Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 00:31
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Jomsborg napisał:
T'srangi sa o wiele bardziej cywilizowane i zwinniejsze niz repty, to tak jak bys hmmm... jakiemus prehistorycznemu gadu dac mozliwosc zostania szermierzem. Troche nie tego Wink Chyba, ze tu sa inne repty niz te, ktore znam z Warhammera chociazby.

Mylisz reptiliony z krasnoludami, ze wzgledu na to ze obie rasy uzywaja broni tzw 'silowej' (mloty, topory). Na Warlocku zrecznosc jest druga podstawowa cecha reptilionow (po wytrzymalosci).
Poza tym nie istnieje bardziej cywilizowana kultura od reptilionow, szczegolnie ze w Earthdawnie wszelka kultura jest dosc szczatkowa. Nie gralem w ksiazkowe tylko komputerowe crpgi, jak cos pomieszalem to sorry. Skrangi sa owszem drobniejsze, ale czy zwinniejsze i bardziej rozwiniete kulturalnie tutaj bym sie sprzeczal.
Kungar napisał:
Ktoś ma naprawdę dobre dojścia to może nawet usunąć wiza lub doprowadzić do kasacji gracza.

Znaczy nadal uwazasz ze to my (grupa trzymajaca wladze) doprowadzila do skasowania Drannora (mimo ze ten wielokrotnie napisal ze skasowano postac na jego osobista prosbe) oraz doprowadzila do usuniecia MG (imienia nie bede wymienial wszyscy wiedza o kogo chodzi).

Nie mam zamiaru sie wdawac w pyskowki, mysl sobie co chcesz. Chociaz dla mnie to SF.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 07:23
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Kungar napisał:

1. (kmarany i elfy wojownikami pustyni).

2. Ktoś ma naprawdę dobre dojścia to może nawet usunąć wiza lub doprowadzić do kasacji gracza.


Ad. 1. A powiedz mi dlaczego nie?

Ad.2. No toś pojechał teraz... Może podasz jakiś przykład? Czy po prostu chcesz dołączyć do tych osób które lubią rzucać bezpodstawne oskarżenia?

Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 10:50
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Esail napisał:
Kungar napisał:

1. (kmarany i elfy wojownikami pustyni).

2. Ktoś ma naprawdę dobre dojścia to może nawet usunąć wiza lub doprowadzić do kasacji gracza.


Ad. 1. A powiedz mi dlaczego nie?

Dlatego że elfy i kmarany to istoty leśne a na pustyni jest niewiele drzew. Reptiliony zostały stworzone ponoć z kamieni zaś elfy zaraz po nich z drzew i są silnie z nimi związane. Co silnie związane z lasami elfy miałyby robić na pustyni? Jak uzasadnić ich obecność tam? A co kmarany, leśni łowcy? Na co mieliby polować tam gdzie przeżyją tylko mrówki i pająki? Ja rozumiem gdyby jakieś plemiona ludzkie zamieszkujące pustynię sprowadziły sobie elfich i kmarańskich wojowników do walki z innymi ludźmi, ale jest zupełnie nieprawdopodobne według mnie żeby te rasy stworzyły na pustyni społeczność. Po co jeżeli jest tyle zalesionych miejsc na Orcusie i wcale nie bardziej nieprzyjaznych niż jałowa pustynia. Nawet odrzucając całkowicie dodatek o Almohadach ciężko jest sobie wyobrazić tolerancyjne wobec innych ras społeczeństwo na pustyni, gdzie trwa nieustanna walka o wodę i żywność. A tu w pełni akceptowani elfy i kmarany wśród dzikich ludzkich mieszkańców pustyni.

Esail napisał:

Ad.2. No toś pojechał teraz... Może podasz jakiś przykład? Czy po prostu chcesz dołączyć do tych osób które lubią rzucać bezpodstawne oskarżenia?

Es.

Przykłady podawałem. Poza tym dlaczego ja mam coś podawać i udowadniać? Inni się o to nie troszczyli.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Trond
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 12:13
Początkujący


Dołączył: 11 Cze, 2004
Posty: 14
Skąd: Lodz?Kielce
""Dlatego że elfy i kmarany to istoty leśne a na pustyni jest niewiele drzew""


Na pustyni jest troche drzew, bez przesady
Sa kaktusy, sa palmy. Idzie nawet zorganizowac zywnosc i wode jak sie zna zycie pustyni. Sa ozazy. Lazac wiele razy po pustyni nie zauwazylem tej walki o wode.
po drugie mud to nie jest system KC tylko oparty na realiach KC, a to oznacza ze mozna wprowadzac modyfikacje zasad, wedle uznania, pewnie po zaakceptowaniu przez magow
Co do elfow to pisanie ze mieszkaja tylko w lasach podwaza caly sens elfiego miasta i ambasdy - drugiej elfiej gildi (oprocz lesnych elfow)

Przepraszam za pisanie nie na temat ( a o tym traktuje kilka watkow powyzej ) - to w koncu pytania dla poczatkujacych...a nie klotnie kot moze byc i dlaczego w jakiej gildi. Ale nie moglem sie powtrzymac Smile

_________________
Trond. ork
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 12:27
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Kungar napisał:
Poza tym dlaczego ja mam coś podawać i udowadniać? Inni się o to nie troszczyli.


Bo to ty rzuciłeś oskarżenie więc wypadałoby uzasadnić. Napisać, kto i kiedy taki wpływ wywarł na kogo i kto z tego powodu ucierpiał.
Działasz jak politycy pewnej partii politycznej, rzucasz hasło ale żadnych faktów te hasło popierających.

Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 17:02
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Kungar napisał:
Esail napisał:
Kungar napisał:

1. (kmarany i elfy wojownikami pustyni).

Ad. 1. A powiedz mi dlaczego nie?

Dlatego że elfy i kmarany to istoty leśne a na pustyni jest niewiele drzew. Reptiliony zostały stworzone ponoć z kamieni zaś elfy zaraz po nich z drzew i są silnie z nimi związane.

Wedlug twojej typologii reptilioni pasuja do Jihadu. Piasek to nic innego jak kamien, pod nieco inna postacia.

Wedlug twojej typologii czlowiek ktory spora czesc swojej rozumnej sciezki ewolucji spedzil jako nadrzewna malpa, wciaz powinien zyc na drzewach.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lokkak
Temat postu:   PostWysłany: 26 Lis, 2009 - 17:54
Mądrala


Dołączył: 25 Kwi, 2004
Posty: 207
Skąd: Edoral
Kungar napisał:
A co kmarany, leśni łowcy? Na co mieliby polować tam gdzie przeżyją tylko mrówki i pająki? Ja rozumiem gdyby jakieś plemiona ludzkie zamieszkujące pustynię sprowadziły sobie elfich i kmarańskich wojowników do walki z innymi ludźmi, ale jest zupełnie nieprawdopodobne według mnie żeby te rasy stworzyły na pustyni społeczność. Po co jeżeli jest tyle zalesionych miejsc na Orcusie i wcale nie bardziej nieprzyjaznych niż jałowa pustynia. Nawet odrzucając całkowicie dodatek o Almohadach ciężko jest sobie wyobrazić tolerancyjne wobec innych ras społeczeństwo na pustyni, gdzie trwa nieustanna walka o wodę i żywność. A tu w pełni akceptowani elfy i kmarany wśród dzikich ludzkich mieszkańców pustyni.


Zanim zaczniesz pisać o Jihadzie wypadałoby abyś się dowiedział jakie jest umiejscowienie Jihadu w społeczeństwie okolic pustynnych. Nikt nie powiedział, że te elfy czy kmarany są akceptowane wszędzie. Nie bez powodu siedziba gildii nie mieści się w Habbanai. Ale oczywiście najprościej jest powiedzieć, że gildia jest zła, członkowie gildii są źli i cały świat jest zły (poza Drannorem i usuniętym MG).

_________________
Pozdrawiam,
Lokkak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006