Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ragar
Temat postu: morza wyspy, skarby piraci itp...  PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 00:30
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Witajcie...
Juz od pewnego czasu pracujemy nad rozwojem morz i mozliwosc plywania statkiem gdzie tylko chcecie... Zamiast wynajmowac kurs plyniesz do portu i potem np z ithar do kar, z kar na wyspe katedry czy jakies wyspy skarbow.

Narazie z Ghashem prowadzimy prace nad mapka arshen.
Jezeli ktos mialby ochote napisac opisy plaz, jakis lesnych ostepow gdzie na randomowych wyspach moznaby spotykac potwory, skarby itp pierdolki to zapraszam.
Mozliwosc sa genialne- nie stale proste poznane expowiska ale losowwo znajdowane wyspy z niespodziankami.
Do tego mam pomysl na gildie piratow - jak beda statki mogliby miec zakamuflowana wysepke z gildia gdzies na krancu swiata.

Walka pomiedzy statkami tez nie do konca jest rozwiazana ale nad tym pracujemy.

Wszelkich milosnikow morz i oceanow zapraszam do wspolpracy.


ps. A co sadzicie zeby polaczyc arshen i orchie oceanem i zrobic mozliwosc plywania ?
Projekt bylby dosc duzy ale za to jaki potem klimacik ... Zamiast czekac na statek na wyspe wiez plyniesz sobie statkiem - do tego moznaby dodac duzo losowych terenow z opisami jak lasy gory... Jak dla mnie projekt jest bardzo ciekawy - zwlaszcza widzenie siebie na mapce i ogolnie klimacik.

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 00:59
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ten tego.
W pozadku.
Jedno co mi sie nie podoba, to polaczenie Orchii z Arshen.
Arshen z Orchia owszem.
Ale Orchii z Arshen w zadnym wypadku.

Dlaczego?

Dlatego, ze Orchia ma swoja geografie, opisana z duzymi szczegolami.
Natomiast Arshen nie.

Ogolnie jestem przeciwny takiemu polaczeniu. (szczegolnie, ze jest ono wyraznie podyktowane wlasnym interesem(wyspa wiez), a nie gornolotnym celem, jakim jest: "Dobro Muda")
Oczywiscie nie mam nikomu za zle takiej propozycji. Nie czepiam sie ani nic. Po prostu moim zdaniem to nie pasuje do Orchii. Exclamation

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 08:33
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Drake ty sie do wszystkiego potrafisz przyczepic.
Akurat interes swoj ma tu malo do znaczenia bo zeby stowrzyc statek trzeba poswiecic godzine. Juz szybciej jest doplynac nomrlanie- ale chodzi mi o klimat dowolnego wlasnego poruszania sie.
Na Wyspie wiez nie mam teraz co szukac kurde.
Zreszta wlasnie chodzi o to zeby arhipelagi Orchii stworzyc na mapie morskiej tak zeby mozna bylo plywac z jednej wyspy na druga. A Arshen mogloby byc gdzies bardzo na polnocy, przechodzic przez jakies wrota miedzywymiarowe czy cokolwiek. Zreszta nie plywales na statkach to nie znasz realiow - jeden pixl mapy sie plynie okolo 2 sekundy. Jezeli policzysz ze kontynetny moga byc oddalone o 300 pixeli to masz czasz 10 minut na doplyniecie... To nie jest natychmiastowe, tak samo jak normalne statki trwa.

Nie wiem co cie tak skrzywilo i czy patrzysz przez pryzmat siebie ale tu nie chodzi o moj interes.
Az chce sie powiedziec - nic nie wspomniales o mlotkach ... a do budowy statku potrzebny jest mlotek ! Repty maja za duzego plusa ;P

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 09:26






Pomysł z wyspami wydaje mi się świetny.

ja bym jeszcze dodał - kilka wysp (niewielkich) "stałych" - które można zdobyć i opanować (np. wybudować sobie tam fortecę). tylko te "stałe" wyspy powinno się bardzo trodno zdobywać - tak by cała gildia (pwiedzmy 10 osób) musiała się natrudzić. Wówczas takowa gildia mogłaby mieć tam zamek czy też inną fortecę - coś ala drugą siedzibę...

POnadto mam pytania: Czy planowane są np. rozbicia statków o rafy, skały, itp - czy samo podróżowanie statkiem ma być narażone jedynie na np. piratów
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 10:13
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
Orchia (dla elfów i reptilionów Ochria) zajmuje jedną półkulę, a nikt nie wie, co jest na drugiej półkuli, może właśnie Arshen...
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 15:13
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Narazie nie ma ani pipratow ani rozwalania o skaly ale wszystko jest w planach Wink
Oczywiscie nie takie bez sensu ze nagle rozwala cie cos niewiadomo skad. Ale walki morskie sa planowane myslalem tez nad mozliwoscia sterowania szybkoscia statku - jak za szybko podplynie sie do ladu to kraksa...
A co do polaczenia map to chodzilo mi o to zeby to byl jeden swiat z dwoma domentami. A nie takie shizy jak na arce ...
Zreszta ja w sumie jestem przeciwny podzialowi wizow na orchie i arshen z brakiem mozliwosci poprawiania, modyfikowania w obu domenach. Dlaczego cos co jest napisane dobrze w jednej domenie nie moze byc zaimplementowane tez w drugiej ? Wspolne morze to przeciez podstawa ...
Mam nadzieje ze tu jest mniejsza biurokracjo/rywazlizacja i dobre projekty beda ogolnomudowe.

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 19:31
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
uwazam jegnak ze plywanie i wyrob statkow powinien byc poddany jakims ograniczeniom...

erpegowo trudno mi sobie wyobrazic nagle bande kmaranow z lasu czy krasnoludow z gor, ktorzy wpadaja do stoczni i tak sobie przy okazji zostaja wladcami morz i oceanow.

jakas niewielka gildia, klub czy cokolwiek cechujacy sie nie tylko korzysciami, ale takze obowiazkami i konsekwencjami erpegowymi wydaje mi sie na miejscu...

poza tym nie wiem jak jest w tej chwili, ale mozna wprowadzic kierunek wiatru i ostrzenie, odpadanie zwroty (sztag, rufa) z fajnymi opisami.

mowie "mozna" bo gdyby nie to ze sam teraz pisze mega duze rzeczy i grozi mi Przyjemnosc i Przygoda w Obronie Granic Rzeczypospolitej i W Ramach Wypelniania Obowiazku Obywatelskiego, sam bym sie tym zajal...

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 24 Cze, 2004 - 20:04
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Krwin statek buduje sie przez godzine mniej wiecej.
Trzebna zebrac odpowiednie materialy itp i on nie przetwa apokalipsy Smile
Moze na przyszlosc beda jakies porty ale narazie nie ma nic takiego. Sama sila wiatru itp jeszcze nie sa uwzglednione ... moze beda. To jest dosc zakrecony i skomplikowany kod by jeszcze dorzucac tam burze i kierunki wiatrow...

_________________
Milczenie jest często najmadrzejsza rzecza jaka mozesz powiedziec ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bomkal
Temat postu:   PostWysłany: 05 Wrz, 2004 - 11:26
Gość





Topik umarl a moglby 'kobieta lekkich obyczajów' wstac:P
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 05 Wrz, 2004 - 13:45
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
to postaw
Razz

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bomkal
Temat postu:   PostWysłany: 06 Wrz, 2004 - 15:39
Gość





No to stawiam.

Z checia przyjme ciekawe opisy stawiania zagla. Jezeli jest wiecej zagli stawiamy po kolei kazdy. Dotyczy to tez opuszczania zagli, zatem nie tylko a moze tez propozycja na jakas ciekawsza komende do stawiania i opuszczania. To na poczatek. Moga byc tez opisy w trakcie plyniecia okretem, ale to chyba bedzie sprawa inwidualna dla kazdej lodzi.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006