Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sethar
Temat postu: Oswoić Gadającego Goblina - czyli: jak uerpegowić reala  PostWysłany: 08 Sty, 2004 - 07:58
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Temat troche dziwnie określony, ale chodzi ogolnie o to jak mozna uklimatycznic (uerpegowic) nieuniknione zazębianie sie swiata realnego z mudowym.

Pomysly w stylu:

Zamiast pytać o Numer GG można zapytać o liczebność rasy Gadających Goblinów.

albo:

Zamiast mowić ze "zerwalo nam lącze" powiedzieć ze mielismy chwilową "pomroczność jasną", albo "widzenie", czy wręcz "objawienie".

Głównie chodzi mi o to ze skoro nie mozna usunąć "psujących" klimat nalecialości ze świata pozamudowego, to mozna przynajmniej je oswoic, albo sie z nimi oswoic.

Czekam na propozycje.

Pozdrowka Sethar

PS. Moze stworzymy pewnego rodzaju poradnik dla poczatkujących:
"Oswoić Gadającego Goblina, czyli - jak zostać zrozumianym i nie zostać zabitym przy pierwszej nieerpegowej odzywce".

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 08 Sty, 2004 - 12:23
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Bagor jak go mroczylo to mowil, ba! wydzieral sie ze go duchy opetaly. Zle duchy go przesladuja i wogole. ALe nie polecam zrzynania tego na inne rasy niz goby. Nie wyobrazam sobie reptiliona narzekajacego ze duchy mu nie daja spokoju..

re Uraki na dole:
Ja tez dziekuje. Ja nadal nie wiem jaki kto ma GG. Wink

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 08 Sty, 2004 - 20:42, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Uraki
Temat postu:   PostWysłany: 08 Sty, 2004 - 16:19
Początkujący


Dołączył: 07 Sty, 2004
Posty: 20

oj czy p[omysl dobry to jest to niewiem.. jescze sobie mlodzi gracze pomysla ze jest to popierane przez wizow zachowanie.. a przeca chcemy uniknac jak najbardziej mieszania swiatow.. to tez moim zdaniem lekki bezsens to jest i mnie to denerwuje np. jak ktos mi mowi ze ma 298263 miedzianych monet albo pyta o ten nowy wynalazek czyli Gnomiego Gadulca.... o gg mozna zpytac osobe ktora juz dosc dlugo sie zna.. i wtedy mozna szeptem i pewnie osoba ta nie bedzie miala zalu... a i taki chwilowy przrywnik gry bardzo nie popsuje... ale jezlei mlodzi gracze pierwsze po przedstawieniu sie bede pytali o liczebnosc rasy Gadajacych gnomow.. to ja dziekuje Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 09 Sty, 2004 - 07:44
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Ten Gadajacy Goblin to tylko przyklad. W zalozeniu chodzilo o cala mase innych momentow, w ktorych real zazebia sie z mudem. Z doswiadczenia wiem, ze jest cala masa ciekawych, zabawnych i klimatycznych synonimów reala na mudach. Prawie kazdy gracz (erpegujacy) ma swoje pomysly na takie sytuacje, i dobrze by bylo, aby mogl sie nimi podzielić z innymi. Zwlaszcza tymi mniej doswiadczonymi.

W koncu zawsze to lepiej poznać wroga przed walka z nim.

Pozdrowka Sethar

Mysle ze walka z realem w mudzie to walka z wiatrakami, a jak sie nie da wygrac to moze lepiej przeciwnika oswoic wlasnie. Shocked

Pozdrówka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kardd
Temat postu:   PostWysłany: 09 Sty, 2004 - 13:35
Początkujący


Dołączył: 06 Sty, 2004
Posty: 11
Skąd: Warlock
Gralem troche na Arkadii, a moj brat wciaz to robi wiec sie wypowiem Razz

-----------------------------------------

Z doswiadczenia wiem ze ludzie mowia zazwyczaj "Moj gadajacy goblin lubi liczby ( numer GG )". Wyjasnie krotko bo moze niektorzy nie wiedza: dlatego gadajacy goblin bo pierwsze litery dwoch wyrazow tworza nazwe GG Razz Wedlug mnie powinno istniec takie cos jak swoje dane osobowe ktore my wpisujac komende np. dane ustalamy je sobie, a ktos wpisujac np. pokaz dane Sethara widzi jaki ma numer GG Sethar, jego mail itd... Razz

_________________
Enter the Warlock Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 09 Sty, 2004 - 14:02
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
re up:
Dane to se mozna sprawdzic na forum. MUD to MUD. Nic na Mudzie nie o Mudzie.
Wiem, ze jestem fanatykiem, ale takie wypowiedzi tez mudza byc.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 09 Sty, 2004 - 14:25
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
No nie! Danych odobowych graczy nie bedzie w Mudzie.

Mysle ze mozna to jakos zalatwic na Stronie Warlocka, czy tez na Forum.
Od tego one przeciez sa.

I tak wielu (ja osobiscie jestem bardziej liberalny) nie znosi wtracania reala do Muda. Dlatego postarajmy sie oswoic tego przyslowiowego Goblina.

Apropo goblina moze on na przyklad posiadać skarb skladajacy sie z /numer/ monet, najlepiej zlotych.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kharegn
Temat postu:   PostWysłany: 09 Sty, 2004 - 14:39
Mag Warlocka


Dołączył: 15 Lip, 2002
Posty: 45

True, na stronie mozna by dac baze danych, oczywiscie bez adresow domowych (heheh, jakb y ktos komus podpadl za mocno na mudzie Wink, ale email czy gg... oczywiscie wszystko dobrowolne i do wgladu po zalogowaniu sie.

_________________
Hokus Pokus
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 10 Sty, 2004 - 13:40
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

to zupelnie dla mnie chybiony pomysl.
Przeciez oczywiste jest ze mozna sie wlasnie porozumiec na czacie strony, kanale ircowym warlocka itp. To nie arkadia ze nie da sie spotkac graczy - tu raczej jak sie chce kogos namiary to nie ma prolemu.
No chyba ze ktos sie nie chce ujawniac kim gra - i nie wchodzi na irc czy czat czy nie gada na forum.
Przeciez na forum sa tez prywatne wiadomosci - gdzie mozna sie swietnie dogadac.
A takie gadanie przy niezbyt znajomych osobach wprowadza tylko pewien niesmak i raczej nie swiadczy dobrze o osobia ktora ta postacia gra.
Ja tez jestem za oddzielaniem muda od rila.
No chyba ze zna sie kogos bardzo dobrze i czasem po prsotu z oszczednosci czasu powie sie cos co nie pasuje. Ale to tak zeby nie psuc gry innym i nie wyjsc na idiote Smile

Ragar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kardd
Temat postu:   PostWysłany: 10 Sty, 2004 - 19:42
Początkujący


Dołączył: 06 Sty, 2004
Posty: 11
Skąd: Warlock
Tez jestem za oddzieleniem Muda od reala, ale choc troche musi byc powiazania tych dwoch rzeczy przynajmniej w 10% To tak jak ogien bez tlenu: mala ilosc tlenu moze spowodowac, ze ogien nie zgasnie ale bez tlenu bedzie ciemno Razz

_________________
Enter the Warlock Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006