To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Poll
Czy?
Tak
50%
 50%  [ 16 ]
Nie
12%
 12%  [ 4 ]
Tak, ale zeby dzialalo na M$ (z konkretnym rozw. prosze)
3%
 3%  [ 1 ]
Stary daj se siana
15%
 15%  [ 5 ]
Hallor jest glupi
0%
 0%  [ 0 ]
Hallor robi glupsze sondy niz Indhira
12%
 12%  [ 4 ]
*Ta sonda jest glupia*
6%
 6%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 32


Autor Wiadomość
Esail
Temat postu: Re: Hyh  PostWysłany: 09 Mar, 2004 - 09:23
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Hallor napisał:
Kylix fajny jest ALE:
1. strasznie mi momentami muli (ale ujdzie)
2. binarki ktore robi pod linuxa sa dziwne - nie odpalaja sie, ale zrobiwe rtfm to moze cos wymysle
3. kylix c++ w ogole nie umie sie skompilowac - za nowy system mam czyco Wink


Ale to ja powoli dlubac bede ...


H.


Witam

ad1. ano muli sie, u mnie tez sie mulilo i nic na to nie potrafilem poradzic :/

ad2. binarki bezposrednio nie odpalisz. Jezeli uzyles bibliotek GUI borlanda to musisz zrobic skrypt odpalajacy i ustawic zmienne srodowiskowe na te biblioteki. Inaczej nie ruszy. Problem jest poruszony w jednym z howto ktore mozna znalesc w sieci. W helpie tez jest to opisane dokladnie.

ad3. Jezeli masz linuxa w wersji 8 i 9 to sa problemy z kompilacja, kylix sie lubi grysc. Najelpszym rozwiazaniem jest posiadanie linuxa w wersji 7 wtedy wszystko bedzie dzialac. Jezeli dalej nie idzie to polecam lekture listy dyskusyjnej o kylixie, adresy znajdziesz na stronie borlanda.

W razie jakis pytan sluze pomoca.

Pozdrawiam
Esail, zapracowany dalej elf
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hallor
Temat postu: Wiem  PostWysłany: 09 Mar, 2004 - 12:27
Mag Warlocka


Dołączył: 11 Lip, 2002
Posty: 68
Skąd: Festung Breslau
Naprawilem dziala -teraz tylko musze znalezc czas i zabic lenia zeby wydlubac Wink


H.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maghar
Temat postu: Szkoda że tak późno przyuważyłem...  PostWysłany: 22 Mar, 2004 - 07:13
Początkujący


Dołączył: 22 Mar, 2004
Posty: 8

Pomysł na pewno dobry, tylko że faktycznie powinno to działać na windzie. Ja widzę dwa rozwiązania:

- Pisane w javie + swt - biblioteka co prawda zgrzebna graficznie, ale mamy aplikację chodzącą na linuchu i windzie, do tego swt już jest zupełnie do przyjęcia wydajnościowo. Jeśli tak - polecam zainteresować się eclipse + plugin do projektowanania gui - trochę nerwów wymaga zaczęcię pracy z tym (jak to java i layery... ehh), ale później już bardzo wygodnie się robi.

- napisanie tego na bazie Visual Studio - korzystając z faktu że większość uczelni uczestniczy w MSDN AA, która daje prawo do wykorzystywania produktów MSa (praktycznie wszyskich poza pakietem biurowym) w celach dydaktycznych. Taki produkt NIE może być wykorzytywany w jakiejkolwiek komercyjnej czy państwowej instytucji, nie może rozszerzać ich struktury - czyli nie byłoby to na licencji GPL - ale może być darmowo udostępniany do celów NIEKOMERCYJNYCH (ważne) dla osób prywatnych. Ergo - dopóki zostanie napisane to przez prywatną osobę - studenta, udostępnione dla użytku domowego przez osoby prywatne - mamy najzupełniej legalny produkt. (Tak po łebkach z uczelni które są w aa: wrocek - politechnika, uniwerek, ae; kraków - jw + ag; wawa - jw + prywatne; śląsk - jw...)

jakby co: maghar@tlen.pl - dokładnie powiem Ci jak zdobyć oprogramowanie, jeśli któryś STUDENT byłby zainteresowany... Pracownik naturalnie też :]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hallor
Temat postu: Hym  PostWysłany: 22 Mar, 2004 - 09:05
Mag Warlocka


Dołączył: 11 Lip, 2002
Posty: 68
Skąd: Festung Breslau
Codo msdn - jak ci sie chce to mi na priv wypisz jak, bo w sumie bracia sie uciesza ze beda mieli winde jak trza - ja mam tak dysk powidzlony na swoim kompie ze winda nie wejdzie Wink
A codo "w czym":
java - hym ... raz ze srednio ja lubie, a dwa ze jak widzialem to interfejsy raczej biedne sie w niej robi, trzy ze nie mam o niej duzego pojecia Wink

ms vs - no fajnie, ale obawiam sie ze wine tego nie odpali Wink, pozatym ja bym to jednak wyrzucil na gpl'u Wink - nie mow ze msdn narzuca trzymanie sie microshitowej euli Wink

wiec w kylixie loilem, ktory niby jest kopmatybilny w bcb i delphi - tylko najwyzej "ktos" by musial mi binarki windowe robic Wink

A codo MSDN AA to nawet myslalem o tym, bo mam w instytucie nawet goscia od tego (pwr ;p), tyle ze przyjmuje raz w tygodniu i to wtedy kiedy mam chyba zajecia, takze nie chce mi sie do niego isc Wink.

H.

ps. widze ze coraz wiecej glosow na tak - to ja sie do roboty chyba musze powazniej zabrac (na razie mam pare klas tylko i 0 gui Wink )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maghar
Temat postu: Msdn i inne...  PostWysłany: 22 Mar, 2004 - 11:56
Początkujący


Dołączył: 22 Mar, 2004
Posty: 8

Hmm... akurat nie wiem dlaczego zalezy Ci na GPL - haczyk jest taki, ze taka aplikacja nie bedzie mogla byc rozprowadzana jako produkt komercyjny, czy nawet produkt reklamowy dolaczony do komercyjnego (vite - nie ma mozliwosci dolaczenia tego np. do gazety sprzedawanej z oprogramowaniem)

Co do wine - nie powiem Ci, ale akurat nie widze tutaj zadnych przeciwskazan zeby to mialo nie chodzic - pod warunkiem ze nie bedziesz wykorzystywal zadnych webfejsow czy innych takich. No i pewnie musialo by byc w VC++ napisane, bo watpie zeby kod zarzadzalny uruchomil sie na wine (jest cos takiego jak rotor, ale niestety gui .net jest jeszcze w powijakach)

A jawa - faktycznie ma zgrzebny bardzo interfejs, aczkolwiek w 100% funkcjonalny. I nie trzeba utrzymywac 2 programow - wez pod uwage, ze jak sie cos zmieni, trzeba bedzie modyfikowac 2 programy. Szukac bledow i testowac tez bedzie trzeba 2 programy... Z java tego problemu nie ma.

Ostatecznie mozna tez pomyslec sie o stworzenie odpowiedniej "aplikacji" opartej na formularzach i php - wszysko jak najbardziej jest do uruchomienia w taki sposob... ale to tylko bardzo luzna idea. Ale mysle ze najszybciej cos takiego na php uruchomisz :]. Wada - naturalnie trzeba bedzie miec dostep do sieci.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maghar
Temat postu: Python...  PostWysłany: 22 Mar, 2004 - 12:12
Początkujący


Dołączył: 22 Mar, 2004
Posty: 8

Menta napisał:
A moze wxWindows (wxWidgets teraz chyba sie to nazywa)?
QT?
Python?


Jak najbardziej ale jesli python nie jest standardowym wyposazeniem systemu (a np. w systemach UNIXowych nie jest standardowo z tego co widzialem) to jest maly problem, bo uzytkownik sam sobie tego chyba nie zainstaluje. Runtime javy z katalogu domowego odpali...

I dlaczego psujesz - akurat uwazam kod Pythona (oczywiscie dobrze napisany) za jeden z przyjemniejszych do czytania... :] Tez jest jak najbardziej pomysl Very Happy. Ma dokladnie te same zalety co java - jeden program na dwoch platformach Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hallor
Temat postu: hyh  PostWysłany: 22 Mar, 2004 - 14:31
Mag Warlocka


Dołączył: 11 Lip, 2002
Posty: 68
Skąd: Festung Breslau
chyba czegos nie rozumiesz - codo kompilacji - przeniesienie aplikacji kylix->bcb polega na zmianie kilku includow zdaje sie i koniec. w druga strone zreszta tez.

qt - fajne, ALE wersja dla windows jest platna
python - a on jest obiektowy??

wxwindows ? a coto jest? z czym to sie je i jak to sie je i czy jest pod winde?

czemu gpl - bo tak, bo misie podoba ta licencja, a w kazdym badz razie nie znam takiej co misie by bardziej podobala - pozatym zdaje sie ze jak sie uzywa softu na gpl to wypada dozucic "spolecznosci" cos od siebie prawda??

H.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maghar
Temat postu: hyh...  PostWysłany: 22 Mar, 2004 - 23:39
Początkujący


Dołączył: 22 Mar, 2004
Posty: 8

Ależ kody ma licencji MSa jak najbardziej możesz pokazywać się, dzielić... co tam chcesz - sprzedawać ich tylko nie wolno - ale mniejsza z tym...

W Kylixie się nie obracam, więc pozostaje mi tylko wierzyć, że faktycznie jest to zmiana kilku includow :]... Przyjemniej pracy - mam nadzieje ze z pomyslu wyjdzie cos konkretnego w takim razie :]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hallor
Temat postu: Dobra  PostWysłany: 23 Mar, 2004 - 09:04
Mag Warlocka


Dołączył: 11 Lip, 2002
Posty: 68
Skąd: Festung Breslau
Powiem tak - na razie pisze klasy "ponadbiblotekowe" i "ponadplatformowe" do trzymania w nich obiektow etc - gui zaczniemy sie martwic jak uda mi sie je napisac (jezli mi sie uda) o.

Aha, a z tym msdn'em to mozesz mie skrobnac jakie sa warunki dostania? bo u nas cos mie sie o ucho obilo ze trza "wymagac produktow ms do pracy na zajeciach" - problem w tym ze ja ich w sumie nie wymagam Razz u nas linux rzomdzi - wszystkie programy jakie pisalismy musialy dzialac na unix'ie Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maghar
Temat postu: Msdn  PostWysłany: 23 Mar, 2004 - 17:25
Początkujący


Dołączył: 22 Mar, 2004
Posty: 8

ok - mail do mnie, przejdziemy z tym na priva, bo rzecz z deczka odbiegla od tematu forum :]

Maghar
maghar@tlen.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006