole nie maja czegos takiego jak zachwycanie sie pieknem. U nich wszystko ma spelniac jakies funkcje, nie musi byc szczegolnie zdobione.
Co do syczenia dalej:
Zwracam uwage na opis emota "zasycz", wyraznie jest tam napisane ze nie sycza jezykiem. Syczace, swiszczace i gwizdzace dzwieki ktore ta rasa moze wydawac wynikaja z odmiennej niz u ssakow budowy narzadow mowy. To jest cos tak naturalnego (przy mowieniu) jak mruczenie kmaranow.
Przy mowieniu nie sposob tego uniknac. Bo skrypt i wogole. Ale ja SAM pisalem ten skrypt (projekt, kodowal Ingwar), bo tamten ktory byl kiedys byl nie do przyjecia. Takze SAM (podobny tandem) pisalem emota "zasycz"...prob bylo wiele...nie jest to moze wspaniala rzecz, ani szczegolnie dopracowana, ale nie nalezy ZABIERAC graczom mozliwosci odgrywania kogo chca. Inna rzecz ze syczenie jako samo syczenie mozna uznac za niekulturalne. Mozna. I moj rept jako pochodzacy ze szlachty (tan Drake..) nie moze sobie pozwolic na takie odstepstwa.
Mam nadzieje, ze nie zagmatwalem za bardzo.
D.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006