Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Indhira
Temat postu: Wszelakie związki małżeńskie...  PostWysłany: 29 Lis, 2004 - 20:33
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Zgodnie z sugestią jednego z graczy przyszło mi do głowy, że można by zaimplementować zawieranie małżeństw.
Tak sobie wymyśliłam, że najrozsądniej by było oczywiście, żeby w każdej świątyni można było wziąć ślub. Z drugiej strony wymyśliłam, że przecież nie każda rasa musi na znak związku małżeńskiego nosić obrączkę - dlatego czekam na pomysły w jaki sposób różnym rasom można założyć te słodkie kajdany.
Pozdrawiam,
I.
PS. I oczywiście jakieś opisy ceremonii...

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 29 Lis, 2004 - 20:52
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Fajny pomysl Indhira. Pomyslimy ( tzn Ja i pan K ) i jak cos wymyslimy to na pewno damy znac. Tylko tak sie zastanawiam, chcesz zlegalizowac zwiazki homo? hihi bo jak na razie to jakos ciezko jest znalezc osobnika plci pieknej Wink

Pozdrowienia
A.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lis, 2004 - 11:43
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Ja jestem przeciwko takim pomysłom, a właściwie jestem do nich nie przekonany. Są lepsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć, a związki małżeńskie kojarzą mi się perfidnie z tradycją i obrządkami kościoła katolickiego. Obrączki, przysięgi wierności itp. A czemu nie harem i islam? To brzmi nieźle... ;)
Do czego zmierzam? Lepiej trochę swobodniej potraktować ten temat. Może jakiś klub kochanków czy coś? Nic nazbyt zobowiązującego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lis, 2004 - 11:50
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Harem i islam moze byc jedynie w Arshen. Jak ktos zna swiat KC to wie dlaczego w Ochrii to nie przejdzie (ewentualnie jakies kurtyzany u orkow or sth ). Ale czemu nie, w koncu w Arshen i tak wszystko mozna wcisnac. Smile

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lis, 2004 - 11:59
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Zostałem trochę źle zrozumiany, ale to nic.

Jeżeli nie ma innego wyjścia niech i tak będzie, wielkie ceremonie, przysięgi, obrączki czy inne znaki "przynależności" itd. Wtedy pomysł czegoś co spełniałoby rolę obrączki, a nią nie było wydaje się całkiem dobry.
Co prawda nie ma pośpiechu w realizacji tego zamierzenia, ale miło spojrzałbym na coś bardziej wyszukanego niż ślub i koniec.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lis, 2004 - 12:10
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Wiem o co Ci chodzi Tortur i moze to ja zle sie wyrazilam.

Zawsze jest ciekawiej jak te 'zwiazki malzenskie' zawiera sie jakos inaczej , a symbolem nie jest obraczka, albo wogole nie ma jako takich zwiazkow malzenskich. Ale niestety, rasy na Ochrii maja takie, a nie inne tradycje i ten szeroko pojety slub z jedna osoba jest standardem. Co do haremow, to jedynie orki traktuja kobiete jak przedmiot Wink, wiec u nich bez problemu mozna by bylo to wprowadzic.
Ogolnie, albo sobie zyjesz i korzystasz z wolnosci hehe, albo wybierasz ta jedyna osobe i wtedy nie ma innych. Tak to juz jest, slodkie wiezy Smile. Powiem szczerze, ze nie jest to latwe zadanie wymyslec cos innego dla kazdej rasy ( poza slubem of coz ), ale tez nie niemozliwe.
Moze znajda sie chetni do wymyslania. Nadzieja to podstawa.

Pozdrawiam
A.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lis, 2004 - 20:34
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
U nas - znaczy u reptilionow...
zdaje sie forme symbolu malzenskiego stanowily bransolety (zarowno mezczyzni jak i kobiety) albo ceremonialne pancerze (raczej kobiety i to glownie elita wladzy), ponadto duze znaczenie odgrywaja symbole i kolory herbowe. Oznaczajace Rod.
Obraczki raczej bym wykluczal, bo w ogole nie istnieje tradycja noszenia tego typu ozdob. Przynajmniej nie spotkalem sie nigdy z niczym takim.

Pomysle, przeanalizuje zrodla.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 30 Lis, 2004 - 21:28
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
hmm
pomysl wprowadzenia roznych rozwiazan wydaje mi sie bardzo ciekawy, ale nie bardzo rozumiem czemu mial by byc zwiazany z rasa..?
Nie lepiej po prostu w kilku roznych swiatyniach opisac inne itemy i inne procedury oparte na innych zalozeniach itp..?
jak sobie rept bedzie chcial biegac z obraczka bo mu tak pasuje i erpegowo jest to w stanie uzasadnic.. czemu nie? i to samo dotyczy wszystkich ras i wszystkich ewentualnych opcji...

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 01 Gru, 2004 - 00:43
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
ogolnie .. rożne formy zwiazków (łączenia się w pary) jest ciekawy lecz co do uwagi ( w temacie) krwina... tak po prawdzie tylko jeden bóg w KC jest wogóle zainteresowany prokreacja i tworzeniem nowego życia więc owe "procedury" i tak dotycza swiątynii Arianny (i moga takowe być bo bogini 'kocha' życie w każdej formie - roślina zwierze istota mysląca) inni bogowie maja ważniejsze sprawy na głowie - takie jak śmierc, tortury, zabawę, kradzież, żywioły, kataklizmy itd. a nie prokreacja ...
Więc słuby z punktu trzymania sie zasad i świata będize udzialać kapłan Arianny - chyba nikt nie ma złudzeń że Morglith nie udziala ślubów Very Happy

w kolejnej kwesti... Confused
to co może byc rażące to klimat rasy.. każda rasa ma - a te co jeszcze nie maja POWINNY mieć - pewne ramy zachowań i spoleczne wspólne tradycje - i tak elf nie utworzy haremu bo jego mentalność i obyczaje tego wogóle nie obejmują ... tak samo reptilion nie załozy obrączki na znak więzi miłości i uczucia tylko stworzy związek 'partnerski' który rozwija sie na zasadach wzajemnego szacunku

tak więc zawieranie slubu na mode danej rasy może być dostępne każdemu .. tyle że społecznie (klimatycznie) ork który weźnie sobie żonę i uczyni sobie równa bedzie ją wielbił i adorował - że tak powiem rycersko kładł jej płaszcz pod nogi kiedy ma przejśc przez kałuże, zostanie dziwakiem i wyżutkiem - NIKT mu nie zabroni wziąć takiego ślubu tyle że są formy slubu których jego społeczeństwo nie zaakceptuje...

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006