Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 10:32
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Indhira napisał:
Założyliśmy, ponieważ nie zrobiłam tego ja osobiście, tylko Ingwar, a projekt takiego subforum był od dawna.

Takze projekt blokady wypowiedzi jako Gosc byl od dawna. Tak samo jak projekt dokonczenia zaczetych rzeczy na mudzie byl od dawna. Posluchaj siebie - potem osadzaj innych. Potrzebowaliscie impulsu, zeby cos zrobic. Rozmowy nie pomagaja. Wiec impuls musi byc negatywny i gwaltowny. "Nagle i niespodziewanie" znalazl sie i czas i checi i osoby do zalozenia takiego forum oraz do zablokowania wypowiedzi gosci. Czy tylko ja widze hipokryzje?
Indhira napisał:

Swoją drogą Drake masz magiczną wręcz umiejętność obrażania innych - nawet jeśli nie chcesz robić tego z premedytacją to i tak to robisz.

To nie ja mam magiczna zdolnosc do obraznia innych. To pewni ludzie maja magiczna zdolnosc do odbierania wszystkich moich szczerych wypowiedzi jako obrazy. Zreszta nie tylko moich tak na marginesie. Czyzbym uderzal w czule miejsca? W takim razie to dla mnie komplement, podobnie jak fakt, ze do czegos sie przyczynilem. Ile jeszcze istnialyby projekty zalozenia takiego forum i blokady wypowiedzi Gosci? Miesiac? Dwa?
Indhira napisał:

Słowa "mud, którego jakość przemilczę" są tak obraźliwe, że lepiej by było, żebyś od razu napisał to, co później w swojej dłuższej notce.

No tak. Bo ty postawilas znak rownosci pomiedzy "chujowy", a "mud, ktorego jakosc przemilcze." I to oczywiscie moja wina, ze postawilas ten znak rownosci. Oczywiscie ja nie wklejalem tej notki przed wyslaniem na # i oczywiscie nie pytalem innych co o tym sadza. Oczywiscie wszyscy zgodnie zrozumieli to tak jak Ty zrozumialas i wyzwali mnie od ostatnich. Ale to przecierz nic nie znaczy. Oni wszyscy to moje sekondy sa. Albo omamilem ich slodkimi slowkami. Przecierz oni nie maja wlasnego zdania, no nie? Bo przecierz nie moga miec takiego zdania jak ja, badz podobnego. Bo wlasne zdanie to tylko i wylacznie zdanie politycznie poprawne.

Skojarzenia? Powiadaja, ze pierwsze skojarzenie jest prawdziwe. Wiemy, zatem jakie masz zdanie na temat tego muda. Sama ladnie napisalas:
"Jest ch...owy." *

* - no i co? Podoba Ci sie takie analizowanie, generalizowanie i wyciaganie falszywych wnioskow zgodnych z subiektywna logika? Podoba ci sie falszywe interpretowanie cudzych notek? Mnie nie i prosze bys tego nie robila w stosunku do moich wypowiedzi.

Indhira napisał:

Czy prawda to jest to, co mówisz Ty, czy inni też mają prawo do prawdy?

Tak, pod warunkiem ze jest to prawda obiektywna. No i jakies argumenty by wypadalo, dowody.
Indhira napisał:

Owszem, powinnam świecić przykładem, jestem człowiekiem, zdenerwowałam się, każdy ma do tego prawo, w związku z powyższym usunęłam swoje nieprzemyślane wypowiedzi - ale nie, ja do tego nie mam prawa,

Errare humanum est.
Ale trzeba wypic piwo, ktorego sie nawarzylo. Uciekanie od odpowiedzialnosci poprzez kasowanie swoich notek jest najgorszym co moglas zrobic.
A juz edytowanie cudzych wypowiedzi cytujacych te notki i sprawianie, ze staja sie wyrwane z kontekstu (bo co mnie to obchodzi, ze na moj bluzg ktos napisal strone elaboratu), albo skolei po wnioskach o skasowanie czesciowa zmiane ich tresci, na swoja modle.
Napisalas cos - to bierz za to odpowiedzialnosc.
Mozesz to przenosic gdzie ci sie podoba, ale kasowanie jest ponizej pasa.
Indhira napisał:

trzeba na mnie koniecznie napaść, czy o to chodzi?

Ja nie napadam.
Jak narazie to Ty sie bronisz przed sama soba.
Sama na siebie napadlas.

W pierwszej notce w tym temacie chcialem tylko napisac tak:

Uwazajcie. Temporalny wzrost zainteresowania graczy mudem, ktorego zrodla podalem (ferie, notka ragara), moze sprawic ze uderzy wam woda sodowa i miast sie wziac i w miare szybko skonczyc najwazniejsza w tej chwili rzecz (walke - 80% ludzi przychodzi na muda po to zeby walczyc), uznacie ze jest dobrze i nic nie trzeba zmieniac. Bedziecie z siebie dumni i zadowoleni. A potem obudzicie sie z reka w nocniku.
Tylko to i nic wiecej. I jeszcze napisalem PS. bo mialem wrazenie, ze ktos zapomnial o tych starych graczach.
Nikt poza Toba i paroma wiesciowymi krzykaczami, ktorzy popisali sie wylacznie wspanialymi bluzgami na moj temat nie odebral tego jako napad.
A ze sformuowalem to tak a nie inaczej?
Ze odrzuty?
"Elf spiewa: Jestem bylym mieszkancem Nuln w Imperium ludzkim..."
i inne kfiatki wklejone na # spowodowaly salwy smiechu.
Ze "jakosc przemilcze"? Ja nie widze tutaj kolokwializmu. Oznacza, ze autor mial na mysli cos negatywnego, czego przez szacunek dla tworcow nie chcial napisac.
Ale czy to oznacza, ze mial na mysli tylko negatywy? To po jaka jasna cholere pisalby te notke? Zeby zrobic sobie dobrze?

D.

PS: A co do moderowania, kiedys mialem ochote. Teraz srednio na jeza.
Mysle, ze Erkar swietnie nadaje sie na to stanowisko. Zycze mu bezstresowego moderowania. Chyba, ze zglosi sie jeszcze ktos, moze lepszy kandydat.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzyś
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 12:48
Chochlik


Dołączył: 25 Cze, 2004
Posty: 124
Skąd: z Lasu Dzikusów.
Ja zgłaszam się również. Na moderatora oczywiście.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 12:55
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Wzrost ilości graczy jest dla nas ZAWSZE impulsem do tego, żeby robić coś więcej na mudzie, w tym również, żeby naprawiać błędy, a nie do tego żeby spoczywać na laurach. Ale takie notki jak Twoja gaszą takie impulsy.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 16:50
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Ja zgłaszam Drannora i Drake'a na moderatorów. Lubię literkę D. D jak... Duży Domorosły Dyktator Dyskusji Dopuszczonych Do Dalszego Druku. W końcu taki tutaj ostatnio ruch panuje... trzeba nadzorować, korygować, kontrolować i kasować.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzyś
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 18:00
Chochlik


Dołączył: 25 Cze, 2004
Posty: 124
Skąd: z Lasu Dzikusów.
ToRtuR napisał:
Ja zgłaszam Drannora i Drake'a na moderatorów. Lubię literkę D. D jak... Duży Domorosły Dyktator Dyskusji Dopuszczonych Do Dalszego Druku. W końcu taki tutaj ostatnio ruch panuje... trzeba nadzorować, korygować, kontrolować i kasować.

Ech, wieczny kpiarz. Nie znudziło Ci sie jeszcze? Zakładasz loże szyderców?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 18:51
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Loża szyderców? A ja myślałem, że tę rolę pełni to forum...
Krzysiu, nie złość się... poprostu jakbyś był moderatorem to prywata zdławiłaby wszelkie dyskusje tutaj, bo nie mam wątpliwości, że byłbyś 100 razy skuteczniejszy w czyszczeniu forum (szczególnie wątków dotyczących ciebie), niż Indhira, Domestos i odkurzacz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzyś
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 19:39
Chochlik


Dołączył: 25 Cze, 2004
Posty: 124
Skąd: z Lasu Dzikusów.
Pocieszny jesteś.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2005 - 19:58
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Indhira napisał:
Wzrost ilości graczy jest dla nas ZAWSZE impulsem do tego, żeby robić coś więcej na mudzie, w tym również, żeby naprawiać błędy, a nie do tego żeby spoczywać na laurach.

A to sie ciesze. W takim razie moja notka byla niepotrzebna.
Indhira napisał:

Ale takie notki jak Twoja gaszą takie impulsy.
I.

Alez dlaczego?
Przecierz my sie zgadzamy.
Ja chce dobra muda i ty chcesz dobra muda.
Ja przestrzegam, zebyscie nie usiedli na laurach, ale przecierz to jest niepotrzebne, jak sama piszesz. Wam to nie grozi.
Nie wystarczylo po prostu napisac:

"Ok masz racje, mozebyc zle jesli nic nie zrobimy, ale musze Cie uspokoic - juz wzielismy sie do pracy."

PS: Moge wiedziec "jakie" notki?
Ty czytasz je chociaz?
Czy mam przypominac, ze to Ty zaczelas?
Twoja notka odpowiadajaca zalozycielowi zrozumialem wlasnie jako osiadanie na laurach, wiec uznalem ze warto dowiedziec sie jak sprawy stoja. I jednoczesnie przestrzec.
No i potem nastapila fala jakze merytorycznej krytyki pod moim adresem, ktorej zwienczeniem byla twoja, juz legendarna "skasowana notka" z przymiotnikiem od wulgarnej nazwy narzadu meskiego. (na ch)

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Erkar
Temat postu:   PostWysłany: 21 Sty, 2005 - 22:43
Skryba


Dołączył: 08 Lip, 2004
Posty: 68

i sie skonczyl dzien dziecka... graczy coraz mniej.. (tzn tych odrzutow czy przerzutow...) nawet ludziom klocic sie juz nie chce....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 22 Sty, 2005 - 14:41
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Tak sobie ostatnio dumałem nad tą krytycznie małą liczbą graczy i innymi problemami trapiącymi MUDa i doszedłem do paru wniosków, którymi się z wami podzielę, czy tego chcecie, czy też nie. :P

Pierwszą sprawą jest poruszana już wiele razy, roztrząsana we wszystkich kierunkach, dokładnie nie jeden raz omówiona kwestia niskiej liczby osób logujących się jednocześnie, których grono rzadko przekracza 12. No i teraz wszyscy krzykną "To mało!". Racja mało, ale względem czego? Znam tylko jednego MUDa (tutaj jest taki trend, żeby nazywać inne MUDy tylko pierszą literką ich nazwy, zatem nie będę występował z szeregu:))... "MUDa na A", gdzie faktycznie 12 osób to mało, ale względem innych MUDów Warlock wcale tak źle nie wypada. A jak już spojrzymy na zachód to można tam zobaczyć takie MUDy (LP rzecz jasna), które są znacznie bardziej rozwinięte niz Warlock, jest magia i bajery, że głowa mała, a zagląda tam nie więcej niż 4-6 osób, a to najczęściej wizów i ich ziomali.
Teraz druga rzecz związana z tym zagadnieniem. Ponoć wiele osób zrezygnowało z gry tutaj, bo jest mało graczy. Ale ja uważam, że te osoby nie chciały poważnie zabrać się za grę, bo zaraz po pierwszym zalogowaniu i wbiciu komendy "kto" można dojść do jakże oczywistego wniosku, że szans na zbytnią interakcję i wielkie RPG z graczami raczej mieć nie będziemy.
Wielu z nas gra będąc zaprzątnientymi pracą (czy innymi... obowiązkami... uh... gildiowymi) i dobrze by było jakby Warlock zszedł z kursu "patrz się cały czas na ekran albo zgiń!". Żeby nie zostać źle zrozumianym dodam, że oczywiście automatom mówimy stanowcze nie (prawda? nikt tego nie lubi... a na Warlocku używją automatów tylko nowi, niedoświadczeni gracze :P).
Nie twierdzę, że ten MUD jest bardzo wymagający, ale jednak dobrze by było jakby czarodzieje zakładali cały czas, że grają tutaj osoby zajęte, które nie mają czasu, aby stale gapić się w ekran. No i faktem jest, że Warlock daje nam dość dużą swobodę (no czasami pojawiają się takie rzeczy jak randomowo atakujące patrole wędrujące na trakcie tak długim, że robi mi się niedobrze, mega silne niedźwiadki czy super odważne... pf... dziki), a w wielu miejscach możemy, zamiast wylogowywać się, zwyczajnie "przełączyć okna" :). Mało jest expowni z autoatakującymi stworkami, a to i tak dla graczy którzy koniecznie szukają nieco adrenaliny.
Przy okazji wspomnę, że na Warlocku zastosowano wiele rzeczy, prostych, ale dość pomysłowych, a czasem ułatwiających grę i będących bardzo "user friendly". :)

Drugą sprawą są błędy i niedociągnięcia. Tak, warto się domagać na forum ich usunięcia, ale trzeba też uzbroić się w cierpliwość, o czym niejedna osoba zdążyła się już przekonać (np ja :P). Warlock jest MUDem, że się tak wyrażę "amatorskim tworzonym przez fanów dla fanów MUDów". Czasami zdarza się, że nie ma żadnego czarodzieja w świecie, bo w ogóle nie ma ich za wielu. Nie płacimy za Warlocka... gra tutaj jest... y... przywilejem.... nie... jest tym... no... no Warlock jest zwykła gierą. Jak jest błąd w innej gierce komputerowej to ładujemy patch'a (albo cracka :P czy też czita), a w międzyczasie robimy co innego, bo nie wierzę, żeby dla kogoś Warlock był jedynym MUDem i jedyną rozrywką. :) Racja, warto się domagać, krytykować (oby z sensem, no chyba, że chcecie krytykować wypowiedzi Draka ;)), ale trzeba też się uzbroić w cierpliwość, bo wszystko tutaj toczy się wolniej i wizowie też mają swój własny "rozkład zajęć", gdzie Warlock raczej pierwszego miejsca nie zajmuje (a to dopiero odkryłem Amerykę!).
No dobra, zepsuta jest walka, a to może przeszkadzać paru osobom (mniejszości... hyhyhy!), które są głównie na to zorientowane, ale w miedzyczasie można robić co innego (iść do fryzjera :P, pić alkohol :D), jak np: zbierać zioła, ścinać drzewa, czy PK'ować. :)

Chciałem tylko przekazać, żeby się nie załamywać, wszystko wcześniej czy później wróci do normy, MUD będzie się rozwijał, ale tempo tego jest nieco wolniejsze.

Jest tylko jedna rzecz, która mnie złości i nie mogę się do niej przyzwyczaić. To są "znajomości". Oczywiście wiadomo, że jak już kogoś tutaj przytargamy to go wspieramy, bo przecież trzeba wspierać ziomali, a kto tego nie robi ten kawał... drania. :) Mi chodzi o to, aby tym naszym wspieraniem nie zniechęcać innych i tutaj podam taki przykładzik:
Był sobie szef gildii i dostał podanie od dwóch kolesi. Jeden był jego dobrym ziomalem i złożył podanie szybkie (ircowe: [18:33] <bronekbmw> ej ziomus, przyjmij mnie do gildii ok?), a drugi złożył ładne podanko, pocztą MUDową, pełna historia 14 pokoleń postaci, 3 zdjęcia, podpis, cacy :). Pech chciał, że obaj kandydaci się widywali na MUDzie czasami i o ile nie byli ziomalami to jednak wiedzieli co się z drugim dzieje. No i pierwszy kandydat dostał się do gildii o godzinie 19:33 :), natomiast drugi, dostał odpowiedź od szefa po dwóch tygodniach, i zadanie, że ma założyć pas cnoty i iść szukać smoczych jaj. :P W końcu osobnik ten zrezygnował gdyż czuł, że został potraktowany niesprawiedliwie i powiedział: "pierd... to!". Jeżeli wspieramy ziomków to róbmy to w miarę dyskretnie, żeby nie degradować innych osób. Na szczeście na Warlocku w większości przypadków gracz nowy traktowany jest dość przyjacielsko (w końcu chcemy nowych graczy, nie?).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006